Altany ogrodowe i ich rozmiary – jaki rozmiar może mieć altanka?

Zanim zdecydujesz się na zakup altany ogrodowej, powinieneś wiedzieć o tym, że jeżeli jej podstawa nie przekracza 35 m2, tego rodzaju budowla nie wymaga pozwolenia na budowę. Producenci domków ogrodowych czy też domków narzędziowych oferują nam różne modele do wyboru. Możemy zastanawiać się nad wersją z zamkniętymi lub otwartymi ścianami w mniejszych lub większych rozmiarach, o różnym wyposażeniu i designie. Jaki rozmiar najczęściej mają altany ogrodowe drewniane?

Altana ogrodowa – jaki rozmiar może mieć drewniany domek?

Altanka ogrodowa może zostać zakupiona w gotowej formie lub stworzona na bazie Twojego autorskiego projektu. Wśród modeli altan drewnianych ogrodowych, najbardziej popularne są trzy warianty:

  • altana ogrodowa 3×3,
  • altana ogrodowa 4×4,
  • altana ogrodowa 5×5.

Choć każda tego rodzaju budowla będzie solidna, wybór jej właściwego rozmiaru powinien zależeć przede wszystkim od Twoich potrzeb. Może być mniejsza, jeśli zamierzasz wypoczywać w niej sam lub z drugą połówką. Jeśli macie dzieci, warto zastanowić się nad większym wariantem. Podobnie zresztą jak w przypadku, w którym zamierzasz grillować pod zadaszeniem a zimą przechowywać meble ogrodowe, których nie da się złożyć.

Altanka drewniana z drewna sosnowego, wbrew pozorom, wcale nie musi być droga. W sklepie internetowym możesz znaleźć tanie altany na działkę u różnych producentów altan. Znaczna część spośród nich oferuje nam najlepsze ceny, a przy tym doskonałą jakość, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Warto sprawdzić przed zakupem wszystkie poszczególne oferty.

Nowoczesne altany ogrodowe – domki letniskowe dziełem architektury ogrodowej

Niezależnie od tego, na jaką drewnianą altanę ogrodową się zdecydujesz, czy będzie to altana ośmiokątna, czterokątna – większa czy mniejsza, możesz być pewien tego, że to zakup, którego warto dokonać. Dzięki niemu dopełnisz wyglądu swojego ogrodu i zyskasz miejsce, w którym możesz schronić się przed zbyt gorącym słońcem czy nagłą ulewą. To właśnie w altance z drewna możesz z powodzeniem zorganizować mniejszą lub większą imprezę albo po prostu posiedzieć przez chwilę z relaksującą książką. Altana z drewna doskonale wpasuje się w naturalne otoczenie każdej działki czy ogrodu.

Abyś jednak był w pełni zadowolony z wyboru, zastanów się, jak dużej altany ogrodowej potrzebujesz i co powinno się w niej znajdować, aby zwiększyć Twój komfort. Pamiętaj, że w tego rodzaju domku letniskowym możesz nie tylko spędzić kilka godzin czy dni, ale również nawet i kilka tygodni lub więcej. Wszystko zależy od tego, jaki z dostępnych wariantów znajdzie się finalnie na Twojej działce.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Meble hotelowe – przegląd rozwiązań

Dobry hotel różni się od zwykłego hostelu lub zajazdu nie tylko standardem wyposażenia i obecnością łazienek w każdym pokoju. Nowoczesne obiekty tego typu świadczą swoim gościom szeroki zakres usług, wykraczający daleko poza udostępnianie wygodnego noclegu. Obecnie hotel to miejsce spotkań towarzyskich i biznesowych, a także przestrzeń do organizacji imprez rodzinnych, sympozjów i konferencji. Decydując się […]

Jak dobrze wiercić w betonie?

Beton to jeden z najbardziej popularnych materiałów budowlanych, charakteryzujących się wysoką wytrzymałością i długowiecznością. Nic więc dziwnego, że wykorzystuje się od wielu lat. Niejednokrotnie podczas prac zachodzi potrzeba wywiercenia w nim otworów. Niestety większość wiertarek nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z tym zadaniem. Nawet wiertarki udarowe mogą mieć problem z wywierceniem otworu o […]