Dom szeregowy w stolicy – czy to dobre rozwiązanie?

Domy szeregowe w Warszawie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ten rodzaj zabudowy posiada mnóstwo zalet, jednak nie można również nie wspomnieć o wadach. Podstawowym atutem jest niższa cena nieruchomości (w porównaniu do budynków wolnostojących). Nie wiesz, jaką decyzję podjąć? Zapoznaj się z dalszą częścią artykułu, gdzie znajdziesz zbiór pomocnych informacji.

Zalety domów szeregowych

Szeregowce w stolicy wydają się być rewelacyjną opcją dla oszczędnych. Jest to szczególnie ważna kwestia dla tych, którzy posiadają ograniczony budżet lub nie chcą przepłacać. Faktem jest, że ceny nieruchomości w Warszawie szybują w górę. Nie ma w tym nic dziwnego, że wiele osób poszukuje tańszej alternatywy. Istotne jest jednak to, aby zwrócić uwagę na lokalizację. Należy zastanowić się, jaka część miasta zapewni możliwie najwyższy komfort życia. Warto pamiętać, że każdy posiada zupełnie inne potrzeby oraz wymagania.

Najważniejsze zalety domów szeregowych

Domy szeregowe w ostatnim czasie cieszą się rosnącą popularnością. Inwestorzy doceniają szereg zalet, jakie prezentują domy szeregowe w Warszawie. Wśród tych najważniejszych wymienia się najczęściej takie korzyści jak:

  • korzystna cena zakupu – nieruchomości wolnostojące są o wiele droższe, więc nie każdy może pozwolić sobie na taką inwestycję. Trzeba podkreślić, że szeregowiec zapewnia wszystkie przywileje mieszkania we własnym domu. Nie trzeba martwić się o konieczność dzielenia części wspólnych z sąsiadami;
  • tańsze utrzymanie budynku – omawiany typ nieruchomości to prawdziwa gratka dla osób poszukujących energooszczędnych rozwiązań. Szeregowce generują mniejsze rachunki za energię. Właśnie dlatego sporą popularnością cieszą się domy, które z obu stron posiadają sąsiadów. Odsłonięte są tylko ściany frontowe, co minimalizuje ubytek ciepła wewnątrz budynku;
  • wyższy poziom bezpieczeństwa – faktem jest, że niejedna osoba obawia się mieszkania w wolnostojącym domu. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy są samotni czy borykają się z różnego typu chorobami. Seniorzy również często cenią sobie bliskość sąsiadów. Warto również wspomnieć, że wszelkie zagrożenia (np. pożar, ulatnianie się gazu, włamanie) mogą zostać zauważone w odpowiednim momencie. Mimowolne obserwowanie sąsiadującego budynku chroni przed wieloma niebezpiecznymi sytuacjami;
  • komfort życia – szeregówka zapewnia zbliżony standard życia, co dom wolnostojący. Jest to rewelacyjna propozycja dla tych, którzy potrzebują przestrzeni czy działki do zagospodarowania. Nie jest to mieszkanie w bloku lub apartamentowcu. Mieszkańcy mają zagwarantowaną prywatność.

Wady domów szeregowych

Domy szeregowe posiadają również minusy, które należy przeanalizować przed podjęciem ostatecznej decyzji. Nie istnieją rozwiązania, które przypadną do gustu każdemu. Bliskie sąsiedztwo dla jednych będzie zaletą, a dla drugich ogromną wadą. Warto również wspomnieć, że nie mamy wpływu, kto zamieszka obok nas.

Do najczęściej wymienianych wad domów szeregowych zalicza się:

  • brak wpływu na sąsiedztwo – zawsze istnieje ryzyko, że osoby mieszkające obok będą uciążliwe dla otoczenia. Nie zawsze zwracanie uwagi przynosi oczekiwane skutki. Należy jednak podkreślić, że w nowoczesnym budownictwie stosuje się wysokiej klasy izolacje akustyczne, które ograniczają przenoszenie się hałasu;
  • niewielka działka – w zdecydowanej większości przypadków przestrzeń należąca do domu szeregowego jest niewielka. Nie jest to problemem dla tych, którzy nie potrzebują ogromnego ogrodu.
  • mniejsza prywatność – ma to swoje plusy i minusy. Sąsiedzi mogą dostrzec zagrożenia, a także udzielić pomocy. Zazwyczaj osoby mieszkające obok siebie tworzą lokalną społeczność, co wymaga nawiązania nieco bliższej relacji. Nie jest to jednak obowiązkiem mieszkańców.

O czym pamiętać wybierając szeregówkę w Warszawie?

Jeśli ktoś poszukuje takiej inwestycji jak nowoczesne domy szeregowe Warszawa jest idealnym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań. Takie domy są szczególnie polecane tym, którzy oczekują wysokiego komfortu życia, oszczędności gotówki oraz poczucia bezpieczeństwa. Podczas poszukiwań idealnej nieruchomości należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Ogromną rolę odgrywa lokalizacja. Mieszkanie w samym centrum stolicy nie zawsze jest wygodne. Z tego względu dobrze jest rozważyć dzielnice zlokalizowane nieco dalej, które oferują rozbudowaną sieć komunikacyjną. Przemieszczanie się po okolicy nie powinno stanowić żadnego wyzwania nawet dla osób nieposiadających własnego auta.

Wybierając dom szeregowy trzeba także zwrócić uwagę na standard nieruchomości. Nieruchomość od dewelopera wydaje się być najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą uniknąć kosztownych i czasochłonnych remontów. Budynek może zostać w stu procentach przystosowany do indywidualnych potrzeb. Zazwyczaj jest on energooszczędny, co przyczynia się do niższych rachunków. Oczywiście takie domy są droższe od nieruchomości z rynku wtórnego.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Ile kosztuje budowa garażu wolnostojącego?

Garaż wolno stojący czy garaż w bryle budynku, oto jest pytanie. Oba rozwiązania są dobre, ale które pozwoli zaoszczędzić? Wybór odpowiedniego garażu to nie lada wyzwanie. Przed takim dylematem stoi mnóstwo osób. Dokonanie decyzji zleży od kilku ważnych czynników o których należy wiedzieć. Garaż w domu, czy to dobre rozwiązanie? Na rynku jest dostępnych setki […]

Operat szacunkowy nieruchomości

Operat szacunkowy nieruchomości może wykonać dla nas profesjonalny rzeczoznawca. Co to jest operat szacunkowy Żeby ocenić prawidłowo wartość nieruchomości, nie wystarczy tylko oszacować cenę, za jaką moglibyśmy nieruchomość sprzedać. Na całkowitą wartość składają się różne elementy. Dlatego też, dokonanie wyceny warto zlecić profesjonaliście. Są jednakże takie sytuacje, w których wycena jest wymogiem, wtedy mowa już […]