Dobrej jakości oraz sprawny sprzęt budowlany jest niezbędny do szybkiego wykonania prac remontowych i budowlanych. Profesjonalne sprzęty nie należą do najtańszych sprzętów. Nie zawsze konieczna jest tak duża inwestycja, niekiedy warto skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu.
Kupno czy wypożyczenie sprzętu budowlanego?
Odpowiedni sprzęt jest potrzebny do wielu prac związanych z budową domu. Jeśli prace są wykonywane przez fachowców, właściciel nie musi martwić się potrzebnym sprzętem. Sprawa wygląda inaczej, gdy dom wznoszony jest samodzielnie. W takiej sytuacji zakup sprzętu budowlanego może okazać się nieopłacalny.
Wynajem maszyn budowlanych może być konieczny także, gdy inwestycją zajmuje się niewielka firma, nie posiadająca wszystkich potrzebnych urządzeń. Nie każda firma posiada dość dużą powierzchnię, aby magazynować wiele maszyn budowlanych.
Kiedy warto wynająć sprzęt budowlany?
Najczęstszymi klientami wypożyczalni sprzętu budowlanego są prywatni inwestorzy oraz małe firmy. Zakup potrzebnych maszyn nie tylko zwiększa koszt budowy domu, ale także wydłuża jej czas. Wiele małych firm nie może sobie pozwolić na zakup tak kosztownych urządzeń. Problemem może także okazać się miejsce do składowania potężnych maszyn. Dodatkową zaletą wynajmu jest bezpośredni transport na miejsce budowy od firmy wynajmującej. Maszyny zostają podstawione bezpośrednio pod podany adres.
Jaki sprzęt budowlany jest najczęściej wypożyczany?
Zdecydowanie, najczęściej wypożyczanymi sprzętami są te, które trudno jest transportować i składować, czyli urządzenia do pracy na wysokości (wieże aluminiowe, podnośniki), dźwigi budowlane i podesty.
Wynajem sprzętu budowlanego jest niemal konieczny w trakcie realizowania jednorazowej inwestycji, jak budowa własnego domu. W zaufanej wypożyczalni można zaopatrzyć się w wszystkie potrzebne urządzenia.
Najczęściej wypożyczanymi sprzętami budowlanymi są:
- piły – do cięcia betonu i innych tworzyw,
- agregaty prądotwórcze – do zaopatrzenia budowy w energię elektryczną,
- pompy – do wody i ścieków, przydatne na podmokłym terenie,
- nagrzewnice i wentylator – do wentylacji i osuszania budynku, w celu uniknięcia wilgoci, a tym samym nieprawidłowego wiązania betonu z cementem,
- sprzęt do pracy na wysokości – podnośniki i wieże aluminiowe do budowy piętrowego domu,
- sprzęt do prac ziemnych – do wyrównywania terenu, kładzenia fundamentów i wykonywania wykopów.
Gdzie wypożyczyć sprzęt budowlany?
Wynajem sprzętu wiąże się z wpłaceniem kaucji i podpisaniem umowy. Nie można się temu dziwić, użytkowany sprzęt jest wart nawet setki tysięcy złotych. Dlatego ważne jest, aby wypożyczać go ze sprawdzonego i pewnego źródła.
Wybierając firmę, warto sprawdzić kilka aspektów. Ważne jest, jak długo istnieje ona na rynku. Im dłuższa historia przedsiębiorstwa, tym więcej opinii na jej temat powinno być dostępnych. Warto sprawdzić także wielkość oferty oraz zasięg działania. Przed podpisaniem umowy koniecznie należy dokładnie sprawdzić zapisy w umowie, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, skonsultować je z prawnikiem.