Chłodzenie i grzanie w jednym. Jak działają klimakonwektory?

Czym jest klimakonwektor i jakie ma zalety? Dlaczego zalicza się do urządzeń, które coraz częściej wykorzystuje się podczas modernizacji domów? Jeżeli interesuje cię takie rozwiązanie, planujesz jego zakup lub po prostu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, jesteś we właściwym miejscu. Wiele wskazówek znajdziesz w naszym poradniku!

Klimakonwektory. Na czym polega zasada działania? 

Praca klimakonwektorów wiąże się ze sporą wydajnością i nie należy do skomplikowanych. Specjalna, użebrowana powierzchnia grzewcza, znajdująca się w obudowie oddaje ciepło do pomieszczenia. Dzieje się to na skutek pracy wentylatora, który wymusza przepływ powietrza.

W zależności od potrzeby, do pomieszczenia może dostawać się także powietrze chłodne, skutecznie obniżające temperaturę w budynku. Klimakonwektor zadziała wówczas podobnie jak klimatyzacja. Poza tym nowoczesne urządzenia posiadają wbudowany filtr polietylenowy, który można bez trudu wymienić, kiedy pojawi się taka potrzeba. Element ten sprawia, że wdmuchiwane powietrze jest po prostu czyste. 

Mocne strony klimakonwektorów. Zadbaj o modernizację w swoim domu! 

Zastosowanie klimakonwektorów niesie ze sobą wiele plusów. Korzyści te nie są uzależnione od rodzaju budynku, w którym wykorzystano tego typu urządzenie. Widzą je niemal wszyscy nabywcy takiego sprzętu. Pozytywy wymieniają właściciele tradycyjnych mieszkań, lokali hotelowych i usługowych.

Naczelną zaletą jest to, że klimakonwektory mogą zastąpić zarówno grzejniki, jak i klimatyzację. Rozwiązanie przynosi duży komfort przebywającym w danym pomieszczeniu lub budynku, bez względu na aktualną porę roku i temperaturę za oknem.

Klimakonwektory charakteryzuje wysoka wydajność chłodnicza i grzewcza. To z nimi wzrasta efektywność pracy pompy ciepła i  jednocześnie obniżają się koszty ogrzewania domu. Podczas pracy takiego sprzętu ma miejsce filtracja powietrza cyrkulacyjnego. Bardzo praktyczne jest to, że wykorzystywana jest tradycyjna, dwururowa instalacja grzewcza.

Trwałość i design

Nowoczesne modele klimakonwektorów mają bardzo trwałe i odporne konstrukcje, a do tego posiadają dobrze prezentujący się design. Nie można również narzekać na hałas związany z ich pracą. Poziom szumów jest minimalny, włączony klimakonwektor nie przeszkadza nawet najbardziej wyczulonym na szmery.

Mamy tu także sporą oszczędność przestrzeni. Urządzenia mogą zastąpić popularne kaloryfery przyokienne. Ich powierzchnia (np. model przypodłogowy z serii BM marki Hewalex) jest 4-krotnie mniejsza niż standardowego 2-płytowego grzejnika. Urządzenie takie sprawdzi się w małych domkach, można go umieścić np. w niewielkiej wnęce.

Sprawdź klimakonwektory na https://www.hewalex.pl/oferta/klimakonwektory/klimakonwektor-przypodlogowy-bm150.html

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Tygodniowy regulator temperatury – dlaczego warto w niego zainwestować?

Uszczelnienie okien i drzwi, właściwa izolacja dachu, czy ocieplona elewacja budynku, to tylko kilka z nielicznych sposobów, które mają za zadanie zatrzymać ciepło w domu czy też mieszkaniu na dłużej. Istnieją jednak dużo prostsze i o wiele skuteczniejsze rozwiązania na zatrzymanie ciepła w pomieszczeniu, jak efektywne wykorzystanie pracy źródła energii grzewczej. Nowoczesne systemy grzewcze dzięki […]

Kominek czy grzejnik

Grzejniki XXI wieku występują w różnych stylach, kolorach i formach. Ważne jest jednak to, by nie stracić z oczu ich głównego celu, czyli ogrzewania domu. Należy obliczyć moc cieplną wymaganą w danym pomieszczeniu. Designerskie grzejniki cieszą się coraz większą popularnością. Są energooszczędne i oferują świetny stosunek jakości do ceny. Funkcjonalny i elegancki grzejnik łazienkowy Aby […]