Profesjonalny wynajem podnośników – oto wszystko, co musisz wiedzieć

Kiedy potrzebujesz podnośnika, czyli tak zwanej zwyżki, zwykle najlepszym wyborem będzie wynajem. Ważne jest w tym wypadku, aby skorzystać z usług odpowiedniej firmy, organizującej profesjonalny wynajem podnośników. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdźmy!

Wypożyczalnia zwyżek wszelkiego rodzaju

Po czym poznać dobrą wypożyczalnię wysięgników? Między innymi po tym, że posiada bogatą ofertę. Warto mieć świadomość, że podnośniki są bardzo różne. W zależności od potrzeb projektu przydatny może być sprzęt zupełnie innego rodzaju.

Godna polecenia wypożyczalnia podnośników nożycowych oferuje też modele przegubowe oraz najprostsze – masztowe. Tak wygląda wynajem podnośników choćby w wykonaniu jednego z liderów rynku w tym regionie Europy, czyli firmy Drial.

Warto w tym miejscu przybliżyć nieco specyfikę poszczególnych typów podnośników. Otóż najbardziej podstawowym sprzętem jest zwyżka masztowa. Mowa o podnośniku z prostym masztem, umożliwiającym ruch jedynie w pionie. Podnośniki nożycowe również umożliwiają ruch tylko w pionie.

Jednak w tym przypadku działa inny mechanizm, a mianowicie krzyżujące się ze sobą siłowniki. Dzięki takiej budowie możliwe jest zastosowanie większej platformy. Model przegubowy to zwyżka z łamanym wysięgnikiem. Cechuje się największym zasięgiem spośród wszystkich podnośników. Pozwala dotrzeć do  najtrudniej dostępnych miejsc.

Wypożyczalnia wysięgników z kompletną ofertą

Wiesz już, że w profesjonalnej wypożyczalni zwyżek otrzymasz do wyboru szeroką ofertę maszyn. Przejdźmy teraz do omówienia kwestii tego, co zawiera fachowa usługa wynajmu podnośników. Oczywiście jest to użyczenie do dyspozycji wybranego przez klienta sprzętu. Ale czy to wszystko? Okazuje się, że nie.

Dobra wypożyczalnia wysięgników świadczy usługi kompleksowe. Zatem profesjonaliści oferują między innymi dostarczenie sprzętu pod wskazany adres. Co więcej, można też liczyć na krótkie przeszkolenie z zakresu jego obsługi. W przypadku niektórych firm dostępna jest też usługa wynajmu wraz z obsługą. To dobre rozwiązanie dla firm, które nie zatrudniają specjalistów od obsługi podnośników.

Dlaczego wynajem podnośników?

Być może zastanawiasz się, czy wynajem podnośników to najlepsza z dostępnych opcji. Tak naprawdę masz do wyboru jedynie dwa rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie wynajem, a drugim zakup sprzętu. Oczywiście w niektórych przypadkach warto wejść w posiadanie sprzętu na własność. Niemniej przeważnie nie ma to większego sensu.

Kupno podnośnika to ogromny wydatek, na który stać niewiele firm. Przeważnie oznacza on konieczność zaciągnięcia kredytu. Jednocześnie niewiele przedsiębiorstw korzysta z tego typu sprzętu regularnie. Zwykle jest on potrzebny sporadycznie. Wynajmując urządzenia, płaci się stosunkowo niewiele. Tygodniowa czy miesięczna opłata powinna być znośna dla większości firm. Jednocześnie klient płaci jedynie za czas, w którym rzeczywiście zwyżka jest mu potrzebna.

Co więcej, decydując się na wynajem podnośników, nie trzeba się martwić ani obsługą, ani serwisem sprzętu. Dobra wypożyczalnia podnośników zatrudnia specjalistów dostępnych do obsługi wynajmowanych maszyn. Ponadto posiada też własne zaplecze serwisowe. Kiedy dojdzie do awarii sprzęt trafia do warsztatu, natomiast klient otrzymuje maszynę zastępczą. Oznacza to brak przerw w pracy, które bywają przecież bardzo kosztowne. Zatem jeśli zastanawiasz się nad zakupem zwyżki, rozważ również wynajem tego typu sprzętu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Samodzielny montaż drzwi przesuwnych do szafy

Niewielki metraż pomieszczenia wymaga przemyślanych i funkcjonalnych rozwiązań – jednym z nich z pewnością jest odpowiednio zaprojektowana i zaaranżowana szafa. Sprawdź, w jaki sposób poprawnie wykonać montaż drzwi przesuwnych w szafie, by cieszyć się komfortem jej użytkowania. Zalety drzwi przesuwnych Tradycyjnie otwierana szafa jest wymagająca, zarówno w kwestii zajętego miejsca, jak i komfortu użytkowania. Doskonałą […]

Czarno-białe płytki podłogowe: szachownica zawsze w modzie!

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, ale współcześnie stosowana szachownica ukształtowała się na przełomie XIII i XIV wieku. Od tego czasu niektóre z zasad gry zdążyły ulec drobnym modyfikacjom, ale układ samej planszy już się nie zmienił. Z czasem szachownica przeniknęła do wnętrz naszych mieszkań – dziś czarno-białe płytki podłogowe można spotkać w wielu polskich domach. […]