Jaką metodę cięcia blachy warto wybrać?

Elementy wycinane z blachy są jednym z podstawowych półproduktów wykorzystywanych w produkcji w wielu branżach. Blacha blasze jest jednak nierówna, co sprawia, że w zależności od grubości, surowca i pożądanego efektu, firmy mają do wyboru kilka metod cięcia blach. Poznanie ich to pierwszy krok do pozyskania atrakcyjnej oferty, a docelowo współpracy z rzetelnym wykonawcą.

Metody cięcia blachy

Na rynku istnieje wiele rozwiązań w zakresie cięcia blach stalowych. Jedną z najpowszechniejszych metod jest cięcie laserowe, które znajduje zastosowanie w przypadku miękkiej stali o grubości do 30 milimetrów. Zaletą tego sposobu jest precyzja (pozwala na uzyskanie różnych kształtów i wysokiej jakości krawędzi) i automatyzacja. Inną metodą jest cięcie palnikiem gazowym, czyli wykorzystanie procesu termicznego. Dobrze sprawdza się przy cięciu grubych blach, jednak wiąże się z ograniczeniami dot. dokładności i czasu realizacji. Alternatywą jest także cięcie łukiem plazmowym (duża efektywność, kiepsko nadaje się do grubych blach) i cięcie strumieniem wody (wysoka precyzja, możliwość cięcia grubych blach, do 200 milimetrów, relatywnie wysokie koszty). Ostatnim z dostępnych sposobów jest klasyczne cięcie gilotyną, charakteryzujące się niskimi kosztami i możliwością wycinania głównie prostych kształtów. Obecnie wyspecjalizowane w cięciu blach stalowe centra serwisowe wykorzystują linie do cięcia wzdłużnego i poprzecznego, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrej wydajności, dokładności i krótkiego czasu realizacji zleceń.

Cięcie cienkich blach

Bez wątpienia największym wyzwaniem w przypadku używania linii do cięcia jest cięcie cienkich blach, np. o wymiarach od 0,1 mm do 0,5 mm. Przy takich zleceniach wykonawca musi wykazać się nie lada doświadczeniem i profesjonalizmem, aby zachować niską tolerancję, wysoką jakość krawędzi i dokładność. Właśnie w takich zadaniach specjalizuje się stalowe centrum serwisowe Tares. Dzięki nowoczesnym urządzeniom tnącym i bogatemu know-how eksperci Tares z powodzeniem realizują cięcie wzdłużne i poprzeczne, zajmując się bardzo cienkimi blachami, jak i blachami ze szczególnymi wykończeniem. W efekcie powstają formatki nierdzewne, taśmy precyzyjne, arkusze stalowe i inne produkty przeznaczone dla branż takich jak budownictwo, AGD czy motoryzacja.

Jeśli cięcie blachy za pomocą zaawansowanej linii cięcia jest sposobem, który odpowiada Twoim oczekiwaniom, pamiętaj, aby postawić na wiarygodnego i solidnego partnera w tym zakresie. Stalowe centrum serwisowe Śląsk doradzi Ci, jak uzyskać najlepszy możliwy efekt w cięciu wzdłużnym i poprzecznym, tak, by Twój projekt zakończył się sukcesem.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

podłoga laminowana

Podłogi drewniane czy panele laminowane? Wady, zalety, czyli kompendium wiedzy.

Wiele osób urządzając wymarzone m4 staje przed niełatwym wyborem podłoża w swoim domu. Każda osoba stojąca przed tym wyborem powinna na samym początku zadać sobie pytanie czego oczekuje od podłogi? Jakim budżetem dysponuje oraz przeprowadzić analizę wad i zalet dostępnych opcji. Bowiem materiały, które są wykorzystywanie na posadzkach w naszych domach i mieszkaniach różnią się […]

Jaką wełnę wybrać do ocieplenia dachu?

Wełna to najdoskonalszy materiał do ocieplenia dachu. Zapewnia zarówno świetną izolację termiczną, jak i akustyczną, czego nie można powiedzieć o styropianie. Z kolei konkurencyjna wobec wełny pianka poliuretanowa jest od niej sporo droższa. Do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie kwestia, jaką wełnę wybrać do ocieplania dachu. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! Niski współczynnik przewodzenia ciepła O […]