Trendy w oświetleniu na 2024 rok – to będzie warto kupić!

Trendy w oświetleniu

2024 rok to kolejna porcja trendów wnętrzarskich, w tym tych, które dotyczą oświetlenia. W tym roku będziemy stawiać na ekologię, obłe kształty, a także minimalizm. Jak te kierunki przełożą się na propozycje oświetleniowe? Przyglądamy się lampom, które będzie warto wybrać, aby stworzyć wnętrza zarówno funkcjonalne, jak i niezwykle modne!

Oświetlenie, które idzie w parze z ekologią

O ekologii, ekologicznych rozwiązaniach i produktach, które pozwalają zadbać o środowisko, mówi się od dłuższego czasu. Plastik zamieniamy na materiały naturalne, reklamówki jednorazowe na wielorazowe, a opłaty za dodatkowe opakowania przeznaczane są m.in. na potrzeby środowiska. Na tym jednak nie koniec. Eko trendy we wnętrzach będą bowiem dominować właśnie w tym roku, a wśród nich znalazło się sporo miejsca na wybór lamp, które również wpisują się w ten kierunek.

Będziemy zatem wybierać oświetlenie ekologiczne, czyli energooszczędne. To zaś oznacza mniej odpadów, brak toksycznego działania na środowisko, a także efektywne korzystanie z dostępnych zasobów. Postawimy zatem m.in. na technologie LED, czyli żarówki i lampy, dzięki którym będziemy oszczędzać, a to za sprawą chociażby ich żywotności, znacznie dłuższej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Tego typu produkty znajdziemy np. w sklepie LightPlus.pl.

Technologia LED nie jest nowa, jednak w 2024 roku jej wykorzystanie w domowych wnętrzach, w tym w oświetleniu, będzie jeszcze bardziej widoczne i mocniej akcentowane niż dotychczas.

Lampy o obłych kształtach i subtelnych liniach

Geometria nie wychodzi z mody, ale w najbliższych sezonach prym będą wiodły obłe kształty. Jeśli zależy nam na wnętrzach i ich aranżacjach, które wpisują się w aktualne trendy, wybierzemy zatem – zamiast kanciastych kształtów – obłości i subtelne linie.

Postawimy na lampy, które posiadają okrągłe bądź kuliste klosze. Takie propozycje znajdziemy wśród lamp stołowych, podłogowych, ale i wiszących. Za ich pomocą do wnętrz uda nam się wprowadzić przyjazną atmosferę i subtelność, która sprzyja relaksowaniu się domowników i ich gości. Co więcej, wystarczy dobrać światło o ciepłej barwie – kolejny tegoroczny trendy – aby stworzyć domową oazę, w której chętnie spędza się czas. Poszukajmy również inspiracji na stronie https://ihome24.pl/.

Oświetlenie akcentujące, czyli czas podkreślić detale

Nie możemy zapomnieć o oświetleniu akcentującym. 2024 rok upłynie pod znakiem podkreślania tego, co najciekawsze we wnętrzach, dekoracyjne, o walorach przywodzących na myśl dzieła sztuki czy zabytkowe elementy wyposażenia. Za pomocą oświetlenia akcentującego stworzymy również atmosferę, która sprawdza się podczas wspólnego odpoczynku, rozrywki czy romantycznej kolacji we dwoje.

Wymienione propozycje będą jednymi z tych, które zajmą nasze domowe wnętrza w nadchodzących sezonach. Postawmy na oświetlenie praktyczne i modne, a uda nam się stworzyć spójne i ciekawe aranżacje, jednocześnie budując pożądaną atmosferę poszczególnych wnętrz. Czas znaleźć idealnie dopasowane lampy!

Materiał promocyjny.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Trendy wnętrzarskie do modnego salonu na nadchodzące miesiące

Salon to przestrzeń, w której spędzamy sporo czasu każdego dnia. Właśnie w niej toczy się w głównej mierze rodzinne życie, pełne relaksu, wspólnej zabawy oraz spotkań towarzyskich. Aby pomieszczenie mogło tętnić nieustanną energią, musi precyzyjnie łączyć walor funkcjonalny z dekoracyjnym, stanowiąc mieszankę wyposażenia i ozdób, która odpowiada w pełni naszym gustom. Obecny sezon szczególnie ceni […]

Festfloor: Tynk dekoracyjny – beton, korzyści z wyboru

W różnorodności nowoczesnych materiałów wykończeniowych coraz częściej pojawia się nowa kompozycja o nazwie „mikrocement” i „mikrobeton”. Producenci i sprzedawcy przytaczają wiele zalet tej powłoki, szczególnie podkreślając jej trwałość, wytrzymałość i wysoką przyczepność (wiązanie) do każdej powierzchni. W tym artykule omówimy wszystkie zagadnienia związane z tym tynkiem dekoracyjnym. Mikrocement – czym jest? Mikrocement (mikrobeton, nie ma […]