Co zrobić z gruzem i kłopotliwymi odpadami po remoncie?

zestaw do remontu ścian

Wywóz odpadów po remoncie to jedna z kwestii, z którą należy się uporać w trakcie lub zakończeniu prac. Zgodnie z prawem, odpadów budowlanych nie można wyrzucać do pojemników na śmieci na naszych osiedlach, ponieważ grozi to grzywną. Co zatem zrobić z takimi odpadami?

Jak pozbyć się odpadów?

Najlepszym sposobem jest zamówienie kontenera od firm, które specjalizują się w utylizacji odpadów specjalnych. Jedną z nich jest EKO-LOGIS. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim prostota oraz szeroka gama oferowanych usług:

  • Wygodne formy zamówienia kontenera. Wystarczy wejść na stronę https://eko-logis.com.pl/ i zamówić go online, dzięki czemu można uzyskać niższą cenę o 5-10% lub zadzwonić na infolinię. Warto też skorzystać z formularza kontaktowego, z którego dowiesz się wszelkich szczegółów dotyczących cen oraz zasad wywozu odpadów.
  • Możliwość dopasowania wielkości kontenera, do wyboru są między innymi wielkości: 2,5 m3; 3,5 m3; 5,5 m3; 7 m3; 10,5 m3.
  • Kontener podstawiony w miejsce wyznaczone przez klienta, z możliwością korzystania z niego przez określony czas.
  • Różne lokalizacje świadczenia usług np. wywóz gruzu w Żarach (https://eko-logis.com.pl/kontenery-zary/),  w Żaganiu, we Wrocławiu i na całym obszarze województwa dolnośląskiego (częściowo również wielkopolskiego i lubuskiego).
  • Działanie zgodnie z obowiązującymi przepisami związanymi z wywozem odpadów.
  • Współpraca z klientami indywidualnymi oraz firmami.

Alternatywne formy wywozu śmieci – PSZOK

W wielu miejscowościach funkcjonują także Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-i). Każda z gmin w Polsce ma obowiązek prowadzenia takich placówek.

Biorąc pod uwagę poszczególne wytyczne, rozwiązanie to nie należy do najpraktyczniejszych, ze względu na:

  • Organizację własnego transportu — PSZOK nie oferuje przewozu odpadów, które chcemy zutylizować, należy je dostarczyć we własnym zakresie do jednego z punktów oraz samodzielnie rozładować na miejscu. Znalezienie odpowiedniego transportu może okazać się kosztowne i problematyczne.
  • Jeśli jesteś przedsiębiorcą, PSZOK nie przyjmie odpadów, które powstały w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej.
  • Ograniczenie wynikające z ilości oddawanych odpadów — w zależności od punktu może się ona różnić np. we Wrocławiu, wynosi 200 litrów.

Dlaczego warto wyrzucać odpady w odpowiedni sposób?

Wyrzucanie odpadów według określonych procedur to przede wszystkim ochrona środowiska naturalnego. Dzięki prawidłowej segregacji można ponownie wykorzystać surowiec, a zatem ograniczyć ilość śmieci na składowiskach, które są kosztem dla społeczeństwa, a także mają negatywny wpływ na ekosystem.

Pozbywając się odpadów, warto zwrócić uwagę na rozwiązania nowoczesne i ekologiczne, zwłaszcza że są one najwygodniejsze. Wynajmując kontener, masz pewność, że Twoje odpady zostaną zutylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Wykończenie podłogi z użyciem szerokich desek

Drewno to materiał podstawowy, jeśli chodzi o wykończenie wnętrz. Od wieków jest bardzo chętnie stosowany i daje nieograniczone możliwości jeśli chodzi o uzyskiwane aranżacje. Szczególnie pokrycie podłogi z drewna jest taką najbardziej klasyczną i najchętniej wybieraną formułą. Szukając atrakcyjnego rozwiązania dla własnej podłogi warto będzie zwrócić uwagę właśnie na pokrycia z drewna, które po pewnym […]

Jaką wełnę wybrać do ocieplenia dachu?

Wełna to najdoskonalszy materiał do ocieplenia dachu. Zapewnia zarówno świetną izolację termiczną, jak i akustyczną, czego nie można powiedzieć o styropianie. Z kolei konkurencyjna wobec wełny pianka poliuretanowa jest od niej sporo droższa. Do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie kwestia, jaką wełnę wybrać do ocieplania dachu. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! Niski współczynnik przewodzenia ciepła O […]