Co zrobić z gruzem i kłopotliwymi odpadami po remoncie?

zestaw do remontu ścian

Wywóz odpadów po remoncie to jedna z kwestii, z którą należy się uporać w trakcie lub zakończeniu prac. Zgodnie z prawem, odpadów budowlanych nie można wyrzucać do pojemników na śmieci na naszych osiedlach, ponieważ grozi to grzywną. Co zatem zrobić z takimi odpadami?

Jak pozbyć się odpadów?

Najlepszym sposobem jest zamówienie kontenera od firm, które specjalizują się w utylizacji odpadów specjalnych. Jedną z nich jest EKO-LOGIS. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prostota oraz szeroka gama oferowanych usług:

  • Wygodne formy zamówienia kontenera. Wystarczy wejść na stronę https://eko-logis.com.pl/ i zamówić go online, dzięki czemu można uzyskać niższą cenę o 5-10% lub zadzwonić na infolinię. Warto też skorzystać z formularza kontaktowego, z którego dowiesz się wszelkich szczegółów dotyczących cen oraz zasad wywozu odpadów.
  • Możliwość dopasowania wielkości kontenera, do wyboru są między innymi wielkości: 2,5 m3; 3,5 m3; 5,5 m3; 7 m3; 10,5 m3.
  • Kontener podstawiony w miejsce wyznaczone przez klienta, z możliwością korzystania z niego przez określony czas.
  • Różne lokalizacje świadczenia usług np. wywóz gruzu w Żarach (https://eko-logis.com.pl/kontenery-zary/),  w Żaganiu, we Wrocławiu i na całym obszarze województwa dolnośląskiego (częściowo również wielkopolskiego i lubuskiego).
  • Działanie zgodnie z obowiązującymi przepisami związanymi z wywozem odpadów.
  • Współpraca z klientami indywidualnymi oraz firmami.

Alternatywne formy wywozu śmieci – PSZOK

W wielu miejscowościach funkcjonują także Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-i). Każda z gmin w Polsce ma obowiązek prowadzenia takich placówek.

Biorąc pod uwagę poszczególne wytyczne, rozwiązanie to nie należy do najpraktyczniejszych, ze względu na:

  • Organizację własnego transportu — PSZOK nie oferuje przewozu odpadów, które chcemy zutylizować, należy je dostarczyć we własnym zakresie do jednego z punktów oraz samodzielnie rozładować na miejscu. Znalezienie odpowiedniego transportu może okazać się kosztowne i problematyczne.
  • Jeśli jesteś przedsiębiorcą, PSZOK nie przyjmie odpadów, które powstały w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej.
  • Ograniczenie wynikające z ilości oddawanych odpadów — w zależności od punktu może się ona różnić np. we Wrocławiu, wynosi 200 litrów.

Dlaczego warto wyrzucać odpady w odpowiedni sposób?

Wyrzucanie odpadów według określonych procedur to przede wszystkim ochrona środowiska naturalnego. Dzięki prawidłowej segregacji można ponownie wykorzystać surowiec, a zatem ograniczyć ilość śmieci na składowiskach, które są kosztem dla społeczeństwa, a także mają negatywny wpływ na ekosystem.

Pozbywając się odpadów, warto zwrócić uwagę na rozwiązania nowoczesne i ekologiczne, zwłaszcza że są one najwygodniejsze. Wynajmując kontener, masz pewność, że Twoje odpady zostaną zutylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

jakie drzwi wybrać

Generalny remont mieszkania. Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Nie podczas każdego remontu mieszkania wymienia się drzwi wewnętrzne. Podczas generalnego – już tak. Aby całość komponowała się schludnie i nie do poznania, nie można zapomnieć o wymianie starych drzwi na nowe. Sprawdź, jakie są rodzaje drzwi wewnętrznych i które z nich sprawdzą się w nowoczesnym, wyremontowanym mieszkaniu. Oceń artykuł[Suma: 1 Średnia: 5]