Najważniejsze narzędzia pomiarowe w warsztacie glazurniczym! Narzędzia pomiarowe i narzędzia glazurnicze

narzędzia pomiarowe w warsztacie glazurniczym

Praca glazurnika wymaga zachowania wysokiej precyzji. Milimetry mają znaczenie w kontekście estetycznego położenia płytek i zachowania idealnego poziomu. Właśnie dlatego niezwykle ważnym elementem wyposażenia warsztatu glazurniczego są narzędzia pomiarowe. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są najważniejsze przyrządy miernicze dla glazurników oraz jakich jeszcze narzędzi nie może zabraknąć w warsztacie tego profesjonalisty. Pod lupę wzięliśmy produkty z oferty sklepu internetowego Mensura.

Precyzja w pracy glazurnika ma kluczowe znaczenie

Wpływ na jakość wykonywanej przez glazurnika pracy ma jej precyzja. Dotyczy to nie tylko równego położenia płytek na podłodze lub ścianie, ale również ich precyzyjnego cięcia. Stworzona okładzina powinna być przede wszystkim równa. Równość dotyczy nie tylko jednolitej płaszczyzny okładziny, ale również takiej samej grubości fugi, którą stosuje się na łączeniach płytek. Wpływa to na estetykę i funkcjonalność powierzchni. Im większe doświadczenie glazurnika i lepszej jakości przyrządy miernicze, tym lepsze efekty jego pracy. Właśnie dlatego warto kupić narzędzia glazurnicze i pomiarowe od renomowanych producentów, których modele przeznaczone są dla profesjonalistów. 

Najważniejsze narzędzia pomiarowe dla glazurnika

W pracy glazurnika wykorzystuje się różnego rodzaju przyrządy miernicze. Podstawowe z nich to lasery krzyżowe, które pozwalają na wyznaczenie linii pionowych, poziomych oraz kątów prostych. Dzięki temu na powierzchni powstaje siatka linii i kątów, która ułatwia równe położenie płytek. To nieocenione wsparcie dla każdego glazurnika. W zależności od zaawansowania modelu, akumulatorowy laser krzyżowy może emitować od dwóch do czterech wiązek lasera. 

Inne przydatne narzędzia pomiarowe dla glazurnika to m.in.: dalmierz laserowy (pomaga zmierzyć długość powierzchni i dobrze obliczyć liczbę potrzebnych płytek), poziomica (ułatwia równe położenie płytek), miary zwijane i składane (służą do wykonywania mniejszych pomiarów, np. przy docinaniu płytek) czy też akcesoria do znakowania. Aby zachować niezbędne dystanse pomiędzy płytkami, glazurnicy wykorzystują krzyżyki i systemy poziomowania płytek. To podstawowe narzędzia i akcesoria, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego glazurnika. 

Podstawowe narzędzia glazurnicze

Poza przyrządami pomiarowymi glazurnik musi posiadać również dobrej jakości elektronarzędzia i narzędzia ręczne, które pozwalają na docinanie i obróbkę płytek ceramicznych. Bez nich wykonywanie codziennej pracy byłoby niemożliwe. Do podstawowych elementów wyposażenia warsztatu glazurnika należą m.in.: przecinarki elektryczne, które ułatwiają obróbkę płytek i dostosowanie ich do swoich potrzeb. Dobrej jakości elektryczna przecinarka do płytek zwiększy bezpieczeństwo materiału i zredukuje ewentualne straty. To niezwykle ważne, ponieważ nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do uszkodzenia płytki ceramicznej. Uzupełnieniem dla modeli elektrycznych są modele ręczne. Standardem jest, że glazurnik posiada w warsztacie oba warianty. 

Inne niezbędne narzędzia glazurnicze to m.in.: pace i kielnie (do nakładania i rozprowadzania kleju i zaprawy), zestawy do czyszczenia płytek i fug, kółka tnąca czy też przyssawki i systemy do obróbki wielkich formatów, które w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów. Kolejnym przyrządem, którego nie może zabraknąć w Twoim warsztacie, jest pilarka tarczowa do płytek. Wszystkie wymienione dotychczas narzędzia znajdziesz w sklepie internetowym Mensura. 

Zapraszamy do zakupów w Mensura

Profesjonaliści muszą stawiać na najwyższej jakości narzędzia glazurnicze i pomiarowe. Doskonale zdają sobie z tego sprawę eksperci sklepu internetowego Mensura. W jego asortymencie przygotowali starannie dobrane narzędzia od renomowanych producentów. Charakteryzują się one najwyższą jakością wykonania i przeznaczone są do profesjonalnej pracy. Dzięki nim zadbasz o wysoką jakość i dokładność wykonywanych prac. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem Mensura oraz do zakupu wybranych narzędzi.

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Cyklinowanie podłogi, czyli podstawowe informacje związane z tym tematem

Wiele osób na myśl o tym, że czeka ich cyklinowanie podłogi, dostaje gęsiej skórki. Niewątpliwie czynność tak kojarzy nam się ze sporym bałaganem, niemałymi kosztami i całym tłumem ludzi, którzy przez kilka dni, a nawet kilka tygodni będą mieli się po naszym mieszkaniu lub domu w celu odnowienia posadzki. Jednak musimy wiedzieć, że tak było […]

Jakie środki stosować do konserwacji bramy?

Większość domów jednorodzinny jest ogradzana ogrodzeniem i aby wjechać na teren posesji, przekroczyć należy bramę. Im częściej z posesji się wyjeżdża i do niej wjeżdża, tym częściej brama jest otwierana i zamykana. Oznacza to, że mechanizm bramy musi być systematycznie konserwowany. W innym wypadku brama przestanie funkcjonować prawidłowo. Warto zatem wiedzieć, jakie środki stosować do […]