Jak w prosty sposób utrzymać czystość w akwarium?

Filtry do wody akwariowej

Rybki to wdzięczne stworzenia, a wodny świat zachwyca różnorodnością i barwami. Ponadto obserwowanie wodnych stworzeń i roślin wycisza po ciężkim dniu i uspokaja skołatane nerwy. Dla niezorientowanych hodowla rybek akwariowych może wydawać się skomplikowana, zwłaszcza w kwestii dbania o czystość akwarium. Tymczasem w ofertach sklepów specjalistycznych znajdziemy różnego rodzaju sprzęt, który właściwie dobrany nie tylko utrzyma akwarium w czystości, ale zdejmie z właściciela obowiązek skrupulatnego doglądania hodowli. Pozostaje tylko cieszyć się pięknem podwodnego świata.

Filtry do wody akwariowej

Są niezbędnym elementem wyposażenia akwarium, bez względu na to, czy zbiornik jest duży czy niewielki. Odpowiednio dobrany sprzęt filtrujący wodę zapewnia czystość na dłużej. Na rynku dostępne są różnego typu filtry o wydajności, którą dostosowuje się do ilości filtrowanej wody. Urządzenia są solidne, bazują na sprawdzonej technologii , dodatkowo pozwalają na oczyszczenie mechaniczne i biologiczne. Na każdym opakowaniu można znaleźć podpowiedź, do jakiej wielkości zbiornika urządzenie najlepiej się sprawdzi. Gdyby mimo tego pojawiły się wątpliwości, w profesjonalnych sklepach można liczyć nie tylko na poradę sprzedawców znających doskonale temat, ale i na możliwość zakupu części wymiennych.

Wybór filtrów na rynku zadowoli nie tylko hodowców amatorów, ale i akwarystów – posiadaczy okazałych zbiorników z fauną i florą raf koralowych. Urządzając akwarium warto korzystać z mediów filtracyjnych, które są w stanie oczyścić wodę z pestycydów i innych groźnych dla zwierząt wodnych zanieczyszczeń. Wybór preparatów jest naprawdę szeroki:

  • biologiczne,
  • mechaniczne,
  • węglowe,

a nawet wielozadaniowe – każde najwyższej jakości i zupełnie bezpieczne dla zwierząt, jeśli tylko będzie się przestrzegać zasad użytkowania. Na przykład wysoko absorpcyjny wkład z węgla aktywnego należy usunąć ze zbiornika po około 2-3 tygodniach gdyż związane z wkładem substancje aktywne mogą zacząć się z powrotem uwalniać w wyniku degradacji wkładu.

Sposoby na szybkie oczyszczanie

To na przykład skarpeta filtracyjna. Czyści wodę z pyłków czy zawiesin różnego typu. Wykonana w całości z nylonu, łatwa do zamontowania wewnątrz akwarium pomaga skutecznie usunąć zanieczyszczenia, aby woda ponownie stała się przejrzysta. Świetnym rozwiązaniem, które nie tylko pozwoli zachować czystość wody, ale i ułatwi dbanie o zwierzęta są dozowniki do pokarmu.

Właściwie zaprogramowane urządzenia dawkują w odpowiednich odstępach czasu wskazaną ilość pokarmu. Nie jest on marnowany, podawany w godzinach karmienia zapewnia, że rybki na pewno go zjedzą, a właściciel może być pewny, że jego podopieczni są zaopiekowani.

Prostym sposobem na utrzymanie czystości są karmniki. Wykonane ze szkła, prawie niewidoczne. Nie tylko nie szpecą, ale i ułatwiają zbieranie ewentualnych resztek pożywienia. Ekonomicznym rozwiązaniem jest karmnik z przyssawką. Plastikowy, ale wciąż doskonale spełniający swoją funkcję. Sprzęt można zamocować w dowolnym miejscu na szybie, jest lekki i niezawodny.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

środki czyszczące

Czym można zastąpić silnie trujące środki chemiczne w domu?

Zachowując czystość w domu używamy często szkodliwych dla środowiska, a także nas samych środków czystości. Jednak przy obecnych pokładach wiedzy możemy porzucić szkodliwe środki czystości zastępując je naturalnymi środkami, które nadadzą Twojemu mieszkaniu równie czysty i świeży wygląd. Skąd czerpać pokłady wiedzy na temat naturalnych środków czystości? Możemy zapytać naszych babć jak one radziły sobie […]

kontener na gruz

Uszkodzony kontener na gruz – co robić?

Zakończyłeś właśnie projekt budowlany lub remont i planujesz wywieźć gruz? Okazało się jednak, że kontener jest uszkodzony? Zapewne zastanawiasz się, co zrobić w takiej sytuacji. Podpowiadamy, jak sobie poradzić. Okazuje się, że problem jest całkiem prosty do rozwiązania.