DeboweTarasy.pl

Jak wybrać dobry nawilżacz powietrza?

Jednym z rozwiązań przydatnych w każdym domu jest nawilżacz powietrza. Służy on bowiem do zwiększania wilgotności we wnętrzach, co skutkuje optymalnym komfortem życia. Na uwagę zasługuje zwłaszcza funkcjonalny model ewaporacyjny. Jeśli chcemy go kupić, to koniecznie zapoznajmy się z urządzeniami przedstawionymi w profesjonalnym rankingu online.

Lista najważniejszych korzyści

Nawilżacz powietrza posiada w swojej konstrukcji precyzyjne czujniki, które bardzo skutecznie monitorują otoczenie i w razie potrzeby podnoszą ilość gazowych cząsteczek wody. Dzięki temu wilgotność jest stale utrzymywana na poziomie 40-60%, a dodatkowo wprowadzona zostaje równowaga pomiędzy jonami dodatnimi a ujemnymi. Rezultat to uchronienie się przed niepożądanymi dolegliwościami zdrowotnymi – np. powracającym kaszlem, uciążliwym katarem, nieprzyjemnym uczuciem drapania w gardle i kłopotami ze snem czy koncentracją.

Jak by tego było mało, nowoczesny nawilżacz pozytywnie wpływa na wygląd skóry (brak wyprysków, dobre nawilżenie, świetna jędrność), a także hamuje rozwój roztoczy kurzu i zarodników pleśni, czyli drobnoustrojów potęgujących objawy zarówno alergii, jak i astmy. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że omawiane urządzenie gwarantuje mikroklimat sprzyjający wypoczynkowi oraz wykonywaniu wszelkich czynności.

Trzy opcje dostępne na rynku

Do najtańszych nawilżaczy zaliczamy wersje parowe, które za pomocą wentylatora rozprowadzają po pomieszczeniu wilgoć uzyskaną dzięki podgrzaniu wody do temperatury wrzenia. Niestety mają dwie wady – stwarzają ryzyko poparzenia ciała i pobierają sporą ilość energii. Dlatego nie są obecnie zbyt popularne. Alternatywę stanowią modele ultradźwiękowe, funkcjonujące w oparciu o membranę rozbijającą cząsteczki wody w mgiełkę. Mamy tutaj do czynienia z satysfakcjonującą efektywnością pracy i niskimi kosztami eksploatacji, ale jednocześnie musimy się liczyć z drażniącym hałasem oraz osiadaniem minerałów na meblach.

Zdecydowanie najlepszym wyborem są natomiast wspomniane już nawilżacze wyposażone w matę ewaporacyjną o właściwościach filtrujących. Kosztują co prawda niemało, lecz zapewniają maksymalną wydajność i bezpieczeństwo. Jeśli pragniemy zaopatrzyć się w taki sprzęt, to najpierw zweryfikujmy parametry poszczególnych egzemplarzy umieszczonych w tym rankingu: https://testoria.pl/rankingi/rankingi-agd/ewaporacyjny-nawilzacz-powietrza-ranking-2020/.

Moc to nie wszystko

Wybierając nawilżacz powietrza, nie możemy z pewnością zapomnieć o zwróceniu uwagi na oferowane przez niego atrybuty techniczne. Kluczowe znaczenie ma oczywiście moc, która powinna być dostosowana do danej powierzchni. Przyjmuje się, że urządzenie o mocy około 10 W jest w stanie obsłużyć do 40 metrów kwadratowych. Drugi istotny parametr to wydajność parowania podawana najczęściej w mililitrach na godzinę. Optymalna wartość wynosi między 250 a 300 ml/h.

Wyjątkowo ważną rolę odgrywa ponadto poziom emitowanego hałasu – zwłaszcza w sypialni czy pokoju dziecka. Najlepiej, gdy nie przekracza 30 decybeli w trybie nocnym i 35 dB w trybie dziennym. Przyda się też pojemny zbiornik na wodę, funkcja jonizacji powietrza, zdalne sterowanie z poziomu aplikacji telefonicznej i automatyczny higrostat.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Łóżka jednoosobowe, czyli jak dobrze się wyspać w pojedynkę

Właściwie dobrane łóżko to gwarancja dobrego snu. Nie od dziś wiadomo, że noc przespana w komfortowych warunkach wpływa na nasze samopoczucie, a także zdrowie. Kupując mebel do sypialni, warto więc wybrać taki model, który zapewni nam jakościowy odpoczynek.Choć wydawać by się mogło, że spanie w pojedynkę wiąże się z lepszą jakością wypoczynku, to sam fakt, […]

Jak sprzedać mieszkanie? Jakie mamy opcje?

Jak sprzedać mieszkanie? – rzetelna wycena Sprzedaż mieszkania to bardzo często długi i stresujący proces. Każdy chciałby sprzedać mieszkanie szybko i za jak najwyższą cenę. Dla osób niedoświadczonych może to być nie lada wyzwanie. W tym artykule podpowiemy jak podejść do problemu oraz jakie mamy opcje. Jeżeli zastanawiasz się jak sprzedać mieszkanie to czytaj dalej. Zazwyczaj pierwsze […]