Jak dobrze wybrać paski LED do pomieszczenia?

Oświetlenie mieszkania, domu, czy też innego miejsca ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu. Z pewnością warto więc inwestować w dobrej jakości źródła światła, gdyż dzięki nim lepiej nam będzie pracować czy wypoczywać. Ciekawą opcją, nad którą warto się zastanowić w tym kontekście, może być inwestycja w wysokiej jakości diody LED.

Oświetleniowa taśma LED pomoże nam niebanalnie rozjaśnić łazienkę, przedpokój, czy też salon. Taśmy LED sprawdzą się także w pubach, restauracjach, czy też innych miejscach użyteczności publicznej. W obecnych czasach oświetlenie LED nabędziemy bez żadnego problemu w sklepach stacjonarnych bądź online. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć i sięgnąć po takie taśmy ledowe, na jakich nam naprawdę zależy.

Dobrej jakości paski LED – oświetlenie na miarę potrzeb

By zainwestować w dobrej jakości taśmy LED, musimy znaleźć odpowiedniego dostawcę tego typu rozwiązań. Najłatwiej będzie nam to uczynić, korzystając z zasobów internetu. Kompleksowe zakupy, jeśli chodzi o oświetlenie LED oraz cały osprzęt tego typu, zrobimy w witrynie sprzedażowej https://sklep.neonica.pl/. Można tam nabyć zarówno pojedynczy pasek LED, jak i inne rozwiązania, dzięki którym rozświetlimy każde pomieszczenie: https://sklep.neonica.pl/paski-led.

Jeśli chcemy, by taśmy LED albo pasek LED zadziałały w określony sposób w danych warunkach, to koniecznie musimy poznać oznaczenia zamieszczone na tych produktach. Każda taśma LED RGB czy też listwa LED oraz inne produkty tego typu mają dokładne opisy techniczne, dzięki którym będziemy mogli w pełni wykorzystać ich możliwości.

Jedną z podstawowych informacji będzie tutaj kolor taśmy LED. W sprzedaży mamy do czynienia z trzema kolorami taśm: jednokolorową, wielokolorową RGB oraz wielokolorową RGB+W. Taśma jednokolorowa da nam jedną barwę światła, wielokolorowa to dioda z trzema barwami (czerwoną, zieloną i niebieską), a RGB+W da nam trzy wcześniej wymienione barwy z dodatkową diodą odpowiadającą za zimną lub ciepłą barwę światła.

Taśmy LED, listwy LED, sterowniki, itp. – wszystko w jednym miejscu

By w pełni korzystać z możliwości wielokolorowych pasków LED, trzeba korzystać ze sterownika RGB z pilotem. Oprócz takich przejrzystych parametrów, jak np. długość taśmy LED dostosowana do wielkości pomieszczenia, koniecznie zwracajmy uwagę na klasę szczelności taśm LED oznaczaną literami IP.

IP20 oznacza taśmę nieodporną na wodę, IP40 to taśma odporna na wilgoć, zaś taśma IP68 jest odporna na styczność bezpośrednią z wodą.

Z kolei oznaczenia 30LED/M, 60LED/M oraz 120LED/M mówią nam dokładnie, ile diod znajduje się na jednym metrze taśmy LED. Tym samym łatwiej będzie nam wybrać, np. najjaśniejszą taśmę.

Neonica jako wiodący polski producent tego typu oświetlenia dokłada wszelkich starań, by w nasze ręce trafiały jak najlepsze taśmy LED oraz podzespoły umożliwiające sterowanie nimi.

Kolejnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie, jest jasność oświetlenia. Możemy tutaj sięgnąć np. po taśmy oznaczone symbolem 3528SMD, dzięki którym oświetlimy schody, wnęki, przedpokoje, sufity i in.

W przypadku, gdy będziemy szukać oświetlenia do kuchni czy też nad biurko, zdecydowanie lepiej będzie sięgnąć po taśmy LED oznaczone symbolami 5050SMD albo 5630SMD. Jeśli dokładnie nie wiemy, po jakie diody RGB oraz taśmy LED chcemy sięgnąć, to sprzedawcy sklepu Neonica na pewno pomogą nam w dokonaniu odpowiedniego wyboru!

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Pochłaniacz zapachów czy oczyszczacz powietrza – co wybrać?

Oczyszczacz powietrza to jedno z chętniej kupowanych w ostatnich latach urządzeń do domu. Wiąże się to przede wszystkim z rosnącą świadomością dotyczącą złego stanu powietrza, a także wiedzy o tym, jakie negatywne skutki dla ludzkiego zdrowia może mieć kontakt z zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu. Dlaczego trzeba oczyszczać powietrze? Pochłaniacz kurzu to dzisiaj zdecydowanie za […]

Jak usunąć rysy na szybie?

Szkło to materiał znajdujący się w każdym domu – w końcu trudno znaleźć miejsce bez okien. Niestety to również surowiec dosyć trudny do utrzymania w idealnym stanie. Wymaga on specjalistycznego czyszczenia, a dodatkowo często jest podatny za rysy czy inne ubytki, które trudno usunąć. Na szczęście wymiana szyby to nie jedyne wyjście z problematycznej sytuacji. […]