DeboweTarasy.pl

Do czego wykorzystuje się kliniec?

Kliniec to bardzo popularny materiał wykorzystywany w wielu obszarach budownictwa. Znajduje on szerokie zastosowanie głównie ze względu na atrakcyjne właściwości. Mowa o kruszywie, którego bryły są mocno zróżnicowane pod względem wielkości, a jednocześnie doskonale współpracują z wieloma innymi materiałami.

Czym jest kliniec?

Warto wyjaśnić, czym tak właściwie jest kliniec. Otóż jest to kruszywo budowlane. Innymi słowy, jest to zbiór niewielkich brył. W tym przypadku są to bryły z kamienia. Kliniec to bowiem nic innego, jak kamień łamany. Frakcja wynosi tutaj od 5 do 25 mm. Jest to kruszywo, które doskonale współpracuje z betonem i gipsem. Ponadto można je również zatopić w kleju. To wszystko sprawia, że wykorzystanie klińca jest bardzo wszechstronne. Jakby tego było mało, materiał ten można z powodzeniem wgnieść bezpośrednio w ziemię. Doskonale się w nią wtapia, przez co nie ma ryzyka, że dojdzie do rozwarstwienia.

Utwardzanie powierzchni i wiele więcej

Najpowszechniejszym zastosowaniem klińca jest utwardzanie ziemi. Zdecydowanie właśnie w tym celu kruszywo to stosuje się najczęściej. Jak już wspomniano, dobrze zatapia się w ziemi, przez co kliniec bywa często spotykany na wsiach i przedmieściach, na bocznych drogach, które nie zostały pokryte asfaltem. Jednak to nie wszystko. Kliniec jest wykorzystywany również w innych obszarach.

Choć jako utwardzacz ziemi kliniec w pewnym sensie jest stosowany w budownictwie, to prawdziwie budowlane zastosowanie znajduje umieszczany w ścianach. Pełni tam rolę spoiwa, dzięki swojej zdolności do łatwego zatapiania się w kleju czy gipsie. Ponadto kliniec to często typowy wzmacniacz konstrukcji budynków, który zwiększa ich wytrzymałość mechaniczną. Z pomocą tego kruszywa można także utwardzić podłogi oraz ścieżki w ogrodzie.

Dzisiaj kliniec dostarczany przez zaufane firmy jest materiałem niezwykle wielofunkcyjnym i przydatnym w wielu obszarach. Jednocześnie jest w pełni bezpieczny, ponieważ pozbawia się go obecności metali.

Dowiedz się więcej: kliniec Rzeszów

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Radiatory, grzejniki, kaloryfery

Komfort cieplny pomieszczeń mieszkalnych jest niezwykle ważny by zapewnić odpowiednie warunki do ich użytkowania. Nowoczesna technologia i nieco inne podejście do grzejników, pozwala na wykorzystywanie ich nie tylko w roli ogrzewania, ale również jako dekoracyjne dodatki komponujące się z każdego typu aranżacją pomieszczeń. Grzejniki dekoracyjne mogą być montowane nie tylko w pokoju, ale także łazience […]

Wybierz meble i dodatki do nowoczesnego domu

Dla każdego z nas domowe wnętrze to bardzo ważne miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, dlatego zależy nam na tym, aby urządzić swój dom gustownie i zgodnie z trendami mody. Dla każdego oznacza to nieco inne wybory. Niektórzy lubią nowoczesność, inni stawiają na klasykę lub styl loftowy. Czasem możemy nawet połączyć kilka stylów, jednak ważne […]