Szafka na buty do przedpokoju. Jak ją wybrać?

Gdy ktokolwiek odwiedza nasz dom lub mieszkanie, w pierwszej kolejności wkracza do przedpokoju. W wielu przypadkach jest to prawdziwa wizytówka naszych czterech kątów, dlatego tak ważne jest to, aby o nią zadbać – nie tylko dla innych, ale również dla siebie, w końcu i my każdego dnia w pierwszej kolejności stykamy się właśnie z nim. Jednym z kluczy do dobrze urządzonego przedpokoju jest szafka na buty. Dzisiaj podpowiemy Wam jak wybrać tę idealną.

Kluczową decyzją jest zdecydowanie się na odpowiednią wielkość szafki. Dobrze zastanówmy się nad tym, jak wiele butów będziemy chcieli na/w niej trzymać. Oczywiście nie muszą to być wszystkie posiadane przez nas pary, wystarczy, że zmieszczą się tam buty na konkretną porę roku. Nie zapomnij o wszystkich domownikach i profilaktycznie zarezerwujmy trochę miejsca na jedną lub dwie nadprogramowe pary, które w końcu w każdej chwili mogą się pojawić.

Pamiętajmy jednak, że nie możemy przesadzić, zwłaszcza jeżeli nasz przedpokój po prostu nie jest duży. Im będzie on mniejszy, tym sama szafka powinna być mniejsza. Będzie się wtedy po prostu lepiej prezentować. Zawsze możemy w końcu zrezygnować z kilku par lub trzymać je w innym miejscu?

Warto wielkość rozplanować tak, aby z jednej strony całość przedpokoju prezentowała się estetycznie, buty znalazły swoje miejsce, a dodatkowe pary nie otaczały szafki z każdej strony – to nigdy nie wygląda dobrze. Nie jest to zadanie łatwe, ale na pewno wykonalne!

Głębokość szafki na buty

Liczy się nie tylko wielkość szafki, ale również jej głębokość. Istotne jest to zwłaszcza w przypadku, gdy ktoś z domowników ma naprawdę pokaźny numer buta, sięgający rozmiaru 46 lub nawet więcej. W takich przepadkach dobrze jest sprawdzić, czy w danej szafce zmieszczą się buty konkretnej osoby, ułożone oczywiście na wprost. Jeżeli szafka posiada drzwiczki, sprawdźmy, czy bez problemów się one zamykają. Jeżeli natomiast posiadamy liczne buty wysokie (np. szpilki, koturny czy kozaki – tyczy się to głównie pań), również konkretne półki powinny mieć odpowiednią wysokość – nie zapomnijmy sprawdzić i tego parametru.

Drzwiczki

Oto kolejny aspekt godny omówienia. Chociaż niepozorne, nie dajmy się zwieść – koniecznie sprawdźmy, czy otwieranie szafki na buty będzie dla nas po prostu wygodne. Sprawdźmy, w którą stronę będą się otwierać, zastanówmy się, czy nic nie będzie blokowało im drogi. Drzwiczek i opcji otwierania szafek jest dużo – zastanówmy się, czy buty po zamknięciu (jeżeli np. część szuflady jest ruchoma) nie będą się aby deformować.

Warto również zastanowić się nad opcją, gdzie każda para butów będzie posiadała swój oddzielny boks. Z jednej strony opcja ta odrobinę ogranicza, z drugiej jednak pozwala nam w stosunkowo łatwy sposób utrzymać porządek w naszej szafce na buty. Konieczne jest, zwłaszcza w przypadku wspomnianych boksów, sprawdzenie wentylacji. Jeżeli nie będzie ona odpowiednia, część butów może dotknąć problem nieprzyjemnego zapachu, a tego na pewno każdy chce uniknąć.

Materiał

Pamiętajcie, że to kolejna kluczowa decyzja do podjęcia. Przedpokój nie jest miejscem, gdzie zawsze łatwo utrzymać czystość. Sama szafka na buty będzie również podatna na obicia i inne uszkodzenia. Decydując się na zakup, pamiętajmy, aby zdecydować się na materiał, który będzie trwały, koniecznie odporny na wodę, łatwy w czyszczeniu (i odporny na zabrudzenia) oraz odporny na uderzenia czy zarysowania. Gwarantujemy, że jest to znacznie ważniejszy aspekt niż nawet najpiękniejsze walory estetyczne, ponieważ jeśli nie wspomniane wcześniej cechy, mogą się one bardzo szybko skoczyć.

Przechodząc jednak do konkretów, rekomendujemy zakup szafek do butów z solidnych płyt, takich jak m.in. MDF albo zdecydowanie się na tworzywa sztuczne. Jeżeli zaś mowa o samym ich wykończeniu, dobrym wyborem okaże się na pewno aluminium albo stal nierdzewna.

Dodatkowe funkcje

Naszym zdaniem szafka na buty musi być po prostu funkcjonalna. Każdy z nas może mieć co do niej swoje, indywidualne wymagania. Jeżeli nie wyobrażamy sobie np. ubierania butów na stojąco, warto zdecydować się na naprawdę solidną szafkę, płaską i zamkniętą od góry, dzięki czemu będziemy mogli na niej po prostu siadać. Warto rozważyć takie opcje przed zakupem i samemu dopasować ten mebel do naszych indywidualnych wymagań.

Gdzie szukać szafki do butów w internecie?

Jeżeli szukamy tego idealnego dla nas modelu, na pewno łatwiej będzie nam znaleźć go w jednym ze sklepów internetowych. My możemy szczerze zarekomendować Wam ofertę znanego sklepu Otomeble.com.pl. W jego ofercie znajdziecie ogrom znakomitych szafek na buty, o różnych rozmiarach, kształtach, kolorach, wykonanych z różnych materiałów, oferowanych w różnych, ale zawsze atrakcyjnych cenach. Jesteśmy pewni, że znajdziecie w nim to, czego poszukujecie.

https://otomeble.pl/meble-do-przedpokoju/szafki-na-buty-do-przedpokoju.html

Pamiętajcie o naszych radach, a na pewno uda Wam się kupić szafkę na buty, która przez lata będzie Wam wiernie służyć oraz idealnie prezentować się w Waszym przedpokoju.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Czerwiec w ogrodzie – co należy zrobić?

Czerwiec w ogrodzie to miesiąc szybkiego wzrostu roślin. I choć wydawać by się mogło, że jeszcze niedawno cieszyliśmy się pierwszymi oznakami budzenia się przyrody to warto zdać sobie sprawę, że wiosna praktycznie dobiegła już końca. Każdy z nas pragnie cieszyć się upragnionym latem, zasłużonym urlopem i zbliżającymi się wakacjami. Jednak nie zapominajmy o naszych ogrodach […]

Wystrój wnętrz: sposób na urządzenie salonu i salonu z kuchnią

Wystrój wnętrz czy aranżacja wnętrz to nie łatwe zadanie i bywa stresujące. Chcemy urządzać wnętrz pięknie i funkcjonalnie. Odpowiedni wystrój wnętrz uwzględniać powinien nasze upodobania, styl życia i potrzeby. Na wystrój wnętrz ma wpływ układ funkcjonalny, dobór elementów wykończeniowych, dobór kolorystyczny jak i dekoracji i dodatków. Urządzając wnętrza szukamy pomysłów, inspiracji na wystrój wnętrz praktycznie wszędzie. Odwiedzamy […]