Ekologiczne ogrzewanie – kominki antysmogowe

Ostatnie dane donoszą, że jakość powietrza w Polsce jest bardzo zła. Zanieczyszczenia oscylują na bardzo wysokim poziomie, co jednocześnie plasuje Polskę na jednym z pierwszych miejsc w rankingach stężeń toksycznych związków w powietrzu.

Pojęcie smogu określa obecność w otaczającym nas powietrzu mieszaniny związków, które trafiając do naszego organizmu drogą oddechową lub pokarmową mogą inicjować powstanie licznych jednostek chorobowych. Niestety nie są to schorzenia, które wyłącznie obejmują układ oddechowy, ale także wiele innych narządów ludzkiego organizmu.

W Polsce dominują piece węglowe, które emitują całą plejadę toksycznych substancji – zatruwamy siebie, swoją rodzinę oraz sąsiadów. Skutki owego „podtruwania” zazwyczaj są widoczne dopiero po kilku latach wystawiania się na działanie smogu. Najbardziej narażone są dzieci, które w okresie intensywnego wzrostu przyjmują więcej powietrza w przeliczeniu na powierzchnię ciała. Świadomość idących zagrożeń i konsekwencji smogowych wskazuje na to, że warto zainwestować w kominki antysmogowe (dostępne na https://iwonapellets.pl/kategorie/kominki-na-pellet-antysmogowe-z-dofinansowaniem), których praca jest zgodna z ekologicznymi założeniami.

Kominki antysmogowe – funkcjonalność z eko rozwiązaniami

Kominki antysmogowe łączą w sobie wiele przydatnych oraz ekologicznych funkcji. Dodatkowo możliwość dofinansowania ich instalacji w gospodarstwie domowym jest ogromnym atutem świadczącym o nastawieniu państwa na wspieranie ekologicznych rozwiązań. Kominki antysmogowe korzystają z energii pobieranej z biomasy, czyli pelletu. W skład pelletu wchodzą wiórki, trociny, kora czy też słoma, które są sprasowane pod wysokim ciśnieniem tworząc kilkucentymetrowe kołki. Z powodu wykorzystania prasowania pod wysokim ciśnieniem opał nie zawiera toksycznych substancji np. pod postacią substancji klejących. Udowodniono, że dobrej jakości pellet podczas spalania uwalnia o wiele mniej substancji toksycznych, więc paliwo owych kominków przemawia za wspieraniem ekologicznych rozwiązań w ogrzewaniu domostwa.

Kominki antysmogowe 2 w 1

Zazwyczaj kominki kojarzą nam się z ciepłą ozdobą jednego pomieszczenia, jednakże nowoczesne kominki antysmogowe posiadają funkcje ogrzewania całego domu. Z tego faktu wynika, że instalując kominek w jednym z pokojów równocześnie ogrzewamy resztę pomieszczeń. W kominkach zastosowano również wiele przydatnych funkcji jak automatyczne rozpalanie pelletu. Poza tym unowocześniając sterowanie funkcjami kominka wprowadzono moduł Wi-Fi, który umożliwia kontrolę nad sterowaniem bez konieczności wstawania z kanapy. Poza tym wprowadzono system automatycznego czyszczenia kominka z popiołu, co ogranicza zbędny bałagan wokół urządzenia. Zadbano również o nowoczesny design, który zachwyca swoimi detalami. W odniesieniu do zachowania porządku i estetycznego wyglądu zastosowano system czystej szyby, który sprawia, że możesz cieszyć się jej przejrzystością przez długi czas. Samo palenisko nie wymaga częstego czyszczenia z uwagi na udogodnienie w postaci systemu podwójnego czyszczenia. Kominki antysmogowe występują w kilku wariantach mocy, co pozwala na wybranie modelu pod własne potrzeby. Podwójna szyba kominkowa zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Każdy z kominków można wyposażyć w dodatkowe urządzenia zwiększające komfort użytkowania, jak podajnik, system pneumatycznego transportu pelletu, czujnik temperatury wody użytkowej, czujnik temperatury pokojowej, grill ochronny kominka czy maskownica. Zobacz stronę producenta kominków: iwonapellets.pl

Daj przykład sąsiadom i zainwestuj w kominek antysmogowy

Kominki antysmogowe są inwestycją w przyszłość Twoich dzieci, przyszłych pokoleń, które musi i zapewne chce być zdrowe i silne. Wróćmy do czasów, gdzie cieszono się zapachem kwitnących roślin, a nie smrodem dymu wydobywającego się z kominów. Globalne ocieplenie rozwija swoje skrzydła nad naszą planetą, ale każdy z nas może zaciągnąć hamulec ręczny wstępując w szeregi zwolenników ekologicznych rozwiązań. Nie czekaj, nie ma już czasu, liczy się tu i teraz, bo potem może być już za późno.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Prywatny generator prądu a niezależność energetyczna

Tej zimy w wielu miejscach może zabraknąć energii elektrycznej. Już dziś niektóre miasta zapowiedziały przerwy w dostawie prądu. Kryzys energetyczny to zatem poważna sprawa. W związku z tym każdy z nas powinien się zastanowić, jak się zabezpieczyć przed niedogodnościami. Czy prywatne generatory prądu to dobre rozwiązanie? Porozmawiajmy o tym przez chwilę. Oceń artykuł[Suma: 1 Średnia: […]

Pochłaniacz zapachów czy oczyszczacz powietrza – co wybrać?

Oczyszczacz powietrza to jedno z chętniej kupowanych w ostatnich latach urządzeń do domu. Wiąże się to przede wszystkim z rosnącą świadomością dotyczącą złego stanu powietrza, a także wiedzy o tym, jakie negatywne skutki dla ludzkiego zdrowia może mieć kontakt z zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Dlaczego trzeba oczyszczać powietrze? Pochłaniacz kurzu to dzisiaj zdecydowanie za […]