Sypialnia z garderobą – jak oświetlić?

Pierwsze skojarzenia przywołujące sypialnię z garderobą to przede wszystkim spokój, wygoda i czas relaksu. Jest to miejsce, w którym po ciężkim dniu możemy nareszcie odpocząć. Ważną kwestią związaną z sypialnią i garderobą jest oświetlenie. Jakie wybrać, by czuć się odpowiednio i równie odpowiednio prezentować się przed lustrem?

Lampy do garderoby – na jakie się zdecydować?

Posiadanie garderoby w sypialni wiąże się ze sporym komfortem. Dzięki niej nie musimy codziennie rano przeszukiwać szafy w poszukiwaniu najlepszych ubrań. Garderoba daje nam możliwość spokojnej selekcji tego, w co chcemy się ubrać i dopasowania najlepszych dodatków, na które też znajdzie się miejsce. Dużym ułatwieniem jest także to, że w garderobie nasze ubrania się nie gniotą, a my zaoszczędzamy czas, nie musząc rano prasować koszuli, czy innych ubrań ulegających gnieceniu. Dobrze oświetlona garderoba w sypialni jest kluczem do szybkiego odnajdywania tego, w co chcemy się ubrać.

Oświetlenie w garderobie powinno zajmować jak najmniej miejsca, a jednocześnie zapewniać odpowiednie światło. Takie rozwiązanie dają nam spoty kierunkowe, które z łatwością można wbudować w powierzchnię szafy lub ściany. Wpusty mogą posłużyć jako oświetlenie zarówno sufitowe, jak i podłogowe. Jeśli mamy oddzielną półkę na buty, wpusty warto zamontować właśnie tam, by znaleźć to co chcemy nawet w najdalszych zakamarkach szafy. Alternatywą dla spotów mogą być również coraz częściej używane reflektory LED. Zaletą takiego oświetlenia jest możliwość regulacji lampy i ustawienia jej tam gdzie chcemy. Reflektory i spoty LED najczęściej montowane są przy samym wejściu do garderoby. Daje to możliwość ustawienia oświetlenia w głąb pomieszczenia. Dzięki temu można oświetlić miejsca, na których najbardziej nam zależy. Reflektory ma w swojej ofercie m.in. polski producent oświetlenia Nowodvorski.

Reflektor EYE FIT black III 9397 Nowodvorski Lighting

Sypialnia z garderobą – oświetlenie, które polecamy

Odpowiedni klimat w sypialni mogą zapewnić meble dopasowane do naszego gustu, miękkie tkaniny, ale przede wszystkim światło. Naczelną zasadą jest znalezienie oświetlenia, które pomoże nam się odprężyć. Nie może być to więc prosty żyrandol wprowadzający smutek i nieprzyjemną atmosferę do pomieszczenia. Światło w sypialni powinno być ciepłe, a wygląd lampy odpowiadający naszym upodobaniom. Garderobę znajdującą się w sypialni powinniśmy wspomóc oświetleniem zimnym, które wyraźnie oświetli nasze ubrania i swoim blaskiem pomoże ukazać wszystkie zalety naszej odzieży. Podstawowym rodzajem oświetlenia w sypialni z garderobą może być designerska lampa wisząca.

I tutaj znów wracamy do punktu wyjścia. Oświetlenie w sypialni z garderobą powinno być ciepłe i subtelne, a co za tym idzie, łagodzić stres i napięcie. Dobrze dobrana designerska lampa wisząca powinna odpowiednio komponować się z resztą pomieszczenia. Zazwyczaj wieszamy ją w centralnej części, bezpośrednio nad łóżkiem. To ona jest pierwszym elementem, który widzimy po przebudzeniu. Powinna więc sprawiać, że nawet mimo chłodnego, ponurego poranka będziemy w stanie wstać i z radością rozpocząć dzień. Zdecydowanie lampy Umage (a w szczególności kolekcja Eos) sprawią, że poczujesz większy spokój i uczucie odprężenia.

Lampa wisząca Umage Eos XL White-2012

Sypialnia jest także pomieszczeniem, które bardzo często służy nam jako miejsce do czytania książek. Z tego względu doskonałym uzupełnieniem oświetlenia sufitowego będzie także lampa stołowa lub podłogowa. Czytanie przed snem pomaga nie tylko się zrelaksować, ale również jest bardzo dobrym sposobem na zaśnięcie. Lampy Flos z kolekcji IC zapewnią w naszym pomieszczeniu ciekawy design, ale także dzięki swojej budowie sprawdzą się jako lampa nocna, przy której czytanie książek będzie przyjemnością.

Lampa podłogowa Flos F012A03C059 IC Złota

Połączenie sypialni z garderobą jest bardzo ciekawym i odpowiednim ruchem podczas projektowania własnego domu. Sypialnia powinna imponować lampami designerskimi dobrej jakości. W garderobach powinniśmy natomiast skupić się na zupełnie innych priorytetach i oprzeć oświetlenie na funkcjonalności, nie zaś na designie. Odpowiednio połączone pomieszczenia mogą zachwycić i stać się miejscem, w którym chętnie spędzimy czas.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Posadzki z żywicy, jako idealne rozwiązanie dla domu

Posadzka z żywicy to bardzo dobre rozwiązanie i to zarówno dla wszelkiego rodzaju pomieszczeń mieszkalnych, jak i dla tych użytkowych. Coraz więcej inwestorów decyduje się na tego typu pokrycie podłogowe. Posadzka z żywicy to innwocyjna, stylowa i nowoczesne podłoga, którą naprawdę warto mieć w swoim mieszkaniu. Jaki rodzaj posadzki z żywicy najlepiej sprawdzi się w […]

Hydromonitoring – zastosowanie

Hydromonitoring to czyszczenie wodą pod wysokim ciśnieniem powierzchni i materiałów bez tworzenia się pyłu. To skuteczna, przyjazna dla środowiska metoda czyszczenia wszelkich problematycznych powierzchni. Strumień wody pozwala usunąć z powierzchni zanieczyszczenia o dowolnym charakterze. Za pomocą tej metody można skutecznie usunąć: farbę, rdzę, smary konserwujące, pleśń, powłoki malarskie, żywicę itp.