DeboweTarasy.pl

Niezbędny sprzęt ogrodniczy który powinniśmy mieć

Domek wiejski to miejsce, w którym można uciec od zgiełku miasta i zapomnieć o stresie związanym z życiem zawodowym. Można tu zanurzyć się w niespiesznym rytmie życia na wsi, uwolnić głowę od trosk i wzmocnić ciało, wykonując dobrą pracę fizyczną. Aby praca ręczna była przyjemna i nie stanowiła uciążliwego obowiązku, należy zaopatrzyć się w dobry sprzęt ogrodniczy. Jakie narzędzia są więc odpowiednie do pracy w ogrodzie?

Siekiera do ogrodu

Siekiera, która powstała jako broń u zarania dziejów ludzkości, stała się we współczesnym świecie niezastąpionym pomocnikiem. Wyrwanie uschniętej jabłoni, rąbanie i rąbanie drewna na opał, wbijanie palików do podwiązywania pomidorów, skracanie rozłożystego krzewu malin, naprawianie przekrzywionych drzwi, a nawet wycinanie nowego domku z sauną – siekiera robi to wszystko. Ta wszechstronność przekonuje, że należy starannie wybierać sprzęt ogrodniczy jakim jest siekiera.

Wszechstronna siekiera to optymalny wybór dla wszystkich potrzeb ogrodniczych. Dzięki niewielkim wymiarom (najlepiej do 36 cm długości) i niewielkiej wadze idealnie nadaje się do całodziennego użytku. Precyzyjnie obrobione ostrze pokryte jest powłoką zapobiegającą tarciu, dzięki czemu siekiera rzadziej wbija się w drewno i jest pewnie zamocowana w stabilnej plastikowej podpórce siekiery. Dzięki temu siekiera nadaje się zarówno do prostego rąbania drewna, jak i do wymagających prac stolarskich. Można go łatwo zabrać ze sobą na piknik lub do samochodu, a w zestawie najczęściej znajduje się plastikowe etui do przenoszenia i ochrony noża.

Łopata lub szpadel ogrodowy

Kolejnym niezbędnym narzędziem w ogrodzie i warzywniku jest szpadel. Bez niego nie może się obejść żadne przedsięwzięcie ogrodnicze. Szpadel jest niezastąpiony przez cały czas: aby wiosną przekopać działkę ogrodową, zrobić podłoże pod marchew, posadzić sadzonkę wiśni, wykarczować stary pniak lub wykopać studnię. Konstrukcja współczesnych łopat nie różni się zbytnio od tych z ubiegłego wieku. Jednak materiały, z których wykonuje się trzonki i same łopaty, zmieniły się na lepsze. Możesz zapomnieć o drzazgach w dłoniach.

Sekator ogrodowy

Do pielęgnacji krzewów i małych drzew odpowiednim wyborem są sekatory. Zostały one specjalnie zaprojektowane do bezproblemowej obsługi gałęzi o grubości do 2-3 cm. Odpowiedni sekator będzie służył przez wiele lat i pozwoli zaoszczędzić wiele czasu i wysiłku.

Sekator pewnie tnie zarówno cienkie, jak i grube gałęzie. Miękkie nakładki na uchwytach zmniejszają obciążenie rąk. Szerokość ostrzy można regulować w zakresie od 12 do 24 mm. Po zamknięciu sekator jest zabezpieczony zatrzaskiem, który chroni przed przypadkowym otwarciem i skaleczeniem.

Odchwaszczacz do pracy w ogrodzie

Odchwaszczacz to doskonałe narzędzie, które umożliwia szybkie i łatwe usuwanie wszelkiego rodzaju chwastów, nawet takich jak mniszek lekarski, bez konieczności kopania, wyginania czy stosowania środków chemicznych. Zęby ze stali nierdzewnej umożliwiają chwytanie roślin ze wszystkich stron i sprawne ich wyciąganie bez uszkadzania korzeni roślin.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dom to sztuka wyboru

Niektórym kierowanie ekipą, wybieranie materiałów i podejmowanie setek drobnych decyzji daje przyjemność i satysfakcję. Jeśli nie jesteś jedną z tych osób, rozważ postawienie domu w technologii modułowej. Jeśli ktoś postanawia zamieszkać w domku jednorodzinnym, musi przygotować się na szereg małych i dużych decyzji. Począwszy od tych, czy lepiej wybudować nowy czy remontować stary? Miasto, przedmieścia […]

Jaki materiał na obicie krzeseł?

Przemyślanie wybrany materiał do obicia krzeseł niewątpliwie sprawi, że będą one prezentowały się atrakcyjnie i estetycznie przez długi czas. Przekonaj się, jaki materiał tapicerski na krzesła wybrać, aby stały się one funkcjonalną i praktyczną ozdobą pomieszczenia. Materiał na tapicerkę Meble tapicerowane bezustannie cieszą się popularnością ze względu na to, że dopełniają aranżację i klimat panujący […]