Robot czy człowiek? Poznaj nowoczesne techniki wyburzeniowe

Maszyny do wyburzania i rozbiórki

Prace wyburzeniowe i rozbiórkowe charakteryzują się dużą zmiennością, przez co mogą być niebezpieczne. Nawet idealnie zaplanowany projekt może zmienić się na skutek nieprzewidzianych okoliczności. Dziś maszyny wyburzeniowe to już nie tylko młoty i koparki sterowane bezpośrednio przez operatora. Nadchodzi czas na popularyzację zastosowania specjalistycznych robotów.

Maszyny do wyburzania i rozbiórki

Najpopularniejsze maszyny wykorzystywane do rozbiórki obiektów to wciąż specjalnie zaprojektowane koparki wyposażone w specjalne łyżki i inne komponenty wyburzeniowe. Sprawdzają się one zwłaszcza w sytuacji, kiedy rozbierany budynek nie opiera się na żelbetowych wspornikach. Na efektywność takich narzędzi wpływa rodzaj konstrukcji, osprzętu wyburzeniowego i masa własna. Nie wszystkie wyburzenia będą jednak mogły bazować na koparkach wyburzeniowych i rozwiązaniach powstałych jeszcze w poprzednim wieku.

Przy pracach realizowanych w sektorze budownictwa przemysłowego i komercyjnego coraz częściej zachodzi potrzeba wyposażenia się w specjalistyczne narzędzia, które są zdolne do dekonstruowania ścian betonowych, żelbetowych, a także elementów stalowych w określony sposób. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są roboty wyburzeniowe, które zaskakują wydajnością. Ze względu na możliwość zdalnego sterowania gwarantują one najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa operatorom.

Automatyzacja prac wyburzeniowych – wielofunkcyjne roboty

Profesjonalne maszyny do wyburzania sterowane zdalnie doskonale sprawdzają się w trudnych i niebezpiecznych warunkach. Dzięki napędom gąsienicowym roboty mogą wykonywać pracę w miejscach, które dla innych pojazdów byłyby trudno dostępne. Najpopularniejsze roboty wyburzeniowe, które znajdziesz m.in. w ofercie Husqvarna, to maszyny o mocy w zakresie aż 20-30 kW i masie własnej 1,5-2 t. Oprócz bezpieczeństwa operatorów maszyny te mają przewagę konkurencyjną nad klasycznymi koparkami także w zakresie efektywności. Sterowanie młotami wyburzeniowymi i innymi komponentami końcowymi charakteryzuje się niezwykłą precyzją, co umożliwia wykonywanie dokładnie zaplanowanych wyburzeń poprzez oddziaływanie na newralgiczne punkty konstrukcji. Z perspektywy firmy świadczącej usługi wyburzeniowe i rozbiórkowe tego typu maszyny oznaczają realną oszczędność czasu i środków.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Domyślny projekt Budowy domu systemem gospodarczym – trudności i przeszkody

W obecnych czasach coraz więcej osób marzy o własnym domu. Nie musi to być duża posiadłość o metrażu przekraczającym 200 mkw, dla większości osób wystarczający byłby dom o powierzchni do 100 metrów kwadratowych. Mimo niedużego metrażu budowa takiego domu również jest sporym wyzwaniem, przede wszystkim finansowym. Z tego względu, wiele osób decyduje się na budowę […]

Projekty domów z wykuszem/ryzalitem – sprawdź propozycje Muratora

Wykusz i ryzalit to świetny sposób na uatrakcyjnienie nowoczesnego budynku, który cechuje zazwyczaj zwarta, minimalistyczna bryła. Jak rozróżnić wykusz od ryzalitu? Jakie pełnią funkcję i w jakich projektach domów sprawdzą się najlepiej? Wykusz a ryzalit – jaka jest różnica? Wiele osób myli wykusze z ryzalitami, stosując te terminy zamiennie. Mimo podobieństw istnieje kilka znaczących różnic […]