Jaką metodę cięcia blachy warto wybrać?

Elementy wycinane z blachy są jednym z podstawowych półproduktów wykorzystywanych w produkcji w wielu branżach. Blacha blasze jest jednak nierówna, co sprawia, że w zależności od grubości, surowca i pożądanego efektu, firmy mają do wyboru kilka metod cięcia blach. Poznanie ich to pierwszy krok do pozyskania atrakcyjnej oferty, a docelowo współpracy z rzetelnym wykonawcą.

Metody cięcia blachy

Na rynku istnieje wiele rozwiązań w zakresie cięcia blach stalowych. Jedną z najpowszechniejszych metod jest cięcie laserowe, które znajduje zastosowanie w przypadku miękkiej stali o grubości do 30 milimetrów. Zaletą tego sposobu jest precyzja (pozwala na uzyskanie różnych kształtów i wysokiej jakości krawędzi) i automatyzacja. Inną metodą jest cięcie palnikiem gazowym, czyli wykorzystanie procesu termicznego. Dobrze sprawdza się przy cięciu grubych blach, jednak wiąże się z ograniczeniami dot. dokładności i czasu realizacji. Alternatywą jest także cięcie łukiem plazmowym (duża efektywność, kiepsko nadaje się do grubych blach) i cięcie strumieniem wody (wysoka precyzja, możliwość cięcia grubych blach, do 200 milimetrów, relatywnie wysokie koszty). Ostatnim z dostępnych sposobów jest klasyczne cięcie gilotyną, charakteryzujące się niskimi kosztami i możliwością wycinania głównie prostych kształtów. Obecnie wyspecjalizowane w cięciu blach stalowe centra serwisowe wykorzystują linie do cięcia wzdłużnego i poprzecznego, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrej wydajności, dokładności i krótkiego czasu realizacji zleceń.

Cięcie cienkich blach

Bez wątpienia największym wyzwaniem w przypadku używania linii do cięcia jest cięcie cienkich blach, np. o wymiarach od 0,1 mm do 0,5 mm. Przy takich zleceniach wykonawca musi wykazać się nie lada doświadczeniem i profesjonalizmem, aby zachować niską tolerancję, wysoką jakość krawędzi i dokładność. Właśnie w takich zadaniach specjalizuje się stalowe centrum serwisowe Tares. Dzięki nowoczesnym urządzeniom tnącym i bogatemu know-how eksperci Tares z powodzeniem realizują cięcie wzdłużne i poprzeczne, zajmując się bardzo cienkimi blachami, jak i blachami ze szczególnymi wykończeniem. W efekcie powstają formatki nierdzewne, taśmy precyzyjne, arkusze stalowe i inne produkty przeznaczone dla branż takich jak budownictwo, AGD czy motoryzacja.

Jeśli cięcie blachy za pomocą zaawansowanej linii cięcia jest sposobem, który odpowiada Twoim oczekiwaniom, pamiętaj, aby postawić na wiarygodnego i solidnego partnera w tym zakresie. Stalowe centrum serwisowe Śląsk doradzi Ci, jak uzyskać najlepszy możliwy efekt w cięciu wzdłużnym i poprzecznym, tak, by Twój projekt zakończył się sukcesem.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Najgorętsze trendy wnętrzarskie na zimę 2019/2020

Nadchodzący sezon we wnętrzach przedstawia się niezwykle ekscytująco. Sprawdź, jakie nowe trendy, wzory i kolory zagoszczą w polskich domach. Dowiedz się, który ze stylów modnych w 2019 roku nadal pozostanie hot, a z których dodatków do wnętrza lepiej będzie zrezygnować. Urządzanie wnętrz to niekończąca się historia, której rytm nadają nie tylko trendy narzucane przez projektantów, […]

Zaprojektuj ogród – zadbaj o otoczenie swojego domu!

Ogród nie musi być przypadkową, chaotyczną przestrzenią. Jego zaprojektowanie pozwoli nam nie tylko doskonale wykorzystać przestrzeń, ale i dopasować rośliny do domu, aby jego otoczeniu było spójne i zachęcało gości do odwiedzenia nas. Jak można zaprojektować ogród? Doradzamy w poniższym artykule. Projekt ogrodu – na co nam pozwala? Zaplanowanie ogrodu i stworzenie jego projektu ma […]