Zestaw obiadowy: co powinien zawierać na co dzień, a co na szczególne okazje?

zestaw-obiadowy

Zestawy obiadowe to podstawa każdej dobrze zaopatrzonej kuchni i każdego domu, gdzie często przyjmuje się gości. W zależności od okazji i potrzeb, zestawy mogą różnić się jednak składem i funkcjonalnością. Oto jak dobrze dobrać komplet obiadowy, zwracając uwagę na detale, które robią różnicę.

Prosty i funkcjonalny komplet obiadowy na co dzień:

Podczas codziennych posiłków najważniejsza jest funkcjonalność i trwałość. Standardowy komplet talerzy obiadowych zwykle zawiera talerze płaskie, głębokie i deserowe. Ważne jest, aby były one wykonane z materiałów łatwych do mycia i odpornych na zarysowania. Porcelana czy ceramika to dobry i uniwersalny wybór zarówno na co dzień, jak i na bardziej wyjątkowe okazje Nie muszą być one szczególnie ozdobne: ważne, żeby pasowały do ogólnej estetyki Twojej kuchni i jadalni. Sprawdź przykładowy zestaw obiadowy w ofercie marki DUKA oferującej wyposażenie do wnętrz w skandynawskim stylu.

Komplet obiadowy na 6 osób: ilość czy jakość?

Jeżeli często organizujesz domowe przyjęcia, warto zainwestować w dobry i wszechstronny komplet obiadowy na 6 osób. W skład takiego zestawu oprócz podstawowych talerzy, mogą wchodzić również talerze do różnego rodzaju przystawek, miseczki na zupy czy nawet specjalne talerzyki dla dzieci. To także okazja, aby wprowadzić do swojego zestawu elementy w różne ciekawe wzory, co pozwala lepiej dopasować rodzaj zastawy do stylu kuchni czy jadalni.

Komplet obiadowy na specjalne okazje – postaw na luksus

Na szczególne okazje, jak święta czy oficjalne przyjęcia rodzinne, warto postawić na luksusowe elementy zastawy stołowej. Komplet obiadowy z eleganckimi filiżankami do kawy, kieliszkami do wina i ozdobnymi talerzami deserowymi z pewnością zrobi wrażenie na gościach. Tu można pozwolić sobie na więcej – złote lub srebrne wykończenia, ręcznie malowane detale czy nawet kamienie szlachetne jako elementy dekoracyjne.

Dostosuj komplet obiadowy do swoich potrzeb

Zestaw obiadowy jest jak garderoba – na co dzień można stawiać na wygodę i funkcjonalność, ale na specjalne oraz wyjątkowe okazje warto się odrobinę wystroić.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz kompletu talerzy i misek na co dzień, na spotkania w gronie 6 osób, czy na wyjątkowe uroczystości, pamiętaj, że najważniejsza jest harmonia i dopasowanie do Twojego stylu życia i upodobań. Dzięki temu każdy posiłek będzie prawdziwą przyjemnością. Wybierz swój wymarzony komplet i ciesz się czasem z bliskimi!

Materiał gościnny, przygotowany przez partnera serwisu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Rolety zewnętrzne – poznaj najważniejsze zalety tego rozwiązania

Coraz więcej użytkowników przy budowie i wyposażeniu domu rozważa kwestie związane z regulacją dostępu światła dziennego. Świetnym rozwiązaniem w tym temacie są rolety zewnętrzne. Czy wiesz, jakie korzyści wiążą się z ich stosowaniem? Poznaj najistotniejsze zalety płynące z rolet zewnętrznych. Po pierwsze: zabezpieczenie okna Silny, zacinający deszcz czy śnieg potrafią nie tylko zniweczyć ostatnio podjęty […]

abc obsługi zmywarek

ABC obsługi zmywarek

Zmywarka do naczyń to urządzenie, które jest już prawie w każdym polskim domu. Bez niej często nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak prawidłowo korzystać ze zmywarki, aby służyła przez wiele lat? Jakie środki chemiczne stosować, aby naczynia były czyste i błyszczące? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule. Od czego zależy […]