Nieoczywiste narzędzia, które mogą się przydać w domu

Kiedy przeprowadzamy remont, potrzebujemy narzędzi. Jednak nie zawsze zabieramy się za odświeżanie całego mieszkania czy domu. Czasem po prostu dokupujemy jakiś nowy mebel albo musimy dokonać niewielkiej naprawy. Aby nie mieć problemu, warto mieć w swoich zbiorach narzędzia, które nam w tym pomogą.

Zestaw podstawowy – bez niego ani rusz

Trudno, żeby do każdej domowej pracy wołać fachowca. No, chyba że faktycznie nie mamy pojęcia, co należy zrobić albo nie mamy drygu do czynności wymagających zmysłu przestrzennego oraz zdolności manualnych. Wtedy pomoże wyłącznie specjalista. Jednak jeśli potrafimy wkręcić śrubę, dobrze jest mieć czym to zrobić.

W każdym domu powinniśmy mieć podstawowy zestaw narzędzi. Jeden śrubokręt płaski i jeden krzyżakowy to zdecydowanie za mało. Co zatem należy skompletować? Absolutną podstawą jest zestaw śrubokrętów – płaskich i krzyżakowych – o podstawowych rozmiarach. Tak, aby poradzić sobie z większością wkrętów wykorzystywanych w różnych przedmiotach czy meblach. Warto również zainwestować w akumulatorową wiertarko-wkrętarkę, która pomoże nam się uporać z większą liczbą śrub. Dobrze wybrać taką z diodą LED, która pozwoli bezproblemowo dotrzeć do zaciemnionych miejsc.

Przyda się również młotek. Mając taki podstawowy zestaw majsterkowicza, niestraszny nam już żaden mebel zamówiony z sieciówki. Złożymy go bez większych problemów. A i kiedy najdzie nas ochota na stworzenie galerii zdjęć na ścianie, również mamy wszystko, czego potrzebujemy do wbicia gwoździa lub wywiercenia otworu.

Masz garaż? Wykorzystaj go!

Wielu kierowców, którzy posiadają przy swoim domu garaż, lubi czasem popracować przy aucie. Zwłaszcza ci, dla których pasją jest samodzielne restaurowanie klasycznych modeli. Ale nawet ci, którzy po prostu dbają o współczesne modele, mogą zrobić z garażu użyteczną przestrzeń.

Garaż przede wszystkim powinien być uporządkowany. Na ścianach możemy umieścić wszystkie niezbędne narzędzia, uporządkowane według przeznaczenia oraz rozmiaru. Dzięki temu zawsze znajdziemy potrzebny klucz czy śrubokręt.

Pomijając już złożone prace mechaniczne w garażu możemy wygodnie zmienić koła. Spora rzesza kierowców ma dwa komplety kół – letnie i zimowe. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba co sezon jeździć do serwisu i wymieniać same opony. Aby wygodnie i szybko zmienić koła potrzebujemy trzech przedmiotów: podnośnika hydraulicznego, na którym auto będzie stało pewnie, klucza pneumatycznego do wygodnego i szybkiego odkręcenia oraz dokręcenia kół, a także klucza dynamometrycznego, który pozwoli dokręcić z wartością zalecaną przez producenta samochodu.

Pękła płytka – czy muszę wymieniać wszystkie?

Glazura. Różnego rodzaju płytki mamy na podłogach i ścianach. Przede wszystkim w kuchni i łazience. Zdarza się czasem, że któraś z nich pęknie. Powodów może być wiele. Jakoś samego produktu, ale częściej przyczyną jest złe położenie. Nierównomiernie nałożony klej powoduje, że naprężenie nie rozkłada się równomiernie i z czasem glazura pęka.

Co w takiej sytuacji zrobić? Dobra wiadomość jest taka, że nie musimy skuwać całej powierzchni. Jeśli się uda, możemy wymienić wyłącznie uszkodzony element. W najgorszym wypadku kilka. Aby mieć pewność, że nasza naprawa będzie skuteczna, dobrze jest skorzystać z przecinarki do glazury. Nie jest to najbardziej oczywiste narzędzie do posiadania w domu, ale okaże się nieocenione, kiedy przyjdzie nam zmierzyć się z płytkami.

Przecinarki znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury/

Warto rozejrzeć się za rozwiązaniem, które nie zajmuje dużo miejsca, jest kompaktowe i wygodne w przechowywaniu. Te wszystkie cechy posiadają modele TS 230 F oraz TS 66 R od Husqvarny. Poza tym charakteryzują się wszechstronnością, wygodą montażu oraz dokładnością cięcia, co jest kluczowym elementem przy wyborze przecinarki do glazury. Zwłaszcza kiedy przyjdzie nam pracować na kątach lub zaokrąglonych przestrzeniach.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Altany ogrodowe i ich rozmiary – jaki rozmiar może mieć altanka?

Zanim zdecydujesz się na zakup altany ogrodowej, powinieneś wiedzieć o tym, że jeżeli jej podstawa nie przekracza 35 m2, tego rodzaju budowla nie wymaga pozwolenia na budowę. Producenci domków ogrodowych czy też domków narzędziowych oferują nam różne modele do wyboru. Możemy zastanawiać się nad wersją z zamkniętymi lub otwartymi ścianami w mniejszych lub większych rozmiarach, o […]

Zestaw wypoczynkowy — kiedy tak, a kiedy nie?

Niewątpliwie jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszych domach jest salon. Tutaj spędzamy mnóstwo czasu z rodziną oraz zaproszonymi gośćmi. Dlatego też ważne jest to, jak wyposażymy to pomieszczenie. Zwróćmy więc uwagę na meble, które wybieramy podczas urządzania salonu. Jakie meble będą najlepsze do salonu? Wybierając meble do salonu kierujmy się przede wszystkim wygodą i praktycznością. […]