Przegląd serwisowy klimatyzacji – kiedy go wykonać?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, okresowe serwisowanie klimatyzacji powinno być przeprowadzane przynajmniej dwa razy w roku, koniecznie wiosną i jesienią. Regularna kontrola stanu klimatyzatora to gwarancja prawidłowego i bezpiecznego działania urządzenia, a przy tym pewność, że powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu będzie pozbawione zanieczyszczeń.

Dlaczego regularne wykonywanie przeglądów serwisowych klimatyzacji jest tak ważne?

Być może nie każdy jest tego świadomy, ale jakość powietrza w pomieszczeniu jest naprawdę bardzo ważna, gdyż ma wpływ nie tylko na zdrowie, ale również na samopoczucie. By powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach było całkowicie pozbawione zanieczyszczeń, bardzo ważne jest, by cała instalacja była poddawana regularnym serwisom. Klimatyzacja pozytywnie wpływa na czystość i jakość powietrza w pomieszczeniach pod warunkiem jednak, że sama jest całkowicie sprawna i czysta.

Kluczem do czystego powietrza przy klimatyzacji, ważne jest regularne czyszczenie filtrów klimatyzatora. Należy jednak podkreślić, że jest to czynność dodatkowa, uzupełniająca okresowy przegląd serwisowy klimatyzacji. Specjaliści mają znacznie więcej możliwości, gdyż korzystają z profesjonalnych środków grzybobójczych i dezynfekujących.

Warto wiedzieć, że przegląd serwisowy klimatyzacji obejmuje nie tylko jej czyszczenie, ale również szereg niezbędnych do wykonania czynności, aby system działał prawidłowo i bez zakłóceń.

Jak wygląda przegląd serwisowy klimatyzacji?

Przegląd serwisowy klimatyzacji powinien być przeprowadzany przynajmniej dwa razy w ciągu roku (oczywiście w zależności od potrzeb może być ich więcej). Jak taki serwis wygląda? Przede wszystkim jego celem jest sprawdzenie, czy klimatyzator działa tak, jak powinien. Szczególną uwagę specjaliści poświęcają na sprawdzenie szczelności układu chłodniczego, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, dokonują uzupełnienie czynnika. Kontroli podlegają również elementy elektryczne, czy system odprowadzania skroplin. Oczywiście wszystkie najistotniejsze elementy są wyczyszczone i zdezynfekowane.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że przegląd serwisowy klimatyzacji można podzielić na podstawowy i rozszerzony. Ten ostatni polega na kontroli i czyszczeniu niemal całego urządzenia, więc jest zdecydowanie dokładniejszy i bardziej opłacalny.

Regularny serwis klimatyzacji jest niezwykle ważny dla zdrowia i bezpieczeństwa osób, które przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach. O klimatyzator należy dbać właściwie – dzięki temu można cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem w pomieszczeniach. Jeżeli jesteś zainteresowany przeglądem swojej klimatyzacji na terenie Górnego Śląska skorzystaj z oferty Airclean.pl

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Termostaty pokojowe niezbędne w twoim domu i mieszkaniu

Termostaty to przydatne urządzenia, więc są już codziennością w niemal wszystkich domach i mieszkaniach. Pozwalają utrzymać komfort termiczny i są doskonałym sposobem na ograniczenie wydatków związanych z ogrzewaniem. Należy jednak dopasować ten sprzęt do swoich wymagań i możliwości technicznych instalacji, która już jest położona w domu. W zależności od modelu pieca, rodzaju ogrzewania czy powierzchni […]

Pergole tarasowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Każdy z nas skrycie marzy o zwiększeniu funkcjonalności swojego tarasu. Okazuje się, że pergole tarasowe mogą nam w tym właśnie pomóc. Stanowią one bowiem świetne zadaszenie przed samym słońcem czy też przed deszczem, a jednocześnie dodają do tarasu niekwestionowaną wartość estetyczną. Pergole zapewniają również pełnię relaksu tuż w pobliżu domowego zacisza. Jednak rynek oferuje ich […]