DeboweTarasy.pl

Do czego wykorzystuje się kliniec?

Kliniec to bardzo popularny materiał wykorzystywany w wielu obszarach budownictwa. Znajduje on szerokie zastosowanie głównie ze względu na atrakcyjne właściwości. Mowa o kruszywie, którego bryły są mocno zróżnicowane pod względem wielkości, a jednocześnie doskonale współpracują z wieloma innymi materiałami.

Czym jest kliniec?

Warto wyjaśnić, czym tak właściwie jest kliniec. Otóż jest to kruszywo budowlane. Innymi słowy, jest to zbiór niewielkich brył. W tym przypadku są to bryły z kamienia. Kliniec to bowiem nic innego, jak kamień łamany. Frakcja wynosi tutaj od 5 do 25 mm. Jest to kruszywo, które doskonale współpracuje z betonem i gipsem. Ponadto można je również zatopić w kleju. To wszystko sprawia, że wykorzystanie klińca jest bardzo wszechstronne. Jakby tego było mało, materiał ten można z powodzeniem wgnieść bezpośrednio w ziemię. Doskonale się w nią wtapia, przez co nie ma ryzyka, że dojdzie do rozwarstwienia.

Utwardzanie powierzchni i wiele więcej

Najpowszechniejszym zastosowaniem klińca jest utwardzanie ziemi. Zdecydowanie właśnie w tym celu kruszywo to stosuje się najczęściej. Jak już wspomniano, dobrze zatapia się w ziemi, przez co kliniec bywa często spotykany na wsiach i przedmieściach, na bocznych drogach, które nie zostały pokryte asfaltem. Jednak to nie wszystko. Kliniec jest wykorzystywany również w innych obszarach.

Choć jako utwardzacz ziemi kliniec w pewnym sensie jest stosowany w budownictwie, to prawdziwie budowlane zastosowanie znajduje umieszczany w ścianach. Pełni tam rolę spoiwa, dzięki swojej zdolności do łatwego zatapiania się w kleju czy gipsie. Ponadto kliniec to często typowy wzmacniacz konstrukcji budynków, który zwiększa ich wytrzymałość mechaniczną. Z pomocą tego kruszywa można także utwardzić podłogi oraz ścieżki w ogrodzie.

Dzisiaj kliniec dostarczany przez zaufane firmy jest materiałem niezwykle wielofunkcyjnym i przydatnym w wielu obszarach. Jednocześnie jest w pełni bezpieczny, ponieważ pozbawia się go obecności metali.

Dowiedz się więcej: kliniec Rzeszów

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Inspiracje – wybierz ramę do wystroju domu

Dodatki do wnętrza: jak dobrać ramy do pomieszczeń? Urządzając mieszkanie lub dom, nierzadko wzorujemy się na katalogach, wizualizacjach architektów oraz programach telewizyjnych. Podpatrujemy tam ciekawe rozwiązania, nowoczesne pomysły oraz innowacyjne podejście do szczegółów. Rozmawiając z przyjaciółmi, szukamy porady, a w każdym sklepie szukamy dodatków, które pomogą nam stworzyć dom marzeń. O wiele wygodniej jest wykończyć […]

Kupujesz dywan do kuchni? Czy wiesz na co warto zwrócić uwagę?

W polskiej tradycji aranżacji kuchni dywan, dywanik lub chodnik pojawia się bardzo rzadko. Może warto więc zmienić nasze przyzwyczajenia? Nowoczesne dywany kuchenne są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Z uwagi na materiały, z których są wykonywane, doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, o dużej wilgotności oraz wszędzie tam, gdzie ryzyko zabrudzenia […]