Robot czy człowiek? Poznaj nowoczesne techniki wyburzeniowe

Maszyny do wyburzania i rozbiórki

Prace wyburzeniowe i rozbiórkowe charakteryzują się dużą zmiennością, przez co mogą być niebezpieczne. Nawet idealnie zaplanowany projekt może zmienić się na skutek nieprzewidzianych okoliczności. Dziś maszyny wyburzeniowe to już nie tylko młoty i koparki sterowane bezpośrednio przez operatora. Nadchodzi czas na popularyzację zastosowania specjalistycznych robotów.

Maszyny do wyburzania i rozbiórki

Najpopularniejsze maszyny wykorzystywane do rozbiórki obiektów to wciąż specjalnie zaprojektowane koparki wyposażone w specjalne łyżki i inne komponenty wyburzeniowe. Sprawdzają się one zwłaszcza w sytuacji, kiedy rozbierany budynek nie opiera się na żelbetowych wspornikach. Na efektywność takich narzędzi wpływa rodzaj konstrukcji, osprzętu wyburzeniowego i masa własna. Nie wszystkie wyburzenia będą jednak mogły bazować na koparkach wyburzeniowych i rozwiązaniach powstałych jeszcze w poprzednim wieku.

Przy pracach realizowanych w sektorze budownictwa przemysłowego i komercyjnego coraz częściej zachodzi potrzeba wyposażenia się w specjalistyczne narzędzia, które są zdolne do dekonstruowania ścian betonowych, żelbetowych, a także elementów stalowych w określony sposób. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są roboty wyburzeniowe, które zaskakują wydajnością. Ze względu na możliwość zdalnego sterowania gwarantują one najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa operatorom.

Automatyzacja prac wyburzeniowych – wielofunkcyjne roboty

Profesjonalne maszyny do wyburzania sterowane zdalnie doskonale sprawdzają się w trudnych i niebezpiecznych warunkach. Dzięki napędom gąsienicowym roboty mogą wykonywać pracę w miejscach, które dla innych pojazdów byłyby trudno dostępne. Najpopularniejsze roboty wyburzeniowe, które znajdziesz m.in. w ofercie Husqvarna, to maszyny o mocy w zakresie aż 20-30 kW i masie własnej 1,5-2 t. Oprócz bezpieczeństwa operatorów maszyny te mają przewagę konkurencyjną nad klasycznymi koparkami także w zakresie efektywności. Sterowanie młotami wyburzeniowymi i innymi komponentami końcowymi charakteryzuje się niezwykłą precyzją, co umożliwia wykonywanie dokładnie zaplanowanych wyburzeń poprzez oddziaływanie na newralgiczne punkty konstrukcji. Z perspektywy firmy świadczącej usługi wyburzeniowe i rozbiórkowe tego typu maszyny oznaczają realną oszczędność czasu i środków.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak drewno staje się konstrukcyjne?

Drewno konstrukcyjne dzieli się na kilka klas wytrzymałościowych, dzięki którym można określić jego przeznaczenie. Na rynku dostępne jest drewno przeznaczone do budowy elementów konstrukcyjnych oraz tańsze, którego wytrzymałość pozwala zastosować je na konstrukcje pomocnicze, których usterka nie będzie zagrażać konstrukcji nośnej. Drewno konstrukcyjne w budownictwie Drewno to jeden z podstawowych materiałów budowlanych. Liczne zalety tego […]

Listwy elewacyjne – na co przede wszystkim zwracać uwagę podczas wyboru?

Każdy, kto buduje dom lub przymierza się do realizacji tego planu, z pewnością w pewnym momencie stanie przed nie do końca oczywistym wyborem, jakim jest decyzja o kupnie listew elewacyjnych. Na co zatem należy przede wszystkim zwrócić uwagę podczas tego rodzaju wyboru? Co jest kwestią najbardziej priorytetową i o czym nie wolno zapomnieć? Koniecznie warto […]