Czy zakup mieszkania na krakowskim Podgórzu to dobry pomysł?

Zakup mieszkania jest dla wielu mieszkańców Krakowa najważniejszą – przynajmniej pod względem ekonomicznym – życiową decyzją. Warto więc odpowiednio ją przemyśleć, tym bardziej, że rynek nowych inwestycji mieszkaniowych jest w tym akurat mieście stosunkowo szeroki. Również ilość mieszkań używanych, trafiających do obrotu, jest całkiem duża – potencjalny kupiec ma więc spory wybór. Jedną z dzielnic, cieszących się wysokim zainteresowaniem nabywców nieruchomości, jest od lat Podgórze. Jakie czynniki wpływają na ten fakt?

Podgórze – zalety lokalizacji

Za Podgórzem przemawia przede wszystkim lokalizacja. Dzielnica ta znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, jednocześnie jednak ma do zaoferowania mieszkańcom liczne, rozległe tereny zielone. Fakt, że od lat dużą część zabudowy stanowią budynki mieszkalne, powoduje, że świetnie rozwinięta jest tutaj infrastruktura, zapewniająca mieszkańcom podstawowe usługi komunalne – znajdziemy tu sporo szkół, przedszkoli czy placówek leczniczych. W rezultacie zakup mieszkania w tej okolicy może być świetnym pomysłem np. dla rodzin z dziećmi.

Komunikację w dzielnicy Kraków Podgórze zapewniają liczne linie autobusowe i tramwajowe, a nowoczesny przystanek kolejowy jest miejscem, z którego łatwo można dostać się zarówno do centrum miasta, jak i do wielu okolicznych miejscowości.

Dzielnica ta to również miejsce, w którym prężnie działa handel oraz usługi. Nabywając tutaj nieruchomość możemy mieć pewność, że znajdziemy w pobliżu miejsce, w którym zrobimy zakupy, zjemy obiad czy założymy konto bankowe. Można więc śmiało powiedzieć że dla osób szukających dobrze zlokalizowanego mieszkania Kraków Podgórze jest dzielnicą wręcz wymarzoną – można liczyć tu na pełną dostępność wszelkich usług i udogodnień, krótki czas dojazdu do centrum oraz wiele zieleni w otoczeniu.

Podgórze – rynek mieszkaniowy

W Podgórzu znajdziemy z łatwością zarówno oferty mieszkań nowych, wznoszonych przez deweloperów, jak i lokale, usytuowane w wiekowych już kamienicach, zachwycających swoim stylem i klimatem. Dzięki temu osoby, zainteresowane zamieszkaniem w tej dzielnicy bez problemu znajdą oferty, dopasowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Obie z przedstawionych wyżej opcji mają przy tym swoje zalety. Lokale, zakupione od dewelopera, często lepiej odpowiadają współczesnym potrzebom mieszkańców, zarówno pod względem wyposażenia i instalacji, w jakie zostały wyposażone, jak i rozkładu czy możliwości aranżacyjnych. Mieszkania w starych kamienicach zachwycają natomiast swoim klimatem oraz pięknem detali architektonicznych czy stylowymi elementami stałego wyposażenia.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Podajniki paliwa w kotle. Czy są przydatne?

Producenci kotłów centralnego ogrzewania dokładają wielu starań, aby ich wyroby były przyjazne środowisku, ekonomiczne w eksploatacji i łatwe w użytkowaniu. Wśród wielu rozwiązań technicznych stosowanych w kotłach coraz częściej mamy do czynienia z podajnikiem paliwa. Jego zadaniem jest ograniczenie do minimum czasu jaki należy poświęcić na obsługę pieca oraz zautomatyzowanie procesu spalania. Sprawdźmy więc jak […]

Neutralność klimatyczna a dekarbonizacja budynków

Postępujące zmiany klimatyczne to obecnie topowy temat naszych czasów. Rządy Unii Europejskiej, władze miast, firmy i organizacje stoją przed wyzwaniem redukcji emisji dwutlenku węgla. W tym celu formułuje się i wyznacza konkretne cele i plany ich realizacji w celu dążenia do neutralności klimatycznej. Neutralność klimatyczna a sektor budowlany Średnio przyjmuje się, że w ciągu trwania […]