Jak zabezpieczyć taras przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi?

jak zabezpieczyć taras

Nie każdy posiada osłonięty taras, a coraz częściej chcemy, by był on nie tylko miejscem rekreacji na zewnątrz w ładną pogodę, ale służył niezależnie od warunków atmosferycznych i był niejako przedłużeniem powierzchni domu. Warto dowiedzieć się, jak zabezpieczyć taras przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jak osłonić taras przed wiatrem, deszczem, śniegiem i niską temperaturą?

Bez wątpienia taras coraz częściej uznawany jest za integralną część domu. Choć znajduje się na zewnątrz, chcemy to miejsce uczynić strefą komfortu i relaksu z zastosowaniem np. mebli tapicerowanych, które zwykle stosuje się wewnątrz domu. Gdy taras nie ma ścian, a zatem nie jest to tzw. ogród zimowy, zastosowanie takiego rozwiązania wiąże się z niszczeniem mebli czy materiałów na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ale tak być nie musi. Rozwiązaniem problemu jest plandeka na taras. Można ją rozłożyć na stelażu i zamontować na stałe. Plandeka jest idealnie dopasowana do rozmiaru tarasu, wystarczy wykonać odpowiednie pomiary. Firma wykona projekt, a po jego akceptacji powstanie plandeka na wymiar, którą będzie można osłonić taras i stworzyć ścianki boczne i frontowe z PVC, które w razie potrzeby będą mogły być zwijane. Plandeka może być wyposażona w okna o wysokości 130 cm, które mogą być oddzielone szprosami. Całość jest tak wykonana, że może stanowić integralną część tarasu przez cały rok.

Czym charakteryzuje się plandeka na taras?

Warto podkreślić, że plandeki wykonywane są z wysokiej jakości materiału PCV o odpowiedniej gramaturze. Wysokiej klasy materiały na plandeki wykonuje producent SAKO EXPO. Plandeki do osłony tarasu mają gramaturę 650 g/m2. Są wyposażone w oczka okrągłe lub owalne, a także kieszenie na rurki czy linki, co ułatwia montaż. Plandeki w procesie produkcji zabezpiecza się przed działaniem wilgoci, ale i promieniowania UV, są też odporne na działanie niskiej temperatury. W związku z tym mogą być całoroczną osłoną tarasu. Montaż plandeki na taras jest bardzo prosty. Można zdecydować się na montaż na oczka obrotowe, dzięki którym możliwe jest szybkie zakładanie i zdejmowanie plandeki. Uchwyty montowane są za pomocą wkrętów do drewna, a w przypadku konstrukcji stalowej uchwyt do plandeki może zostać przyspawany. Plandeki są wyposażone w paski zapięciowe, które ułatwiają ich zwijanie i rozwijanie.

Dlaczego warto zdecydować się na osłonięcie powierzchni tarasu plandeką na wymiar?

Osłony tarasowe to niezwykle solidne i trwałe zabezpieczenie powierzchni tarasu. Dzięki zgrzewanym krawędziom plandeka jest wysoce odporna na zerwanie przez silny wiatr. Nie trzeba jej zdejmować na zimę, tak jak ma to miejsce w przypadku niektórych osłon. Prezentuje się niezwykle estetycznie i gwarantuje zwiększenie funkcjonalności tarasu i możliwość jego komfortowego użytkowania także w czasie ulewnego deszczu bez obaw o to, że zacinający deszcz zaleje powierzchnię podłogi tarasowej. Dzięki plandece można zatem utrzymać taras w czystości i ograniczyć jego sprzątanie do niezbędnego minimum. Taka osłona będzie ograniczała zanieczyszczenie podłogi czy mebli. Samą plandekę można łatwo czyścić przy użyciu myjki ciśnieniowej, przy czym trzeba pamiętać, że okna z filtrem UV należy myć czystą wodą. Plandeka na wymiar to naprawdę dobra inwestycja na lata, gdyż jest to rozwiązanie trwałe i odporne na uszkodzenia.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dlaczego beton jest najlepszy do wykonania tarasu?

Taras to doskonałe uzupełnienie każdego domu jednorodzinnego – miejsce, w którym wypijemy poranną kawę i odpoczniemy po ciężkim dniu pracy, a w weekend urządzimy grilla. Zalet tego rozwiązania jest znacznie więcej, jednak równie dużo jest pytań, które pojawiają się w głowie przed rozpoczęciem prac. Jednym z nich jest – z jakiego materiału zrobić taras? Odpowiedź […]

Dlaczego warto zainwestować w meble wypoczynkowe na taras?

Każdy człowiek potrzebuje miejsca do wypoczynku. W domach jednorodzinnych taras to zazwyczaj ulubione miejsce do relaksu. Można na nim postawić komplety mebli ogrodowych, dostosowane pod potrzeby danego gospodarstwa domowego i do własnego gustu. Wybierając komplet mebli ogrodowych, szczególną uwagę należy zwracać na ich jakość. Zestaw wypoczynkowy stojący na świeżym powietrzu musi być odporny na różne warunki […]