Co należy wiedzieć o posadzce z żywicy?

Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się posadzki żywiczne. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, a rozwiązanie jest na tyle nowoczesne, że decyduje się na nie wiele osób. Czym dokładnie jest podłoga z żywicy? Jakie rodzaje posadzek z żywicy wyróżniamy? Co warto wiedzieć o parametrach technicznych? Jakie zalety takiej posadzki są godne uwagi? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Co to jest podłoga z żywicy?

Jak sama nazwa mówi, jest to posadzka, której spoiwem są różnego rodzaju żywice. Te najczęściej spotykane to oczywiście posadzki epoksydowe i poliuretanowe. Istnieją także te akrylowe i epoksydowo-poliuretanowe, które to łączą zalety obu wymienionych wyrobów. Jest to bardzo wytrzymałe tworzywo, które składa się z kilku warstw. Zobacz więcej informacji na temat grubości posadzki, w zależności od zastosowania, aby służyła przez bardzo długi czas.

Jakie posadzki żywiczne możemy wyróżnić?

Jeśli podzielilibyśmy posadzki z żywicy według sposobu układania, moglibyśmy wyróżnić 3 różne grupy: cienkowarstwowe, samorozlewne, a także szpachlowe. Te pierwsze nakładane są za pomocą techniki malarskiej- dwuwarstwowo lub trzywarstwowo. Podłogi żywiczne samorozlewne wyróżniają się tym, że są wylewane, natomiast rozprowadza się je za pomocą gracy lub pacy ząbkowej. Grubość warstwy w tym przypadku oscyluje w granicach 2-5mm. Posadzki żywiczne szpachlowe są wysypywane i zacierane ręcznie lub mechanicznie. Grubość wynosi 6-25mm. Więcej informacji znaleźć można na stronie https://farbyspecjalistyczne.pl.

Żywica epoksydowa podłoga- parametry techniczne

Posadzka z żywicy jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także na wszelkie substancje chemiczne, jak chociażby smary, rozpuszczalniki, kwasy czy zasady. Brak spoin powoduje, że nie ma ona miejsc, gdzie mógłby zbierać się kurz. Przyczepność do podłoża jest ponadprzeciętnie wysoka, a szczelność z pewnością usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających klientów.

Posadzki epoksydowe – zalety

Warto rozpocząć od tego, że podłoga epoksydowa to gwarancja wysokiego połysku. Jest to świetna wiadomość dla osób, które w sposób szczególny przykuwają uwagę do aspektów wizualnych. Dodatkowo tego typu podłoże jest bardzo łatwe do utrzymania w czystości, zestawiając je z innymi. Brak łączeń sprawia, że podłoga z żywicy charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jest to z pewnością rozwiązanie godne przemyśleń dla alergików. Jak wiadomo, zarówno dywany i wykładziny to miejsce, w którym rozwijają się roztocza, czego oczywiście alergicy nie mogą tolerować. Podobnie jest w przypadku posadzek drewnianych czy też paneli- w łączeniach zbiera się kurz. W przypadku posadzki żywicznej żaden z wcześniej przytoczonych problemów nie występuje.

Dobre rozwiązania na wyciągnięcie ręki

Podłoga z żywicy epoksydowej, ze względu na wiele zalet, z pewnością będzie coraz powszechniej stosowana. Z tego rozwiązania mogą skorzystać alergicy, a także wszystkie te osoby, którym zależy na ciekawym efekcie wizualnym.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dlaczego warto zainteresować się inwestycją Nove Olendry?

Każdy mieszkaniec Poznania, prędzej czy później, zaczyna konfrontować swoje marzenia z rzeczywistością. Niestety rynek mieszkaniowy w stolicy Wielkopolski nie należy do najłatwiejszych. Szybko przekonamy się, że znalezienie idealnego lokum może okazać się syzyfową pracą. Jednak nie musimy się zniechęcać. W naszym pięknym mieście powstają nowe miejsca, w których każdy odnajdzie prawdziwy dom. Domy Naramowice mogą […]

Jaką wełnę wybrać do ocieplenia dachu?

Wełna to najdoskonalszy materiał do ocieplenia dachu. Zapewnia zarówno świetną izolację termiczną, jak i akustyczną, czego nie można powiedzieć o styropianie. Z kolei konkurencyjna wobec wełny pianka poliuretanowa jest od niej sporo droższa. Do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie kwestia, jaką wełnę wybrać do ocieplania dachu. Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! Niski współczynnik przewodzenia ciepła O […]