Ogród — nasz azyl
Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym i jesteśmy posiadaczami ogrodu, mamy z czego się cieszyć. Ogród jest strefą komfortu i relaksu. To tutaj przy ładnej pogodzie odpoczywamy, opalamy się, grillujemy. Nawet jeśli zamiast ogrodu posiadamy tylko kawałek trawnika, należy pamiętać jedną rzecz — o teren wokół domu trzeba odpowiednio zadbać. Regularne koszenie trawy, podlewanie kwiatów, to jedno, ale jak ozdobić to miejsce, żeby wyglądało wyjątkowo?
Świeczniki? Zrób to sam!
Oryginalnym pomysłem są ogrodowe świeczniki zrobione własnoręcznie. Szczególnie w porze wieczornej mogą nadać ogrodowi niepowtarzalnej aury romantyzmu. Wystarczy zaufać swojej kreatywności i poszukać w domu potrzebnych przedmiotów. Pierwszy krok? Podgrzewacze. A potem nie pozostaje nam nic innego jak pobawić się swoją wyobraźnią. Świecznik możemy wykonać ze zwykłego słoika (bez nakrętki) lub niepotrzebnego klosza. Do środka wkładamy małą świeczkę i gotowe! Ten nieco surowy wygląd ozdoby możemy ocieplić za pomocą kawałka koronki. Wystarczy przykleić ją dookoła słoika. Taki świecznik stwarza w ogrodzie niepowtarzalny klimat retro.
Innym pomysłem jest wsypanie do słoika lub klosza, kilku naprzemiennych warstw kawy parzonej i soli. Poprzez wykorzystanie kuchennych składników, otrzymamy oryginalną, ogrodową dekorację. Jeśli to możliwe, lepiej je trzymać pod zadaszeniem na wypadek deszczu.
Odrobiny wesołości dodadzą żywe kolory. Efekt taki osiągniemy dzięki kolorowym farbom do szkła. Świecznik wystarczy pomalować od zewnątrz.
Wykonane przez nas ogrodowe lampki możemy postawić na ziemi, na schodach, czy powiesić na gałęzi drzewa za pomocą wyprofilowanego uchwytu wieszaka do ubrań.
Większego poświęcenia będą wymagały świeczniki wiszące na łańcuszkach. W nakrętce słoika wycinamy dziury, do jej brzegów mocujemy łańcuchy. Dla zwiększenia efektu, do środka można wsypać białe kamienie, ziarna fasoli lub muszelki.
Nie tylko szkło sprawdzi się przy robieniu tego typu ozdób. Do naturalnego oświetlenia ogrodu można wykorzystać również drewniany pień. Wystarczy wydrążyć w nim zaokrąglony otwór wielkości podgrzewacza. Dzięki temu ozdoba będzie bardziej naturalna i bardziej wpasuje się w tło.
Zachwyceni goście
Kreatywność popłaca. Powyższe przykłady pokazują, że oświetlenie ogrodu można zrobić samemu. Dzięki tak wykonanym świecznikom ogród może stać się naprawdę wyjątkowym miejscem, a naszym znajomym kojarzyć się odtąd z ciepłym ogniskiem domowym. Tak ozdobionego ogrodu nie będą mieli ochoty opuszczać.