Dochód z wynajmu krótkotrwałego – jak zarobić na nieruchomościach?

Mieszkania inwestycyjne coraz bardziej zyskują na popularności jako lokata kapitału, która nie tylko jest względnie bezpieczna, ale również pozwala na uzyskanie satysfakcjonującego zysku. Możemy zdecydować się na wynajem długo- i krótkoterminowy. Ten pierwszy jest zdecydowanie wygodniejszy, ale jeżeli nie możemy znaleźć klienta na dłuższy czas, lub posiadamy mieszkanie w atrakcyjnej lokalizacji to warto zastanowić się nad wynajmem apartamentu na doby.

Taka opcja pozwoli na osiągnięcie większych dochodów, jednakże wymaga większego zaangażowania niż wynajem długotrwały. Ogromnym ułatwieniem będzie skorzystanie z usług naszej firmy, która będzie zarządzać najmem. Doświadczenie w branży oraz odpowiedna wiedza sprawi, że skorzystanie z naszych usług nie tylko będzie wygodne, ale również bardziej opłacalne niż samodzielne wynajmowanie.

Od czego zależy wysokość zarobków?

Jakie czynniki wpływają na dochód z wynajmu krótkoterminowego? Zysk najbardziej zależny jest od lokalizacji – na jej atrakcyjność wpływa okolica biznesowa oraz turystyczna. W dużych miastach sezon trwa cały rok i to nie tylko ze względu na zabytki. Dobry widok z okna może się też przekładać na cenę. Podstawą jest również sam wygląd nieruchomości: klienci wybierają wyremontowane, nowoczesne lokale, które są w pełni wyposażone. Najważniejsze, żeby w mieszkaniu znalazły się takie rzeczy jak: naczynia i sztućce, pościel, ręczniki, środki czystości, telewizor, pralka, kuchenka i koniecznie Wi-Fi. Miłym akcentem jest kawa, herbata czy nawet słodki poczęstunek. Zapewnienie wysokiej jakości podnosi koszty inwestycji, ale sprawi, że ocena mieszkania będzie bardzo wysoka a klient będzie chciał do nas wrócić lub nas polecić. Popularność naszego mieszkania będzie zależała także od korzystnych zdjęć, które będą pokazywać lokum od najlepszej strony.

Sam sposób prowadzenia wynajmu ma wpływ na zarobek. Aby pozyskać większą ilość gości można skorzystać z najprostszych sposobów marketingowych: należy dbać o jakość usług i opinii, reklamować się w mediach społecznościowych a także posiadać własną stronę internetową. Warto korzystać z kilku kanałów rezerwacji, by móc dotrzeć do większej ilości potencjalnych klientów.

Jak z cenami wynajmu?

Kolejną ważną kwestią jest polityka cenowa. Podnoszenie cen w popularnych terminach powoduje większy zysk, a obniżanie ich przy dużej konkurencji na rynku wpływa na większe obłożenie, co znowu przekłada się na dochód. Cenę można podnosić na majówkę, święta, sylwestra, czy w związku z odbywającym się w mieście koncertem, konferencją lub innego tego typu wydarzeniami. Zarządzenie cenami wymaga znajomości rynku, sprawdzania popytu i sporego zaangażowania – należy sprawdzać ceny konkurencji na bieżąco i dostosowywać cen do sytuacji. Na samym początku warto wprowadzić promocyjną cenę, żeby zdobyć pierwszych klientów. Później, jak mieszkanie będzie zyskiwało pozytywne opinie i popularność, cenę będzie można podnieść.

„Nowoczesny” gość

Nie warto ustawiać minimalnej długości pobytu na tydzień, mimo że to wygodniejsze. Coraz rzadziej zdarzają się takie wynajmy, goście wolą podróżować z miejsca na miejsce. Weekendowi klienci pozwalają na wypełnienie luk w kalendarzu, płacąc często więcej za dobę.

Wynajęcie mieszkania od wynajęcia pokoju hotelowego odróżnia przystępna cena lub lepszy stosunek jakości do ceny oraz większa swoboda i prywatność – w mieszkaniu mamy sprzęty AGD oraz przytulny wystrój.

Zarówno przy wynajmie długoterminowym, jak i krótkoterminowym polecamy skorzystanie z pomocy naszej firmy. Wynajem krótkoterminowy wymaga poświęcenia czasu, odpowiedniej wiedzy i zaangażowania. Poza tym, że przejmiemy wszystkie obowiązki związane z wynajmem, sprawimy także że Wasze zarobki będą większe niż byłby gdybyście zajmowali się wynajmem samemu.

—–

Marek Matuszek – apartmore.pl

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Urządzasz właśnie pokój dla swojej pociechy? A może planujesz remont i chcesz przeprowadzić metamorfozę? Podpowiadamy, jak urządzić pokój dziecięcy, aby był funkcjonalny i przytulny, stał się ulubionym królestwem malucha, a zarazem mógł się zmieniać wraz z nim. Funkcjonalność ma znaczenie Każdy pokój dziecięcy łączy wiele funkcji w jednym. To tutaj dziecko odpoczywa po pełnym emocji dniu, […]

Jak olejować drewno?

Olejowanie to świetna metoda zabezpieczania drewna. Nie wymaga umiejętności technicznych czy doświadczenia, a daje naprawdę świetne rezultaty. Przeczytaj, dlaczego warto olejować drewno oraz jak prawidłowo przeprowadzić olejowanie. Olejowanie drewna to doskonała alternatywa dla malowania czy lakierowania. Mimo iż olej nie jest produktem powłokotwórczym, drewno zyskuje skuteczną, trwałą ochronę przed oddziaływaniem warunków zewnętrznych. Na uwagę zasługują […]