DeboweTarasy.pl

Projekty warsztatów samochodowych – praktyczne i popularne propozycje

Jeżeli panujemy założenie własnego warsztatu samochodowego, jedną z podstawowych i kluczowych decyzji jest zdecydowanie się na jego konkretny projekt. Nasz warsztat ma być naszą wizytówką, ma przyciągać nowych klientów, a przede wszystkim ma być miejscem, które umożliwia nam znakomitą i wygodną przestrzeń do pracy.

Przedstawimy dzisiaj kilka najbardziej popularnych propozycji projektów warsztatów samochodowych. W zależności od naszego zapotrzebowania (np. ilość stanowisk do naprawy czy ilość planowanych, zatrudnionych pracowników) czy warunków (np. powierzchnia czy kształt działki) na pewno uda nam się wybrać ten idealny, dopasowany do naszych faktycznych potrzeb i możliwości.

Jeżeli jednak żadne z nich nie będzie idealny – już teraz zapraszamy na stronę internetową kbprojekt.pl, gdzie każdy znajdzie znacznie więcej projektów warsztatów samochodowych.

A oto nasze propozycje, które na pewno warto sprawdzić, poznać i oczywiście rozważyć.

Projekt warsztatu samochodowego K-13

Oto projekt, który prezentują się prosto, ale zdecydowanie nowocześnie. Klikając w link powyżej, można oczywiście zobaczyć m.in. propozycję wykończenia elewacji czy zdobyć znacznie więcej informacji o projekcie – bardzo do tego zachęcamy.

Sam budynek nie będzie posiadał ani podpiwniczenia, ani poddasza, lecz jeżeli któryś z tych elementów jest dla nas kluczowy – prosimy pamiętać o tym, że projekt zawsze można dostosować indywidualnie.

Sam projekt zakłada powitanie warsztatu parterowego, w którym będzie można zatrudnić do 3 pracowników. Warsztat będzie składał się na biuro, WC dla osób niepełnosprawnych, łazienkę, pokój socjalny, stanowisko diagnostyczne, 2 stanowiska do naprawy oraz 2 magazyny. Powierzchnia użytkowa całego budynku będzie wynosić 182.80 m², natomiast powierzchnia zabudowy – 237.50 m². Szerokość działki musi wynosić natomiast przynajmniej 17,5 m. Oczywiście projekt został wykonany zgodnie z najnowszymi przepisami oraz obowiązującymi normami.

Projekt warsztatu samochodowego K-43

W porównaniu do pierwszego z projektów, w tym przypadku mamy do czynienia ze znacznie większym obiektem. Warsztat umożliwia naprawy samochodów do 3,5 tony, jest piętrowy (piętro można wykorzystać na magazyny lub zdecydować się na zupełnie inną usługę), w warsztacie trafimy również na aż 3 stanowiska napraw, przy czym jedno będzie wyposażone w kanał przeglądowy.

Całość projektu prezentuje się bardzo tradycyjnie, warto również podkreślić, że w tym przypadku projekt uwzględnia również piwnicę. Parter będzie posiadał powierzchnie 176,9 m² , poddasze 139,6 m² , przy czym jego wysokość będzie wynosiła 280 cm. Cała powierzchnia użytkowa warsztatu będzie wynosić 345.10 m². Aby zrealizować projekt, trzeba posiadać działkę o szerokości przynajmniej 20 metrów.

Również w tym przypadku warsztat będzie wyposażony we wszystkie niezbędne pomieszczenia, warto jednak podkreślić obecność kotłowni czy składu opału.

Projekt warsztatu samochodowego K-66

Oto kolejny projekt warsztatu samochodowego, w tym wypadku większy, niż poprzednik, do tego absolutnie nowoczesny – widać to na pierwszy rzut oka. Dzięki wysokiej hali napraw (4,65 m) możemy zdecydować się na stworzenie stacji kontroli pojazdów do 3,5 m. Warsztat będzie posiadał również znaczną przestrzeń biurową, wraz z jadalnią i pomieszczeniami socjalnymi. Nie zapomniano również o specjalnym punkcie do obsługi klienta.

Sam warsztat posiada również piętro oraz jest niezwykle przeszkolony – daje to nie tylko niezwykłe oświetlenie, ale sprawia, że budynek prezentuje się tak nowocześnie.

Warsztat będzie wyposażony w trzy wyjazdy, dodatkowo nie zapomniano o kanale rewizyjnym. Aby móc zrealizować ten projekt, niezbędna jest działka o szerokości 18,7 m. Powierzchnia parteru wynosi 263,62  m² , z czego aż 154,85  m²  będzie przypadało na halę napraw.

Piętro to aż 104,96  m²  – znajduje się tutaj nie tylko miejsce na biuro (16,09 m²) czy magazyn (19,59 m²), ale również na okazałą salę konferencyjną (47,20 m²).

Projekt warsztatu samochodowego LK-08

Oto ostatni z przedstawianych przez nas warsztatów. Całość prezentuje się bardzo lekko oraz niezwykle nowocześnie. Budynek ten idealnie nada się nie tylko na warsztat samochodowy, ale również stację kontroli pojazdów czy nawet budynek stricte usługowy. Całość wyróżnia się nowatorskim kształtem oraz płaskim dachem.

Budynek jest parterowy, zapanowano w nim trzy strefy, z czego dwa przeznaczone będą na dwa stanowiska do napraw pojazdów. Pozostały jeden idealnie sprawdzi się jako magazyn. Nie zabrakło również toalety, biura, łazienki czy pomieszczeń socjalnych – całość rozwiązana jest niezwykle funkcjonalna. Całość projektu prezentuje się bardzo prosto, co na pewno pozytywnie przełoży się na koszty realizacji. Powierzchnia użytkowa tego warsztatu będzie wynosić 139.30 m².

Jeżeli żaden z projektów nie przekonał Cię do jego wyboru, sprawdź więcej propozycji na Kbprojekt.pl – gwarantujemy, że znajdzie się tam projekt, który spełni wszystkie Twoje wymagania.

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Pozory mylą. Dlaczego mała architektura betonowa to przyszłość miast?

Pierwsze skojarzenia mogą być mylące. Kiedy myśli się o małej architekturze z betonu, do głowy przychodzą obrazy miejskiej dżungli, zdominowanej przez szare bloki. A przecież tego typu elementy są coraz chętniej wykorzystywanie nie tylko w przestrzeni publicznej, ale również na prywatnych posesjach. Czemu mała architektura betonowa zawdzięcza sobie taką popularność? Beton do betonu niepodobny W […]

koszt budowy domu ok 100m2

Koszt budowy domu 100 m2 – kosztorys i omówienie

Budowa niewielkiego domu o powierzchni 100 m2 to niemały wydatek. Odpowiednie oszacowanie kosztów jest tutaj kluczowe, zwłaszcza jeśli bierze się kredyt hipoteczny, który najczęściej przyznawany jest w trzech transzach, na kolejne etapy budowy: stan surowy zamknięty, stan deweloperski, wykończenie domu pod klucz. Aby na wszystko starczyło trzeba wykonać dokładny kosztorys nie tylko materiałów, ale także […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *