Sztuczne kwiaty do biura? Tak!

kwiaty do biura

Biuro to miejsce, w którym statystyczny pracownik spędza średnio 8 godzin dziennie, 5 dni w tygodniu – czyli całkiem sporo czasu. Dla komfortu i wydajności pracujących tam osób znaczenie ma nie tylko funkcjonalność wyposażenia, ale i ogólna estetyka. Zieleń bardzo dobrze wpływa na nastrój, jednak nie w każdym miejscu żywe rośliny mają szanse przetrwać. Rozwiązanie? Sztuczne kwiaty do biura.

Dlaczego sztuczne kwiaty do biura to dobry pomysł?

zaletach sztucznych kwiatów wspomniano już nieco na wstępie – rośliny dodają surowym, biurowym wnętrzom bardziej przyjaznego charakteru, co pozytywnie wpływa na samopoczucie przebywających w nich osób. Dotyczy to nie tylko pracowników, ale również klientów czy gości! Jeśli jesteś managerem albo właścicielem firmy, warto w wyposażeniu biura uwzględnić przynajmniej kilka sztucznych roślin.

A dlaczego sztuczne, a nie żywe? Prawdziwe kwiaty wymagają regularnego podlewania, nawożenia, przesadzania i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Dobrze, gdy za te zadania jest odpowiedzialna jedna osoba – tylko czy rzeczywiście ktoś z pracowników chciałby się tym zajmować? Poza tym w biurze niekoniecznie panują sprzyjające warunki, czyli odpowiednia wilgotność, ilość światła, brak przeciągów itp. Sztuczne rośliny to dużo mniej wymagające ozdoby biurowego wnętrza. A współczesne egzemplarze naprawdę wyglądają jak żywe!

Sztuczne kwiaty dają również ogromne możliwości aranżacyjne – mogą grać pierwsze skrzypce albo stanowić dyskretne, minimalistyczne dodatki. Co jeszcze?

  • Łatwo utrzymać je w czystości,
  • nie trzeba czekać, aż urosną,
  • nie przyciągają muszek, pszczół czy innych insektów (alergicy!).

Sztuczne kwiaty to naprawdę doskonałe rozwiązanie do biura!

Jakie sztuczne kwiaty do biura?

O tym, jakie sztuczne kwiaty sprawdzą się w Twoim biurze, decyduje wiele rzeczy – jego wielkość, liczba zatrudnionych pracowników, styl i wystrój wnętrza, a także budżet. Ogromne znaczenie ma również fakt, czy urządzasz tylko swoje biurko, czy całe pomieszczenie. Oto kilka propozycji na aranżacje ze sztucznymi kwiatami.

Zielone ściany zamiast ścianek działowych

Czy Twoje biuro to duża powierzchnia, gdzie pracownicy siedzą w niewielkich boksach? Zamiast zwykłych ścianek działowych wybierz zielone ściany pokryte sztucznym bluszczem albo innymi pnączami. Fakt, to propozycja ze sporym rozmachem!

Aranżacja oparta na dużych, zielonych przestrzeniach na pewno sprawdzi się także w miejscach typu co-working, w których niezbędny jest kompromis między prywatnością a dostępnością. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zielone ścianki działowe były mobilne. Sztuczne kwiaty są na tyle lekkie i wytrzymałe, że bez problemu da się je umieścić na ruchomej platformie i przestawiać zgodnie z upodobaniami lub zapotrzebowaniem.

Sztuczne kwiaty na biurko

Masz do aranżacyjnej dyspozycji tylko własne biurko? Sztuczne kwiaty zmieszczą się nawet na najmniejszej powierzchni. Postaraj się jednak, żeby Twoja roślina nie odbiegała stylem od wystroju wnętrza – duże, egzotyczne i bajecznie kolorowe storczyki nie wszędzie wyglądają dobrze. Chociaż niewątpliwie są piękne, przestrzeń biurowa rządzi się swoimi prawami.

Jeśli masz możliwość urządzić tylko swoje własne miejsce pracy, postaw na minimalistyczne, uniwersalne sztuczne rośliny, np. sukulenty, niewysokie trawy, drzewka bonsai, dyskretne wrzosy czy małe paprotki. Dobrym pomysłem będzie także szklany wazon ze sztucznymi liśćmi monstery albo pędem bambusa.

Jak widzisz, sztuczne rośliny sprawdzają się w każdej biurowej skali – niezależnie od tego, czy urządzasz pojedyncze stanowisko pracy, czy całe piętro.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Farby do malowania ścian w kuchni – jak wybrać najlepszą?

Planujesz remont kuchni i chcesz pomalować ściany na nowy kolor? Większość osób łączy płytki ceramiczne na dolnej części ścian z farbą u góry. Kuchnia jest jednak szczególnym pomieszczeniem. Codzienne gotowanie sprawia, że wilgoć jest tutaj większa niż w salonie, przedpokoju czy sypialni, dlatego ważne jest, aby wybrana farba była bardziej wytrzymała. Podpowiadamy, jakie farby do […]

Skuteczny sposób na przyozdobienie budynku

Szukasz sposobu na to aby Twój dom prezentował się bardziej okazale? Zapraszamy zatem do lektury poniższego poradnika. Niektórzy stawiają na minimalizm i prostotę, inni z kolei cenią sobie zdobienia. Dotyczy to nie tylko aranżacji wnętrz, ale też elewacji budynku. Jeśli ma się on wyróżniać, cechować wysokimi walorami estetycznymi, to warto wzbogacić go o gzymsy. Taki […]