Zobacz, jaki styl mieszkania będzie dla Ciebie idealny!

Wystrój wnętrz choć często wydaje się nieść za sobą jedynie walory estetyczne, w rzeczywistości pełni również inną niezwykle ważną rolę. Aranżacja mieszkania przekłada się bezpośrednio na komfort naszego życia, dlatego zastosowanie funkcjonalnych rozwiązań jest aspektem, do którego nie powinniśmy podchodzić powierzchownie. Planując jak będą prezentować się wszystkie pomieszczenia musimy wziąć pod uwagę dwie kwestie – styl oraz wygodę. Każdego roku możemy zaobserwować zupełnie inne trendy i nowoczesne rozwiązania, które proponowane są przez doświadczonych i cenionych architektów wnętrz. Tworzą oni zjawiskowe i stylowe mieszkania, które w jak największym stopniu mają spełnić wymagania klientów i służyć im długie lata. Z powodu istnienia szerokiego wachlarzu rozmaitych stylów wystroju, mamy szansę na wybór takiego, który będzie odpowiadał naszym indywidualnym upodobaniom. Z drugiej strony, ich mnogość sprawia, że coraz trudniej jest nam podjąć ostateczną decyzję, ponieważ staramy się myśleć przyszłościowo i brać pod uwagę to, że będziemy mieszkać tak długie lata. Kolorystyka, wybór dodatków i zastosowanie konkretnych rozwiązań zaważy nad tym jak będziemy czuć się na co dzień i czy nasz komfort będzie pełny. Zobacz, nad jakimi stylami warto się zastanowić.

Styl nowojorski

Styl nowojorski nieustannie ewoluuje, dzięki czemu znajduje się wśród najczęściej wybieranych. Osoby stojące przed dylematem, która estetyka będzie dla nich najlepsza często podejmują decyzję właśnie o takiej aranżacji mieszkania. Robi niesamowite wrażenie z uwagi na proste kształty, szlachetne materiały oraz wysoką jakość wykorzystywanych dodatków. W stylu nowojorskim liczą się dbałość o najmniejsze szczegóły. Kolorystyka, którą się tu wykorzystuje jest stonowana, jednak nie oznacza to, że brak jej charakteru. Najczęściej spotkamy się z zasadą 70:20:10. A na czym ona polega? 70 procent całej kolorystyki, to kolor bazowy, 20 procent – uzupełniający, natomiast 10 procent – kontrastujący. Przy podstawowych barwach powinniśmy postawić na beże, szarości czy écru. Architekci uzupełniając wnętrza w tym stylu często sięgają po pastelowe kolory takie jak róż czy żółć. Jeżeli chodzi o barwę kontrastującą, tutaj warto zdecydować się na np. intensywny fiolet, zieleń lub czerwień. Nie zapominajmy także o tym, żeby wszystkie elementy były wykonane z jakościowych materiałów.

Styl skandynawski

Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim to zdecydowanie jeden z najchętniej i najczęściej wybieranych stylów w ciągu ostatnich kilkunastu lat. A skąd tak wielka popularność? Charakteryzuje się on niezwykłą prostotą i oszczędnością w formie. Natomiast wcale nie oznacza to, że nie jest przytulny, nastrojowy i komfortowy. Każdego roku stosowane rozwiązania są unowocześniane, dzięki czemu może on być dopasowany pod styl życia wielu osób. Każdy z nas funkcjonuje zupełnie inaczej, a styl ten potrafi zaspokoić naprawdę szerokie, a także wysokie wymagania. Kolorem, który uznawany jest za bazę to biały. Jego uzupełnienie stanowią barwy takie jak szary, beż lub czerń. Dodatkowo, tak jak przy wcześniej wspomnianym stylu nowojorskim, tu również mamy kolor kontrastujący i są nim przeróżne odcienie niebieskiego. Modne kontrasty i funkcjonalne rozwiązania sprawiają, że aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim skradły serca wielu osób, które mieszkanie traktują jako miejsce regeneracji i odpoczynku od natłoku codziennych obowiązków.

Styl art déco

Trzecim, ze styli, który ma w sobie wiele uroku i szlachetności to styl art déco. Z jednej strony nawiązuje on do minionych epok, z drugiej natomiast jest niezwykle nowoczesny. Jego największa popularność miała miejsce w dwudziestoleciu międzywojennym. Aktualnie jest nieustannie dostosowywany do nowo pojawiających się trendów, dlatego nie musicie martwić się o to, że wnętrza będą urządzone w starym i już niemodnym stylu. To, co najbardziej go wyróżnia to antyki, które są rewelacyjnie wplecione w całość wystroju mieszkania. Meble utrzymane są w dość luksusowym tonie, ale z pewnością nie powiemy o nich, że są ostentacyjne. Jeśli mieliście okazję zobaczyć takie wnętrza, na pewno Wasz wzrok przykuły pikowane tapicerki zagłówków czy mebli. Dodatkowo są one uzupełnione materiałami w mocne wzory. Jeżeli chodzi o formy, najczęściej będą one zaokrąglone. Wszystko to tworzy elegancki i niebanalny wystrój.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

sztuczne rośliny na tarasie

Sztuczne kwiaty, które ożywią wystrój tarasu

Kiedyś sztuczne kwiaty nie były tak dobrym rozwiązaniem, dzisiaj natomiast są niemal nie do odróżnienia od prawdziwych. Taras jest miejscem w sam raz na wykorzystanie sztucznych kwiatów jako pięknego elementu dekoracyjnego, który nie wymaga tyle czasu na pielęgnację oraz nie potrzebuje słońca ani wody, jak to ma miejsce w przypadku żywych kwiatów. A jakie kwiaty […]

roleta rzymska

Czy warto stosować rolety rzymskie w kuchni?

Rolety rzymskie rozpowszechniły się właśnie dzięki stosowaniu ich w kuchni, a dopiero potem ich popularność opanowała także inne pomieszczenia. Oczywistym jest więc, że będą pasować do kuchennych aranżacji. Jednak czy to najlepsze rozwiązanie? Czy warto stosować rolety rzymskie w kuchni? Przedstawiamy, jakie zalety ma ten rodzaj okiennej aranżacji! Rolety rzymskie- wysoki komfort użytkowania Rolety rzymskie […]