DeboweTarasy.pl

Czy zakup mieszkania na krakowskim Podgórzu to dobry pomysł?

Zakup mieszkania jest dla wielu mieszkańców Krakowa najważniejszą – przynajmniej pod względem ekonomicznym – życiową decyzją. Warto więc odpowiednio ją przemyśleć, tym bardziej, że rynek nowych inwestycji mieszkaniowych jest w tym akurat mieście stosunkowo szeroki. Również ilość mieszkań używanych, trafiających do obrotu, jest całkiem duża – potencjalny kupiec ma więc spory wybór. Jedną z dzielnic, cieszących się wysokim zainteresowaniem nabywców nieruchomości, jest od lat Podgórze. Jakie czynniki wpływają na ten fakt?

Podgórze – zalety lokalizacji

Za Podgórzem przemawia przede wszystkim lokalizacja. Dzielnica ta znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, jednocześnie jednak ma do zaoferowania mieszkańcom liczne, rozległe tereny zielone. Fakt, że od lat dużą część zabudowy stanowią budynki mieszkalne, powoduje, że świetnie rozwinięta jest tutaj infrastruktura, zapewniająca mieszkańcom podstawowe usługi komunalne – znajdziemy tu sporo szkół, przedszkoli czy placówek leczniczych. W rezultacie zakup mieszkania w tej okolicy może być świetnym pomysłem np. dla rodzin z dziećmi.

Komunikację w dzielnicy Kraków Podgórze zapewniają liczne linie autobusowe i tramwajowe, a nowoczesny przystanek kolejowy jest miejscem, z którego łatwo można dostać się zarówno do centrum miasta, jak i do wielu okolicznych miejscowości.

Dzielnica ta to również miejsce, w którym prężnie działa handel oraz usługi. Nabywając tutaj nieruchomość możemy mieć pewność, że znajdziemy w pobliżu miejsce, w którym zrobimy zakupy, zjemy obiad czy założymy konto bankowe. Można więc śmiało powiedzieć że dla osób szukających dobrze zlokalizowanego mieszkania Kraków Podgórze jest dzielnicą wręcz wymarzoną – można liczyć tu na pełną dostępność wszelkich usług i udogodnień, krótki czas dojazdu do centrum oraz wiele zieleni w otoczeniu.

Podgórze – rynek mieszkaniowy

W Podgórzu znajdziemy z łatwością zarówno oferty mieszkań nowych, wznoszonych przez deweloperów, jak i lokale, usytuowane w wiekowych już kamienicach, zachwycających swoim stylem i klimatem. Dzięki temu osoby, zainteresowane zamieszkaniem w tej dzielnicy bez problemu znajdą oferty, dopasowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Obie z przedstawionych wyżej opcji mają przy tym swoje zalety. Lokale, zakupione od dewelopera, często lepiej odpowiadają współczesnym potrzebom mieszkańców, zarówno pod względem wyposażenia i instalacji, w jakie zostały wyposażone, jak i rozkładu czy możliwości aranżacyjnych. Mieszkania w starych kamienicach zachwycają natomiast swoim klimatem oraz pięknem detali architektonicznych czy stylowymi elementami stałego wyposażenia.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod inwestycję?

Zakup mieszkania zawsze stanowi inwestycję. Niemniej jednak innymi kryteriami kierujemy się przy wyborze nieruchomości do osobistych celów, innymi zaś do celów typowo inwestycyjnych. W tym drugim przypadku należy skrupulatnie przeanalizować rynek nieruchomości i wybrać najkorzystniejszą z możliwych opcji. W poniższym artykule podpowiadamy, gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod inwestycję oraz czym kierować się podczas dokonywania wyboru. […]

plafony sufitowe

Plafony sufitowe

Nowoczesne plafony to świetny sposób na oświetlenie wnętrz zgodnie z aktualnymi trendami. Elegancki i stylowy plafon będzie cieszył oko w każdym wnętrzu i nada mu charakteru i niepowtarzalnego stylu. Plafon sufitowy cieszy się coraz większą popularnością podczas urządzania wnętrz każdego typu. Minimalistyczny styl, który tworzą proste plafony, pozwolą na eksperymenty na dalszych elementach wystroju. Wisząca […]