Skąd się bierze popularność wiercenia techniką diamentową?

Istnieje wiele sposobów na wykonanie otworu czy też przebicie bloku betonowego. Dlaczego zatem akurat technika diamentowa jest wybierana najczęściej? Jak się okazuje, powodów jest co najmniej kilka. Przyjrzyjmy się im.

Wiercenie w betonie, czyli wymagające zadanie

Zasadniczo obróbka betonu nie należy do najprostszych zadań. Po pierwsze beton jest bardzo twardym materiałem. Tym samym utworzenie w nim choćby najmniejszej wyrwy stanowi pewne wyzwanie. Potrzeba do tego ciężkiego sprzętu o dużej mocy. Po drugie beton występuje w dużych blokach, których transport jest niemożliwy lub bardzo trudny. Tym samym możliwe do zastosowania są jedynie metody wykorzystujące sprzęt mobilny. To wszystko sprawia, że wiercenie w betonie coraz częściej wykonuje się z zastosowaniem diamentu.

Dlaczego właśnie diament? Ponieważ jest to jeden z najtwardszych materiałów na świecie. Dzięki temu doskonale radzi sobie z obróbką betonu. Jednocześnie wystarczy stosunkowo niewielka ilość diamentu, zatem nie obciąża on dodatkowo sprzętu do obróbki. Sama maszyna swoje waży, jednak wciąż w porównaniu do innych podobnych sprzętów nie jest to wiele.

Bezpieczne wiercenie techniką diamentową

Jak wspomnieliśmy, do wiercenia w betonie potrzeba sprzętu o dużej mocy. Jednak w porównaniu do innych urządzeń wykorzystywanych do obróbki tego materiału, wiertnica diamentowa podczas wiercenia w betonie generuje stosunkowo niewielką moc. Sprawia to, że nie występują intensywne wstrząsy czy wibracje. To bardzo ważne, ponieważ umożliwia przeprowadzanie obróbki betonu nawet w lokalizacji innych obiektów budowlanych. Urządzenie nie niszczy okolicznej infrastruktury.

Co więcej, wiercenie w betonie z zastosowaniem techniki diamentowej to zdecydowanie mniejszy hałas. To kolejny czynnik zwiększający możliwe zastosowania sprzętu, ponieważ niższy hałas to mniejsze zagrożenie dla pobliskich budynków oraz mniejsza niedogodność dla osób znajdujących się w okolicy placu budowy.

Zapraszamy po więcej informacji: wiercenie w betonie Gdańsk.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

żywica epoksydowa producent

Polski producent żywicy epoksydowej z niemal 30-letnim doświadczeniem

Przez 30 lat można zrobić naprawdę sporo rzeczy. Można zaobserwować, jak zmieniają się branże, trendy, zapotrzebowanie ludzi czy podejście do projektowania budynków. W ciągu ostatnich trzech dekad byliśmy świadkami wielu zmian, choćby tak prozaicznych, jak zmiana statusu niektórych typów odzieży – kiedyś stosowanej np. jako element odzienia do prac fizycznych, dzisiaj swobodnie przeplatana z modą […]

Przygotuj firmę na 2020 rok

Czy zastanawiasz się już jak przygotować firmę na nadchodzący rok 2020? Podpowiedź znajdziesz w tym artykule. Każde przedsiębiorstwo powinno mieć dobry program, który pozwali przedsiębiorcy łatwo i szybko fakturować. Myśląc o zmianach w firmie bądź inwestycji w nowe narzędzia do rozwoju prowadzonego biznesu warto skupić się na programach do fakturowania. Program do JPK 2020 Szukając […]