Jak zabezpieczyć taras przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi?

jak zabezpieczyć taras

Nie każdy posiada osłonięty taras, a coraz częściej chcemy, by był on nie tylko miejscem rekreacji na zewnątrz w ładną pogodę, ale służył niezależnie od warunków atmosferycznych i był niejako przedłużeniem powierzchni domu. Warto dowiedzieć się, jak zabezpieczyć taras przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jak osłonić taras przed wiatrem, deszczem, śniegiem i niską temperaturą?

Bez wątpienia taras coraz częściej uznawany jest za integralną część domu. Choć znajduje się na zewnątrz, chcemy to miejsce uczynić strefą komfortu i relaksu z zastosowaniem np. mebli tapicerowanych, które zwykle stosuje się wewnątrz domu. Gdy taras nie ma ścian, a zatem nie jest to tzw. ogród zimowy, zastosowanie takiego rozwiązania wiąże się z niszczeniem mebli czy materiałów na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ale tak być nie musi. Rozwiązaniem problemu jest plandeka na taras. Można ją rozłożyć na stelażu i zamontować na stałe. Plandeka jest idealnie dopasowana do rozmiaru tarasu, wystarczy wykonać odpowiednie pomiary. Firma wykona projekt, a po jego akceptacji powstanie plandeka na wymiar, którą będzie można osłonić taras i stworzyć ścianki boczne i frontowe z PVC, które w razie potrzeby będą mogły być zwijane. Plandeka może być wyposażona w okna o wysokości 130 cm, które mogą być oddzielone szprosami. Całość jest tak wykonana, że może stanowić integralną część tarasu przez cały rok.

Czym charakteryzuje się plandeka na taras?

Warto podkreślić, że plandeki wykonywane są z wysokiej jakości materiału PCV o odpowiedniej gramaturze. Wysokiej klasy materiały na plandeki wykonuje producent SAKO EXPO. Plandeki do osłony tarasu mają gramaturę 650 g/m2. Są wyposażone w oczka okrągłe lub owalne, a także kieszenie na rurki czy linki, co ułatwia montaż. Plandeki w procesie produkcji zabezpiecza się przed działaniem wilgoci, ale i promieniowania UV, są też odporne na działanie niskiej temperatury. W związku z tym mogą być całoroczną osłoną tarasu. Montaż plandeki na taras jest bardzo prosty. Można zdecydować się na montaż na oczka obrotowe, dzięki którym możliwe jest szybkie zakładanie i zdejmowanie plandeki. Uchwyty montowane są za pomocą wkrętów do drewna, a w przypadku konstrukcji stalowej uchwyt do plandeki może zostać przyspawany. Plandeki są wyposażone w paski zapięciowe, które ułatwiają ich zwijanie i rozwijanie.

Dlaczego warto zdecydować się na osłonięcie powierzchni tarasu plandeką na wymiar?

Osłony tarasowe to niezwykle solidne i trwałe zabezpieczenie powierzchni tarasu. Dzięki zgrzewanym krawędziom plandeka jest wysoce odporna na zerwanie przez silny wiatr. Nie trzeba jej zdejmować na zimę, tak jak ma to miejsce w przypadku niektórych osłon. Prezentuje się niezwykle estetycznie i gwarantuje zwiększenie funkcjonalności tarasu i możliwość jego komfortowego użytkowania także w czasie ulewnego deszczu bez obaw o to, że zacinający deszcz zaleje powierzchnię podłogi tarasowej. Dzięki plandece można zatem utrzymać taras w czystości i ograniczyć jego sprzątanie do niezbędnego minimum. Taka osłona będzie ograniczała zanieczyszczenie podłogi czy mebli. Samą plandekę można łatwo czyścić przy użyciu myjki ciśnieniowej, przy czym trzeba pamiętać, że okna z filtrem UV należy myć czystą wodą. Plandeka na wymiar to naprawdę dobra inwestycja na lata, gdyż jest to rozwiązanie trwałe i odporne na uszkodzenia.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Jak zrobić taras przy domu samodzielnie? Z naszymi radami to się uda!

Samodzielne wykonanie czy wykończenie tarasu nie musi być trudne. Trzeba wybrać odpowiednią metodę. Można oczywiście wykonać taras na gruncie, jeśli nie był on uwzględniony w projekcie budowlanym. Oczywiście osoby, które posiadają tarasy zaplanowane w bryle domu mają łatwiej, jednak i tu konieczny jest dobór właściwych materiałów. Zatem jak zrobić taras? Oto nasze przydatne wskazówki. Odpowiednie […]

W jaki sposób urządzić mały balkon?

Balkon to świetne miejsce do odpoczęcia po całym dniu ciężkiej pracy oraz obowiązków domowych. Wygodne siedzenie, zapach roślin, powiew świeżego powietrza a także ulubiona książka bądź czasopismo to scenariusz na bardzo udane popołudnie bądź wieczór. By odpoczywać w ten sposób nie potrzebujesz wielkiego ogrodu czy też tarasu. Wystarczy mały ale za to dobrze urządzony balkon. […]