DeboweTarasy.pl

Czy zakup mieszkania na krakowskim Podgórzu to dobry pomysł?

Zakup mieszkania jest dla wielu mieszkańców Krakowa najważniejszą – przynajmniej pod względem ekonomicznym – życiową decyzją. Warto więc odpowiednio ją przemyśleć, tym bardziej, że rynek nowych inwestycji mieszkaniowych jest w tym akurat mieście stosunkowo szeroki. Również ilość mieszkań używanych, trafiających do obrotu, jest całkiem duża – potencjalny kupiec ma więc spory wybór. Jedną z dzielnic, cieszących się wysokim zainteresowaniem nabywców nieruchomości, jest od lat Podgórze. Jakie czynniki wpływają na ten fakt?

Podgórze – zalety lokalizacji

Za Podgórzem przemawia przede wszystkim lokalizacja. Dzielnica ta znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, jednocześnie jednak ma do zaoferowania mieszkańcom liczne, rozległe tereny zielone. Fakt, że od lat dużą część zabudowy stanowią budynki mieszkalne, powoduje, że świetnie rozwinięta jest tutaj infrastruktura, zapewniająca mieszkańcom podstawowe usługi komunalne – znajdziemy tu sporo szkół, przedszkoli czy placówek leczniczych. W rezultacie zakup mieszkania w tej okolicy może być świetnym pomysłem np. dla rodzin z dziećmi.

Komunikację w dzielnicy Kraków Podgórze zapewniają liczne linie autobusowe i tramwajowe, a nowoczesny przystanek kolejowy jest miejscem, z którego łatwo można dostać się zarówno do centrum miasta, jak i do wielu okolicznych miejscowości.

Dzielnica ta to również miejsce, w którym prężnie działa handel oraz usługi. Nabywając tutaj nieruchomość możemy mieć pewność, że znajdziemy w pobliżu miejsce, w którym zrobimy zakupy, zjemy obiad czy założymy konto bankowe. Można więc śmiało powiedzieć że dla osób szukających dobrze zlokalizowanego mieszkania Kraków Podgórze jest dzielnicą wręcz wymarzoną – można liczyć tu na pełną dostępność wszelkich usług i udogodnień, krótki czas dojazdu do centrum oraz wiele zieleni w otoczeniu.

Podgórze – rynek mieszkaniowy

W Podgórzu znajdziemy z łatwością zarówno oferty mieszkań nowych, wznoszonych przez deweloperów, jak i lokale, usytuowane w wiekowych już kamienicach, zachwycających swoim stylem i klimatem. Dzięki temu osoby, zainteresowane zamieszkaniem w tej dzielnicy bez problemu znajdą oferty, dopasowane do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

Obie z przedstawionych wyżej opcji mają przy tym swoje zalety. Lokale, zakupione od dewelopera, często lepiej odpowiadają współczesnym potrzebom mieszkańców, zarówno pod względem wyposażenia i instalacji, w jakie zostały wyposażone, jak i rozkładu czy możliwości aranżacyjnych. Mieszkania w starych kamienicach zachwycają natomiast swoim klimatem oraz pięknem detali architektonicznych czy stylowymi elementami stałego wyposażenia.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dlaczego kwiecień to najlepszy czas na rozpoczęcie prac ogrodniczych?

Istnieje wiele powodów, dla których kwiecień to najlepszy czas na rozpoczęcie prac ogrodniczych. Pogoda się ociepla, ale nie jest jeszcze zbyt gorąco. Oznacza to, że można uprawiać ogród, nie pocąc się przy tym zbytnio! Gleba również się nagrzewa, więc rośliny będą miały dobry start. Pogoda a prace w ogrodzie Po pierwsze, pogoda jest zwykle łagodniejsza […]

Drzewka iglaste granicą działki – jakie zasadzić na żywopłot?

Żywopłot zwykle spełnia kilka funkcji. Po pierwsze, jest to bardzo efektowny szpaler, który zwraca uwagę przez cały rok, bo iglaki świetnie zimują. Po drugie, oddziela ogród od świata zewnętrznego i pozwala na jego lepszą aranżację. Jest też swoistym murem, który okala świat wewnątrz, dając ciszę, spokój i cień, a także ciepło zimą. Jakie drzewa najlepiej […]