Generalny remont mieszkania. Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

jakie drzwi wybrać

Nie podczas każdego remontu mieszkania wymienia się drzwi wewnętrzne. Podczas generalnego – już tak. Aby całość komponowała się schludnie i nie do poznania, nie można zapomnieć o wymianie starych drzwi na nowe. Sprawdź, jakie są rodzaje drzwi wewnętrznych i które z nich sprawdzą się w nowoczesnym, wyremontowanym mieszkaniu.

Praktyczne i nowoczesne – wybieramy drzwi wewnętrzne do mieszkania

Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli drzwi wewnętrznych, to znalezienie tych odpowiednich, nie powinno stanowić żadnego problemu – https://fachura.net/119-drzwi-wewnetrzne. Drzwi to element wyposażenia, który pełni funkcję nie tylko praktyczną, lecz także dekoracyjną. Ważną rolę odgrywa więc ich design i kolor. Drzwi w kolorze białym doskonale sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych, brązowe zaś w domach urządzonych w stylu skandynawskim. Podczas ich wyboru należy zwrócić również uwagę na takie detale jak:

  • szerokość,
  • wykończenie drzwi,
  • okucia.

Drzwi wewnętrzne muszą być nie tylko ładne, lecz przede wszystkim praktyczne. Wykonane z niskiej jakości laminatu już po kilku latach będą wymagały wymiany. Na drzwiach nie warto więc oszczędzać i już na samym początku postawić na wysoką jakość. Drzwi to przecież zakup na lata. Jeśli chcemy więc, aby służyły nam przez długi czas, postawmy na drzwi wykonane z wysokiej jakości materiałów, które mimo intensywnego użytkowania, nadal będą się doskonale prezentować.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się drzwi bezprzylgowe – https://fachura.net/129-drzwi-porta-bezprzylgowe. To drzwi wewnętrzne, które scalają się z ościeżnicą, co nadaje im nowoczesnego, minimalistycznego wyglądu. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, lecz nie tylko. Dzięki temu, że cechuje je uniwersalny wygląd, sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w każdym stylu wnętrzarskim. Dostępne są zazwyczaj w kolorze białym, jednak na rynku bez problemu znaleźć można modele w innych kolorach.

Drzwi wewnętrzne do łazienki

Nie zapominajmy, że decydując się na generalny remont mieszkania, musimy wymienić także drzwi wewnętrzne w łazience – https://fachura.net/131-drzwi-porta-lazienkowe. Te najczęściej różnią się swoim wyglądem od drzwi pokojowych. U dołu drzwi powinny znajdować się otwory, umożliwiające dopływ powietrza, dlatego drzwi łazienkowe u samego dołu mają charakterystyczne otwory, bądź podcięcie wentylacyjne. Drzwi w łazience pełnią funkcję wentylacyjną, dlatego tak ważne jest, aby podczas kupna drzwi do łazienki, wybrać odpowiedni model.

Drzwi do łazienki dostępne są także zazwyczaj w dwóch wersjach – z przeszkleniami lub bez. W tym przypadku to, jaki rodzaj drzwi wybierzemy, zależy wyłącznie od naszego gustu. Drzwi w przeszkleniami wybierane są zazwyczaj do łazienek, w których nie ma okien, dzięki czemu przeszklenia zapewniają dodatkowe doświetlenie pomieszczenia. W tym przypadku również nie należy zapominać, aby drzwi wykonane były z wysokiej jakości materiałów. Łazienka to pomieszczenie, w którym jest dużo wilgoci. Drzwi wykonane z niskiej jakości materiałów mogą się np. rozkleić, a w tym przypadku konieczna będzie ich wymiana na nowy model. Drzwi bez przeszkleń zapewniają większą prywatność i są najczęściej wybierane do łazienek z oknami. Nie jest to jednak żadną regułą. To zazwyczaj kwestia gustu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Gdzie udać się na zakupy przed remontem mieszkania

Gdzie udać się na zakupy przed remontem mieszkania?

Podczas remontu mieszkania będziesz potrzebować zupełnie różnych produktów na każdym etapie prac. Dobrze zaplanowane i przemyślane zakupy przed remontem pozwolą Ci uniknąć przestojów w pracy, a także sporo zaoszczędzić pieniędzy na materiałach oraz czasu na ich zgromadzeniu. Ważny jest nie tylko wybór jakościowych produktów w dobrej cenie, ale także sama wygoda zakupów. Sprawdź, gdzie najlepiej […]

Remontujesz lub urządzasz swoją kuchnię? Sprawdź, jakie płyty meblowe warto rozważyć

Podczas remontu kuchni bardzo duże znaczenie ma wybór idealnej płyty meblowej. Jest to podstawowy element konstrukcji wszystkich kredensów, szaf, półek i komód. Od wybór odpowiedniej płyty, w dużej mierze zależy jak będzie się prezentował ostatecznie mebel. Warto więc wiedzieć jaki płyty są godne polecenia. Płyty meblowe – jakie wybrać? W sklepach dostępna jest bardzo szeroka […]