DeboweTarasy.pl

Parkingi wielopoziomowe i garaże wielostanowiskowe

Parkingi wielopoziomowe i garaże wielostanowiskowe kryją w swoim przestrzennym minimalizmie zaawansowane, nowoczesne technologie budowlane. Dlaczego te obiekty budowlane muszą powstawać z dedykowanych im, specjalistycznych materiałów?

Świat dookoła nas zmienia się coraz dynamiczniej, więc również branża budowlana rozwija się na nowych przestrzeniach i obszarach. Znane dopiero od kilkudziesięciu lat rozwiązania, jakimi są parkingi wielopoziomowe i garaże wielostanowiskowe mogą powstawać dzięki rozwojowi technologii i za sprawą specjalistycznego podejścia profesjonalistów konstruujących i wykonujących owe przestrzenie.

Ekspertem w dziedzinie niestandardowych rozwiązań o ściśle wymaganych funkcjonalnościach jest marka Weber należąca do Grupy Saint-Gobain. Bardzo istotne są w tym wypadku rozwiązania Webera dedykowane profesjonalnej hydroizolacji obiektów oraz specjalistycznym posadzkom przemysłowym (industrial floors).

Dedykowane, osobiste miejsce do parkowania samochodu staje się integralną częścią niemal każdego dużego obiektu. Bloki mieszkalne, supermarkety i hipermarkety, budynki biurowe i hotele hotele funkcjonujące w wielkich miastach potrzebują dla utrzymania standardu jednopoziomowego lub nawet kilkupoziomowego parkingu podziemnego, który dbał by o interesy mieszkańców, pracowników, czy gości. Często powstają też jako ważna potrzeba społeczna parkingi wolnostojące, Są to zarówno przestrzenie przynależne do określonych wspólnot mieszkaniowych, obiektów pożytku publicznego lub ogromne wolnostojące parkingi na obrzeżu aglomeracji, budowane po to, żeby zachęcić zmotoryzowanych do zostawiania samochodów i aktywnego korzystania z dobrodziejstwa udogodnień komunikacji miejskiej.

Parkingi to coraz ważniejszy społecznie element architektoniczny powiązany z dużym skupiskiem ludzi. Warto więc wiedzieć, że już w trakcie projektowania określonego parkingu, a potem jego wykonania powinniśmy rozpatrywać go kompleksowo, pamiętając o wszystkich wymaganych funkcjach tej inwestycji. Bo jest tak, że inne rozwiązania i pomysły technologiczne są specjalnie dostosowane dla potrzeb sprawnego funkcjonowania garaży podziemnych, a totalnie inne dla naziemnych wielopoziomowych parkingów w miastach. Zupełnie inne wymagania stawiamy też tej najniższej, znajdującej się głęboko pod ziemią kondygnacji, a diametralnie odmienne są oczekiwania wobec górnego poziomu parkingu, rozwiązania otwartego i usytuowanego na stropie obiektu.

Musimy też dokładnie przeanalizować kwestie odpowiedniej hydroizolacji ścian i płyty fundamentowej, izolacji termicznej ścian i stropu pod kondygnacją użytkową oraz wyboru właściwych posadzek w zależności od ich usytuowania, czyli zastosowanie odpowiedniej płyty dennej, stropu międzykondygnacyjnego, rampy zjazdowej oraz nawierzchni narażonej na oddziaływanie najróżniejszych warunków atmosferycznych.

Posadzka parkingu odgrywa bardzo ważną, ściśle określoną rolę. Powierzchnie posadzek w garażach i na parkingach przeznaczonych dla samochodów osobowych muszą bez przeszkód przenosić obciążenia mechaniczne wywołane ciężarem samochodu, jak też tolerować chemiczne zanieczyszczenia, powstające z powodu wycieku paliwa, oleju silnikowego, czy innych płynów eksploatacyjnych.

Zimą posadzka w garażu narażona jest na śnieg lub błoto pośniegowe zawierające różne środki odladzające. Dodatkowo, podczas niskich temperatur, momentowi otwierania i zamykania bramy do garażu towarzyszy diametralna różnica temperatur, wywołująca naprężenia posadzki w strefie wjazdowej.

Dlatego, chociaż posadzka stanowi jednolitą strukturę, to bardzo często składa się na poszczególnych fragmentach z zupełnie innej kombinacji odpowiednich produktów. Marka Weber analizuje tego typu sytuacje, zdarzenia i okoliczności, które wpływają na prawidłowe funkcje posadzki przemysłowej. Dlatego jego ofertę stanowią dopasowane do indywidualnych potrzeb systemowe rozwiązania podłogowe weberfloor INDUSTRY. Pakiet wysokiej jakości, dedykowanych produktów tworzą różne posypki utwardzające, impregnaty, włókna do zbrojenia betonu, sznury do wypełnień dylatacji oraz żywice epoksydowe i poliuretanowe.

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Bramy garażowe segmentowe

Wybór odpowiedniej bramy garażowej jest bardzo istotny, aby wygodnie i funkcjonalnie użytkowało nam się nasz garaż. Jeszcze do niedawna prym wiodły bramy uchylne, jednak coraz większą popularność zyskują nowoczesne bramy garażowe segmentowe. Czym się charakteryzują i dlaczego będą najlepszym wyborem do nowego domu? Podpowiadamy! Czym charakteryzują się bramy garażowe segmentowe? Bramami segmentowymi nazywamy zautomatyzowane bramy […]

Najważniejsze informacje o zaworach zwrotnych

Zawory zwrotne są niezbędnymi elementami w centralnym ogrzewaniu i instalacjach wodociągowych. Odpowiedni dobór i instalacja zaworów jest kluczowa we właściwym działaniu. Zły montaż tych elementów może powodować stuki albo nieprawidłowe przepływy. Czym jest zawór zwrotny? Zawór zwrotny służy do przepływu płynu tylko w jednym kierunku. Idealny zawór zwrotny powinien zamykać się i otwierać w zależności […]