Istnieje wiele sposobów na wykonanie otworu czy też przebicie bloku betonowego. Dlaczego zatem akurat technika diamentowa jest wybierana najczęściej? Jak się okazuje, powodów jest co najmniej kilka. Przyjrzyjmy się im.
Wiercenie w betonie, czyli wymagające zadanie
Zasadniczo obróbka betonu nie należy do najprostszych zadań. Po pierwsze beton jest bardzo twardym materiałem. Tym samym utworzenie w nim choćby najmniejszej wyrwy stanowi pewne wyzwanie. Potrzeba do tego ciężkiego sprzętu o dużej mocy. Po drugie beton występuje w dużych blokach, których transport jest niemożliwy lub bardzo trudny. Tym samym możliwe do zastosowania są jedynie metody wykorzystujące sprzęt mobilny. To wszystko sprawia, że wiercenie w betonie coraz częściej wykonuje się z zastosowaniem diamentu.
Dlaczego właśnie diament? Ponieważ jest to jeden z najtwardszych materiałów na świecie. Dzięki temu doskonale radzi sobie z obróbką betonu. Jednocześnie wystarczy stosunkowo niewielka ilość diamentu, zatem nie obciąża on dodatkowo sprzętu do obróbki. Sama maszyna swoje waży, jednak wciąż w porównaniu do innych podobnych sprzętów nie jest to wiele.
Bezpieczne wiercenie techniką diamentową
Jak wspomnieliśmy, do wiercenia w betonie potrzeba sprzętu o dużej mocy. Jednak w porównaniu do innych urządzeń wykorzystywanych do obróbki tego materiału, wiertnica diamentowa podczas wiercenia w betonie generuje stosunkowo niewielką moc. Sprawia to, że nie występują intensywne wstrząsy czy wibracje. To bardzo ważne, ponieważ umożliwia przeprowadzanie obróbki betonu nawet w lokalizacji innych obiektów budowlanych. Urządzenie nie niszczy okolicznej infrastruktury.
Co więcej, wiercenie w betonie z zastosowaniem techniki diamentowej to zdecydowanie mniejszy hałas. To kolejny czynnik zwiększający możliwe zastosowania sprzętu, ponieważ niższy hałas to mniejsze zagrożenie dla pobliskich budynków oraz mniejsza niedogodność dla osób znajdujących się w okolicy placu budowy.
Zapraszamy po więcej informacji: wiercenie w betonie Gdańsk.