DeboweTarasy.pl

Do czego wykorzystuje się kliniec?

Kliniec to bardzo popularny materiał wykorzystywany w wielu obszarach budownictwa. Znajduje on szerokie zastosowanie głównie ze względu na atrakcyjne właściwości. Mowa o kruszywie, którego bryły są mocno zróżnicowane pod względem wielkości, a jednocześnie doskonale współpracują z wieloma innymi materiałami.

Czym jest kliniec?

Warto wyjaśnić, czym tak właściwie jest kliniec. Otóż jest to kruszywo budowlane. Innymi słowy, jest to zbiór niewielkich brył. W tym przypadku są to bryły z kamienia. Kliniec to bowiem nic innego, jak kamień łamany. Frakcja wynosi tutaj od 5 do 25 mm. Jest to kruszywo, które doskonale współpracuje z betonem i gipsem. Ponadto można je również zatopić w kleju. To wszystko sprawia, że wykorzystanie klińca jest bardzo wszechstronne. Jakby tego było mało, materiał ten można z powodzeniem wgnieść bezpośrednio w ziemię. Doskonale się w nią wtapia, przez co nie ma ryzyka, że dojdzie do rozwarstwienia.

Utwardzanie powierzchni i wiele więcej

Najpowszechniejszym zastosowaniem klińca jest utwardzanie ziemi. Zdecydowanie właśnie w tym celu kruszywo to stosuje się najczęściej. Jak już wspomniano, dobrze zatapia się w ziemi, przez co kliniec bywa często spotykany na wsiach i przedmieściach, na bocznych drogach, które nie zostały pokryte asfaltem. Jednak to nie wszystko. Kliniec jest wykorzystywany również w innych obszarach.

Choć jako utwardzacz ziemi kliniec w pewnym sensie jest stosowany w budownictwie, to prawdziwie budowlane zastosowanie znajduje umieszczany w ścianach. Pełni tam rolę spoiwa, dzięki swojej zdolności do łatwego zatapiania się w kleju czy gipsie. Ponadto kliniec to często typowy wzmacniacz konstrukcji budynków, który zwiększa ich wytrzymałość mechaniczną. Z pomocą tego kruszywa można także utwardzić podłogi oraz ścieżki w ogrodzie.

Dzisiaj kliniec dostarczany przez zaufane firmy jest materiałem niezwykle wielofunkcyjnym i przydatnym w wielu obszarach. Jednocześnie jest w pełni bezpieczny, ponieważ pozbawia się go obecności metali.

Dowiedz się więcej: kliniec Rzeszów

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zaprojektuj ogród – zadbaj o otoczenie swojego domu!

Ogród nie musi być przypadkową, chaotyczną przestrzenią. Jego zaprojektowanie pozwoli nam nie tylko doskonale wykorzystać przestrzeń, ale i dopasować rośliny do domu, aby jego otoczeniu było spójne i zachęcało gości do odwiedzenia nas. Jak można zaprojektować ogród? Doradzamy w poniższym artykule. Projekt ogrodu – na co nam pozwala? Zaplanowanie ogrodu i stworzenie jego projektu ma […]

Czym się kierować przy kupnie lampy stołowej?

Oświetlenie odgrywa dużą rolę w każdym budynku. To od niego zależy czy dane miejsce będzie praktyczne, bezpieczne, a nawet przytulne. Ten ostatni aspekt możesz uzyskać dzięki lampom stołowym. Ich oferta jest przeróżna i niejednokrotnie przyprawia o zawrót głowy. Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą? Czym warto kierować się przy kupnie lampy stołowej? Zerknij niżej, a znajdziesz […]