Trzy powody, dla których warto zbudować ogród letni

Montaż ogrodu letniego nie jest zbyt skomplikowanym przedsięwzięciem i jest stosunkowo tani, szybki oraz nie wymaga specjalnych przygotowań. Sezonowy, zadaszony zakątek z ulubionymi roślinami można dobudować do istniejącego już domu w dosłownie dowolnym momencie. Przekonaj się, dlaczego ogrody letnie cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Bliskość natury od wiosny do późnej jesieni

Z uroków tradycyjnego ogrodu w polskim klimacie można cieszyć się właściwie tylko latem i to też nie zawsze. Fani wypoczynku w otoczeniu roślin powinni rozważyć budowę ogrodu letniego. Głównym celem takiej konstrukcji jest zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki zadaszeniu i ścianom można posiedzieć w swoim ogródku nawet podczas ulewy albo wichury.

W słoneczne dni temperatura wewnątrz ogrodu letniego może nieznacznie wzrosnąć, co może umożliwić korzystanie z pomieszczenia także w nieco chłodniejsze, lecz pogodne dni. Ponadto zgromadzone w ciągu dnia ciepło może sprawić, że w letni wieczór będzie można zjeść kolację wśród roślin. Warto ponadto rozważyć przydatną podczas upałów opcję przesuwnych szyb oferowaną przez firmę Winter Group na stronie https://winter-gardens.pl.

Dodatkowe pomieszczenie w domu

Ogród letni może posłużyć również jako dodatkowe pomieszczenie. Oczywiście takim rozwiązaniem można cieszyć się jedynie przez część roku, jednak bez dwóch zdań jest to ogromna zaleta takiej konstrukcji. Przeszklona dobudówka może przydać się zwłaszcza przypadku mniejszych domów, w których brakuje miejsca na jadalnię, pokój relaksacyjny lub organizację spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Ponadto zimą ogród letni może pełnić funkcję składziku na meble ogrodowe, doniczki, dziecięcy basen i inne sprzęty do użytku zewnętrznego. Wystarczy zdecydować się także na oferowany przez firmę Winter Group montaż praktycznych rolet, a magazynowane przedmioty nie będą widoczne dla postronnych osób. Latem rolety mogą przydać się w celu uniknięcia nagrzewania się pomieszczenia i ochrony mebli przed promieniowaniem słonecznym.

Niskie koszty utrzymania

Nie tylko budżet potrzebny na wybudowanie ogrodu letniego jest znacznie mniejszy niż w przypadku całorocznego ogrodu zimowego. Koszty utrzymania zadaszonego pomieszczenia sezonowego również są niższe. W ogrodzie letnim pojawiają się typowe dla polskiego klimatu rośliny sezonowe. Ponadto zimą nie korzysta się z budynku, dlatego odpada problem opłat za ogrzewanie i naświetlenie niezbędne dla egzotycznych gatunków w ogrodzie zimowym.

Nie oznacza to oczywiście, że ogród letni nie generuje żadnych kosztów. Konieczna jest chociażby konserwacja materiałów, z których została wykonana konstrukcja. Koszty związane z pielęgnacją roślin dotyczą jedynie okresu od wiosny do jesieni. Sezonowe rośliny wymagają również podlewania, nawożenia i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Takie koszty ponosi się jednak także w przypadku tradycyjnego ogrodu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

ogrodzenie drewniane

W jaki sposób pomalować ogrodzenie drewniane?

Drewniane ogrodzenie wygląda pięknie i jest ozdobą każdego domu. Niestety z czasem jego wygląd staje się coraz mniej okazały. Drewno jako naturalny materiał ma tendencję do gnicia, jest też podatne na działanie różnych szkodników. Co zrobić, by nasze drewniane ogrodzenie cały czas wyglądało jak nowe? Odpowiedni impregnat załatwi sprawę na wiele lat Właściwie przeprowadzana konserwacja […]

Klon jawor, drewno uniwersalne i subtelnie piękne

Szukacie idealnego materiału do stworzenia mebli lub wykończenia mieszkania? Może warto zainteresować się gatunkiem jakim jest klon jawor. W większości wypadków drewno wysokiej jakości to materiał drogi. Szczęśliwie istnieją wyjątki od tej reguły a jednym z nich jest powszechnie występujący w Europie Środkowej klon jawor. Dzięki swoim cechom charakteryzuje się uniwersalnością oraz wyjątkową, subtelną estetyką. […]