Pomysł na sypialnię w bloku

Sypialnia w bloku

Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu, jednak w przypadku bloków jej aranżacja przysparza pewnych problemów. Mała ilość miejsca i ograniczona możliwość modyfikacji rozkładu mieszkania uniemożliwia zastosowanie najbardziej oczywistych  rozwiązań, jednak i tutaj można znaleźć uniwersalne opcje. Oto pomysły na urządzenie sypialni, które możesz wykorzystać w swoim domu!

Pomysł na ściany w sypialni w mieszkaniu – jak ją zaaranżować?

Pierwszym aspektem, który odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wyglądu małej sypialni, jest odpowiedni wygląd ścian. Stosunkowo niewielkie rozmiary pomieszczeń w blokach wymuszają konieczność optycznego zwiększania ich rozmiaru. W tym celu najlepiej sprawdzą się pastelowe kolory zestawione z klasyczną bielą.

Jedna ściana pomalowana na ciepłe odcienie różu, beżu i brązu przełamie monotonię wnętrza, natomiast pozostałe powierzchnie będą stanowiły dopełnienie w postaci białej farby. To uniwersalne rozwiązanie, dzięki któremu wprowadzany w życie pomysł na małą sypialnię zyska na efektowności. Trzy ściany oraz sufit w kolorze bieli mogą początkowo sprawiać wrażenie „nudy”, jednak wówczas wystarczy zawieszenie kilku obrazów lub plakatów – całość szybko nabierze kolorytu.

Gdzie trzymać ubrania – pomysł na szafę w sypialni

Sypialnia połączona z garderobą to najczęściej stosowane rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku niewielkich mieszkań. W jaki sposób zaaranżować wystrój, aby nie zmniejszyć optycznie dostępnej przestrzeni?

Wykonana na wymiar pełna zabudowa drewniana rozwiązuje ten problem, podkreślając jednocześnie największe zalety całego wnętrza. Uzyskany w ten sposób rezultat nie sprawia wrażenia „zagracenia” pomieszczenia, natomiast pokaźna ilość półek i zamkniętych regałów pozwala komfortowo przechowywać każdy rodzaj odzieży.

Pełna zabudowa szafy to również znakomity pomysł na oświetlenie sypialni – montaż LED-ów w jej górnej części będzie urozmaiceniem dla światła, które w większości pomieszczań pada z góry. Sypialnia nie musi być najjaśniejszym pomieszczeniem w całym mieszkaniu – dużo większe znaczenie ma przyjemny i komfortowy klimat, który będzie panował w takim miejscu.

Jakie łóżko wybrać do sypialni w bloku?

Każdy pomysł na łóżko do sypialni będzie dobry pod jednym warunkiem – materac powinien mieć dostosowaną twardość i rozmiar do indywidualnych preferencji. Warto natomiast, żeby sam stelaż łóżkowy nawiązywał do stylu wcześniej zamontowanej szafy. Z tego powodu strzałem w dziesiątkę będzie postawienie na drewniane elementy, które będą wywierały efekt wzajemnego dopełniania się.

Ważna rolę odgrywa również sama lokalizacja łóżka w sypialni – powinno być ono skierowane w kierunku okien. Takie rozwiązanie dobrze wpływa na komfort snu, pozwalając jednocześnie uregulować rytm dobowy domowników. Sam dobór wykończeń – loftowych, industrialnych lub rustykalnych – jest kwestią upodobań. Szeroki asortyment stelaży pozwala dobrać rozwiązania, które w każdym przypadku będą prezentować się odpowiednio estetycznie.

Pomysł na urządzenie sypialni – o czym warto pamiętać w bloku?

Mała sypialnia narzuca pewne ograniczenia aranżacyjne, jednak istnieją sposoby poradzenia sobie z tym problemem. Warto pamiętać, że ilość mebli w tym pomieszczeniu powinna być stosunkowo niewielka. Szafa, łóżko i stolik nocny z pewnością wystarczą do osiągnięcia pełnej funkcjonalności, a dzięki niewielkim gabarytom nie zajmą zbyt dużej powierzchni.

Z kolei pomysł na sufit w sypialni może obejmować ciekawą formę żyrandoli i karniszy – w przypadku tych elementów warto popuścić wodze fantazji i zdać się na wewnętrzne wyczucie stylu. W niektórych przypadkach skutecznym rozwiązaniem będzie wykorzystanie wydłużonych i zwisających z sufitu elementów, które nadadzą przytulnego charakteru całemu pomieszczeniu.

Jeśli Twój pokój wciąż posiada wolne przestrzenie, to najlepszym sposobem ich wypełnienia będzie lustro. Jest to uniwersalny pomysł na pustą ścianę w sypialni, który cechuje się wysoką funkcjonalnością i estetyką. Aranżacja sypialni nie jest trudna – czasami wystarczy przemyśleć cały projekt, a ciekawe rozwiązania same pojawią się w głowie!

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Kolekcja MOSAIC. Stwórz salon z charakterem – piękny, wygodny i stylowy

Salon z charakterem jest miejscem, w którym chce się przebywać. Warto zatem nadać go swoim pokojom dziennym i zaaranżować wystrój tak, żeby jego atmosfera przyciągała i urzekała. Jakby nie było, jest to najbardziej reprezentacyjne miejsce w domu, w którym przyjmujemy gości. Równocześnie pełni często, obok kuchni, rolę domowego centrum dowodzenia i relaksu. Wszystko, co jest […]

Czy tanio może oznaczać dobrze? O sztuce oszczędności i robienia zakupów w kontekście urządzania domu

Każdy chyba zauważył, że ceny praktycznie wszystkich towarów wzrosły. Jednocześnie tak wiele mówi się o tym, że na jakości nie można oszczędzać. Ale z drugiej strony mało kto otrzymał podwyżkę w pracy. Zatem jak to wszystko ogarnąć? Cóż, w zasadzie trzeba pamiętać, że jeżeli macie możliwość oszczędzania, to warto to zrobić, ale pod warunkiem, że […]