Generalny remont mieszkania. Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

jakie drzwi wybrać

Nie podczas każdego remontu mieszkania wymienia się drzwi wewnętrzne. Podczas generalnego – już tak. Aby całość komponowała się schludnie i nie do poznania, nie można zapomnieć o wymianie starych drzwi na nowe. Sprawdź, jakie są rodzaje drzwi wewnętrznych i które z nich sprawdzą się w nowoczesnym, wyremontowanym mieszkaniu.

Praktyczne i nowoczesne – wybieramy drzwi wewnętrzne do mieszkania

Dzięki temu, że na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli drzwi wewnętrznych, to znalezienie tych odpowiednich, nie powinno stanowić żadnego problemu – https://fachura.net/119-drzwi-wewnetrzne. Drzwi to element wyposażenia, który pełni funkcję nie tylko praktyczną, lecz także dekoracyjną. Ważną rolę odgrywa więc ich design i kolor. Drzwi w kolorze białym doskonale sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych, brązowe zaś w domach urządzonych w stylu skandynawskim. Podczas ich wyboru należy zwrócić również uwagę na takie detale jak:

  • szerokość,
  • wykończenie drzwi,
  • okucia.

Drzwi wewnętrzne muszą być nie tylko ładne, lecz przede wszystkim praktyczne. Wykonane z niskiej jakości laminatu już po kilku latach będą wymagały wymiany. Na drzwiach nie warto więc oszczędzać i już na samym początku postawić na wysoką jakość. Drzwi to przecież zakup na lata. Jeśli chcemy więc, aby służyły nam przez długi czas, postawmy na drzwi wykonane z wysokiej jakości materiałów, które mimo intensywnego użytkowania, nadal będą się doskonale prezentować.

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się drzwi bezprzylgowe – https://fachura.net/129-drzwi-porta-bezprzylgowe. To drzwi wewnętrzne, które scalają się z ościeżnicą, co nadaje im nowoczesnego, minimalistycznego wyglądu. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, lecz nie tylko. Dzięki temu, że cechuje je uniwersalny wygląd, sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w każdym stylu wnętrzarskim. Dostępne są zazwyczaj w kolorze białym, jednak na rynku bez problemu znaleźć można modele w innych kolorach.

Drzwi wewnętrzne do łazienki

Nie zapominajmy, że decydując się na generalny remont mieszkania, musimy wymienić także drzwi wewnętrzne w łazience – https://fachura.net/131-drzwi-porta-lazienkowe. Te najczęściej różnią się swoim wyglądem od drzwi pokojowych. U dołu drzwi powinny znajdować się otwory, umożliwiające dopływ powietrza, dlatego drzwi łazienkowe u samego dołu mają charakterystyczne otwory, bądź podcięcie wentylacyjne. Drzwi w łazience pełnią funkcję wentylacyjną, dlatego tak ważne jest, aby podczas kupna drzwi do łazienki, wybrać odpowiedni model.

Drzwi do łazienki dostępne są także zazwyczaj w dwóch wersjach – z przeszkleniami lub bez. W tym przypadku to, jaki rodzaj drzwi wybierzemy, zależy wyłącznie od naszego gustu. Drzwi w przeszkleniami wybierane są zazwyczaj do łazienek, w których nie ma okien, dzięki czemu przeszklenia zapewniają dodatkowe doświetlenie pomieszczenia. W tym przypadku również nie należy zapominać, aby drzwi wykonane były z wysokiej jakości materiałów. Łazienka to pomieszczenie, w którym jest dużo wilgoci. Drzwi wykonane z niskiej jakości materiałów mogą się np. rozkleić, a w tym przypadku konieczna będzie ich wymiana na nowy model. Drzwi bez przeszkleń zapewniają większą prywatność i są najczęściej wybierane do łazienek z oknami. Nie jest to jednak żadną regułą. To zazwyczaj kwestia gustu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Czy tynki maszynowe są dobrym wyborem?

Od jakiegoś czasu, dużą popularność wśród technik budowlanych, zyskał tynki maszynowe. Wrocław, jako jedno z miast energicznie modernizowanych i rozkwitających w kontekście rozwoju i w odniesieniu do postępu, nabiera rozmachu również w obszarze prac tynkarskich. Czy tynki maszynowe to dobry wybór? Jak wygląda sam proces nakładania tynków? Jakie są zalety tynków maszynowych? Tynki maszynowe to […]

Wynajem sprzętu budowlanego – czy i kiedy warto skorzystać?

Dobrej jakości oraz sprawny sprzęt budowlany jest niezbędny do szybkiego wykonania prac remontowych i budowlanych. Profesjonalne sprzęty nie należą do najtańszych sprzętów. Nie zawsze konieczna jest tak duża inwestycja, niekiedy warto skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu.