Dom pod klucz a stan deweloperski

Rynek nieruchomości cały czas rośnie w siłę. Inwestorzy nieustannie budują nowe domy i bloki mieszkalne, bo mają gwarancję, że przy atrakcyjnej cenie, bez problemu uda im się je sprzedać. Jeszcze nie tak dawno rynek deweloperski napędzał specjalny projekt rządowy, który pomagał młodym osobom i rodzinom zakup mieszkania bez konieczności odkładania wkładu własnego. Dzięki temu deweloperzy zacierali ręce, bo mieli pewność, że trend ten bardzo długo się utrzyma. I rzeczywiście tak jest! Nawet obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie zmieniła zbyt wiele. Mieszkania i domy rozchodzą się w mgnieniu oka, a chętnych na nie nadal przybywa. Zazwyczaj otrzymują oni nieruchomość w stanie deweloperskim, ale coraz częściej można zauważyć oferty, w których widnieją domy pod klucz.

  1. Dom pod klucz – czyli jaki?

  2. Poziomy wykończenia domu – jakie są?

Dom pod klucz – czyli jaki?

Dom pod klucz jest coraz częściej znajdującą się w ogłoszeniach ofertą. Oznacza to, że nieruchomość, którą zakupi inwestor, jest praktycznie gotowa do zamieszkania. Nie jest także rzadkością to, że dom jest w pełni umeblowany i urządzony. Jedynym obowiązkiem jest przeniesienie swoich rzeczy osobistych przez nowych właścicieli domu. Warto jednak wiedzieć, że taki standard nieruchomości jest znacznie droższą opcją, niż stan deweloperski. Mimo to bardzo dużo osób korzysta właśnie z ofert domu pod klucz, a w szczególności te, którym zależy na szybki wprowadzeniu się i nie chcą brać odpowiedzialności za urządzanie wnętrz. Jedną z najbardziej renomowanych firm budowlanych, które zajmują się stawianiem domów pod klucz jest https://www.dom3e.com/.

Poziomy wykończenia domu – jakie są?

Stany wykończenia domu lub mieszkania znacznie się od siebie różnią. Najuboższym jest oczywiście stan surowy otwarty, który charakteryzuje się tym, że nie ma okien, drzwi i instalacji. Reszta natomiast, ściany i dach są w stanie surowym, co oznacza, że wymagają wykończenia. Kolejny jest stan surowy zamknięty, który już ma wbudowane okna i drzwi, jednak ściany wymagają otynkowania. Bardziej zaawansowane są domy pod klucz i w stanie deweloperskim. 

Zazwyczaj firma budowlana kończy swoje prace, na którymś z tych etapów. Stan surowy w Polsce nie cieszy się zbyt dużą popularnością, gdyż niewiele osób ma czas i chęci, aby zająć się dalszymi pracami. Ponadto wiele osób woli zacząć od zera. To znaczy, że kupują działkę budowlaną i stawiają na niej dom. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mają realny wpływ na to, jak przebiegają prace oraz jak będzie wyglądać dom na każdym z ich etapów. W między czasie mogą również ingerować w projekt, zmieniając go pod własne preferencje.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Wynajem sprzętu budowlanego – czy i kiedy warto skorzystać?

Dobrej jakości oraz sprawny sprzęt budowlany jest niezbędny do szybkiego wykonania prac remontowych i budowlanych. Profesjonalne sprzęty nie należą do najtańszych sprzętów. Nie zawsze konieczna jest tak duża inwestycja, niekiedy warto skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu.

Festfloor: Tynk dekoracyjny – beton, korzyści z wyboru

W różnorodności nowoczesnych materiałów wykończeniowych coraz częściej pojawia się nowa kompozycja o nazwie „mikrocement” i „mikrobeton”. Producenci i sprzedawcy przytaczają wiele zalet tej powłoki, szczególnie podkreślając jej trwałość, wytrzymałość i wysoką przyczepność (wiązanie) do każdej powierzchni. W tym artykule omówimy wszystkie zagadnienia związane z tym tynkiem dekoracyjnym. Mikrocement – czym jest? Mikrocement (mikrobeton, nie ma […]