DeboweTarasy.pl

ABC obsługi zmywarek

abc obsługi zmywarek

Zmywarka do naczyń to urządzenie, które jest już prawie w każdym polskim domu. Bez niej często nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak prawidłowo korzystać ze zmywarki, aby służyła przez wiele lat? Jakie środki chemiczne stosować, aby naczynia były czyste i błyszczące? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Od czego zależy bezawaryjność zmywarki?

Każdy z nas chciałby, aby sprzęty gospodarstwa domowego nie psuły się i służyły przez wiele lat. Jak to jest, że niektóre rodziny wymieniają AGD co kilkanaście lat, a inne oddają je do naprawy już w okresie gwarancyjnym? Tak naprawdę ukryte wady fabryczne zdarzają się sporadycznie, a przyczyną awarii jest często nieprawidłowe używanie domowych urządzeń. Wydawałoby się, że wszyscy wiemy, do czego służy zmywarka do naczyń. Tymczasem serwisanci zmywarek podczas naprawy znajdują wewnątrz przewodów elementy damskich kosmetyków do manicure, plastikowe zabawki i smoczki dziecięce, które były dezynfekowane w zmywarce. Inna sprawa to częstotliwość włączania urządzenia. W wieloosobowych gospodarstwach domowych zmywarka jest nieraz włączana 2-3 razy w ciągu dnia. Nic dziwnego, że sprzęt zużyje się po kilku latach. Mniejsze rodziny, które nierzadko stołują się na mieście, korzystają ze zmywarki 2-3 razy w tygodniu. Częstym błędem jest używanie niewłaściwych środków chemicznych. Zdarza się, że zamiast kapsułek wlewany jest płyn do naczyń do komory zmywarki. Wytwarza się duża ilość piany, a naczynia są niedomyte i niewypłukane. Dlatego przed każdymi zakupami sprawdź, czy masz w domu kapsułki do zmywarek, a jeśli się kończą, to kup na zapas.

Pamiętaj o odpowiednich środkach chemicznych

Pamiętajmy, że wszystkie środki chemiczne mają swoje przeznaczenie. Powinniśmy ich używać, aby zmywarka była sprawna, a naczynia czyste i błyszczące. Sól zmiękcza wodę i zapobiega białym zaciekom na naczyniach. Chroni przewody zmywarki przed osadzaniem się kamienia i przedłuża żywotność urządzenia. Detergent w kapsułce lub w tabletce to środek czyszczący naczynia. Działa na tej zasadzie, co kapsułki do prania w pralce. Rozpuszcza się w wodzie, usuwając zabrudzenia. Płyn nabłyszczający zapobiega zaciekom na powierzchni szkła i porcelany, nadaje naczyniom połysk i przyśpiesza ich schnięcie. Jakie środki chemiczne kupować i gdzie? Zrezygnuj z najtańszych zamienników. Kupuj środki czystości w sklepach z AGD, bo tam znajdziesz sprawdzone marki, polecane przez producentów tych sprzętów. Jeśli chcesz zaoszczędzić, to wybierz zestawy zawierające wszystko, co jest potrzebne do efektywnego zmywania. Zapłacisz mniej, niż gdybyś kupowała osobno sól, tabletki i płyn. Ponadto masz wtedy pewność, że o niczym nie zapomnisz.

Jak prawidłowo korzystać ze zmywarki?

Po pierwsze oczyść brudne naczynia z resztek jedzenia. Poukładaj je prawidłowo w przeznaczonych na nie miejscach. Sztućce ułóż w najwyższej szufladzie lub wrzuć do specjalnego koszyka. Sprawdź, czy talerze nie są zbyt ciasno ułożone i czy nie wyświetla się kontrolka braku soli. W razie potrzeby dosyp sól zmiękczającą wodę. Upewnij się, czy ramię spryskujące może swobodnie się obracać, czy nie zaczepia o jakieś wysokie naczynie. Następnie włóż kapsułkę lub tabletkę w pojemniczek na tabletki do zmywarek. Wlej płyn nabłyszczający. Wybierz odpowiedni program zmywania i włącz urządzenie. O czym jeszcze warto pamiętać? Regularnie czyść filtr na dnie zmywarki. Zbierają się w nim resztki pożywienia i brud z naczyń, co utrudnia efektywne zmywanie. Dlatego co najmniej 2 razy w tygodniu wyjmij filtr i umyj go pod bieżącą wodą.

Stosując się do powyższych zaleceń masz pewność, że zmywarka posłuży Wam długo, a wyjmowanie naczyń stanie się przyjemnością.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

krzesło wiszące

Meble ogrodowe na nowy sezon? Technorattan ma się świetnie i z pewnością nie wyjdzie z mody

Jeśli rozglądasz się właśnie za nowym wyposażeniem na swój taras lub balkon, meble technorattanowe będą z pewnością strzałem w dziesiątkę. Dlaczego? Wszystko wskazuje na to, że technorattan kolejny sezon będzie królował wśród aranżacyjnych propozycji do ogrodu. Ten materiał jest po prostu stworzony, aby skutecznie opierać się wpływowi wszelkich warunków atmosferycznych, a przy tym dostarcza fantastycznych […]

Jaką wełnę wybrać do ocieplenia dachu?

Wełna to najdoskonalszy materiał do ocieplenia dachu. Zapewnia zarówno świetną izolację termiczną, jak i akustyczną, czego nie można powiedzieć o styropianie. Z kolei konkurencyjna wobec wełny pianka poliuretanowa jest od niej sporo droższa. Do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie kwestia, jaką wełnę wybrać do ocieplania dachu. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! Niski współczynnik przewodzenia ciepła O […]