Zmiękczacz do wody – jak działa i jaki wybrać?

Nowoczesny zmiękczacz do wody marki Clack, model WS1CI, zapewniający idealnie miękką wodę w domu.

Gdy pod lupę weźmiemy jakość wody płynącej z kranów w polskich domach, odkryjemy, że jest ona twarda w większości przypadków. To stanowi problem nie tylko dla naszej skóry, która po kąpieli jest wysuszona, ale także dla naszych codziennych obowiązków domowych. Twarda woda pozostawia osad na naszych naczyniach, sprzęcie domowym a także ubraniach, które po praniu są nieprzyjemnie sztywne. Sprzątanie łazienki po twardym osadzie wodnym też staje się czasochłonne. Najgorsze jednak są problemy techniczne, jak skorodowane rury, zwiększone opłaty za ogrzewanie i uszkodzone ekspresy do kawy, zmywarki, pralki, czajniki i słuchawki prysznicowe. Szczęśliwie, istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu. To zmiękczacz do wody.

Zasadna praca zmiękczacza wody

Zmiękczacz do wody na celu ma przemianę twardych jonów zawartych w wodzie na te, które są magazynowane w zbiorniku filtracyjnym. W urządzeniu tej klasy dostępna jest specjalistyczna żywica jonowymienna, która umożliwia wymianę jonów. W rezultacie otrzymujemy zmiękczoną wodę, które jest następnie dostarczana do całego gospodarstwa domowego.

Kluczowa w konstrukcji zmiękczacza jest głowica sterująca, którą charakteryzują funkcje filtrujące, a także odpowiadająca za regenerację całego systemu. Do jej przebiegu wykorzystuje się solankę. Proces ten następuje automatycznie, kiedy żywica straci swoją jonowymienną zdolność. Częstość regeneracji zależy od twardości wody, jak i ilości jej codziennego zużycia.

Wybieramy odpowiedni zmiękczacz do wody

Wiedząc jakie zadania pełni zmiękczacz, podczas wyboru odpowiedniego modelu powinniśmy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:

  • Pojemność zbiornika – zależna od ilości osób w gospodarstwie domowym. Pamiętaj, że, mniejsza pojemność daje nam częstsze przypadki regeneracji, co przekłada się na żywotność złoża żywicznego.
  • Ilości złoża – ilość złoża powinna być wystarczająca, aby skutecznie zmiękczyć całą wodę w obiegu. Zależne jest to od ilości osób w domu, stopnia twardości wody i wielkości gospodarstwa.
  • Rodzaj złoża – mający bezpośredni styczność z wodą, musi być najwyżej jakości. Konieczne jest, aby posiadał certyfikat bezpieczeństwa. Najbardziej zalecane są te wykonane z żywicy bez użycia rozpuszczalników organicznych.
  • Rodzaj głowicy sterującej – skupia na sobie funkcje obliczania poboru wody i przeprowadzania cyklu regeneracji. Sugerowane jest wybieranie tych, które są bardziej automatyczne, aby zapewnić skuteczność zmiękczacza.

Zmiękczacz wody Clack WS1CI – Trwałość ponad wszystko

Wybierając zmiękczacz do wody, warto zwrócić uwagę na model Clack WS1CI. Wydajny i efektywny, idealnie dopasowany do klientów, którzy szukają bezawaryjnych rozwiązań i chcą, by zmiękczacz wody był w pełni automatyczny. Za jego pomocą można ręcznie ustawić twardość wody według własnych potrzeb. Zbyt miękka woda może utrudniać spłukanie mydła z ciała i włosów – dlatego warto wybrać zmiękczacz z możliwością ręcznego ustawienia twardości wody.

Głowica jest wykonana z niezawodnych dysków ceramicznych odpornych na ścieranie i korozję, co przekłada się na wieloletnią, bezawaryjną pracę zmiękczacza wody. Za pewność czystości i miękkości wody dba objętościowa regeneracja, która występuje po przepływie określonej ilości wody.

Zaletą modelu Clack WS1CI jest fakt, że jest on zaprogramowany fabrycznie, przez co nie wymaga specjalistycznego serwisowania. Czasem trzeba tylko sól do regeneracji złoża, podnosząc ekonomię eksploatacji.

Artykuł partnera.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Rolety zewnętrzne to niezastąpione wyposażenie każdego domu. Czy wiesz dlaczego?

Rolety zewnętrzne mają wiele różnych zastosowań i będą świetnym rozwiązaniem dla powszechnie występujących problemów. Ich montażu można dokonać w każdym budynku, a rodzaj dopasować do potrzeb i oczekiwań. Co warto wiedzieć? Rolety zewnętrzne – wiele zastosowań Rolety zewnętrzne coraz częściej stanowią integralną część nowych technologii budowlanych- i nie powinno to nikogo dziwić. Za sprawą swojej […]

Jak dbać o łóżka tapicerowane?

Łóżka tapicerowane od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Trudno się dziwić! To nowoczesne i stylowe rozwiązanie, które zapewnia najwyższy standard komfortu. Jak dbać o łóżka tapicerowane? Dbanie o łóżka tapicerowane w kilku krokach Tapicerka wróciła do łask już wiele sezonów temu. I nic nie wskazuje na to, że odejdzie w zapomnienie. Obecnie producenci oferują wiele […]