Przegląd serwisowy klimatyzacji – kiedy go wykonać?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, okresowe serwisowanie klimatyzacji powinno być przeprowadzane przynajmniej dwa razy w roku, koniecznie wiosną i jesienią. Regularna kontrola stanu klimatyzatora to gwarancja prawidłowego i bezpiecznego działania urządzenia, a przy tym pewność, że powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu będzie pozbawione zanieczyszczeń.

Dlaczego regularne wykonywanie przeglądów serwisowych klimatyzacji jest tak ważne?

Być może nie każdy jest tego świadomy, ale jakość powietrza w pomieszczeniu jest naprawdę bardzo ważna, gdyż ma wpływ nie tylko na zdrowie, ale również na samopoczucie. By powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach było całkowicie pozbawione zanieczyszczeń, bardzo ważne jest, by cała instalacja była poddawana regularnym serwisom. Klimatyzacja pozytywnie wpływa na czystość i jakość powietrza w pomieszczeniach pod warunkiem jednak, że sama jest całkowicie sprawna i czysta.

Kluczem do czystego powietrza przy klimatyzacji, ważne jest regularne czyszczenie filtrów klimatyzatora. Należy jednak podkreślić, że jest to czynność dodatkowa, uzupełniająca okresowy przegląd serwisowy klimatyzacji. Specjaliści mają znacznie więcej możliwości, gdyż korzystają z profesjonalnych środków grzybobójczych i dezynfekujących.

Warto wiedzieć, że przegląd serwisowy klimatyzacji obejmuje nie tylko jej czyszczenie, ale również szereg niezbędnych do wykonania czynności, aby system działał prawidłowo i bez zakłóceń.

Jak wygląda przegląd serwisowy klimatyzacji?

Przegląd serwisowy klimatyzacji powinien być przeprowadzany przynajmniej dwa razy w ciągu roku (oczywiście w zależności od potrzeb może być ich więcej). Jak taki serwis wygląda? Przede wszystkim jego celem jest sprawdzenie, czy klimatyzator działa tak, jak powinien. Szczególną uwagę specjaliści poświęcają na sprawdzenie szczelności układu chłodniczego, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, dokonują uzupełnienie czynnika. Kontroli podlegają również elementy elektryczne, czy system odprowadzania skroplin. Oczywiście wszystkie najistotniejsze elementy są wyczyszczone i zdezynfekowane.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że przegląd serwisowy klimatyzacji można podzielić na podstawowy i rozszerzony. Ten ostatni polega na kontroli i czyszczeniu niemal całego urządzenia, więc jest zdecydowanie dokładniejszy i bardziej opłacalny.

Regularny serwis klimatyzacji jest niezwykle ważny dla zdrowia i bezpieczeństwa osób, które przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach. O klimatyzator należy dbać właściwie – dzięki temu można cieszyć się chłodnym i czystym powietrzem w pomieszczeniach. Jeżeli jesteś zainteresowany przeglądem swojej klimatyzacji na terenie Górnego Śląska skorzystaj z oferty Airclean.pl

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Ciepła woda w kranie, ciepłe kaloryfery. Magia? Niezupełnie!

Jest wiele rzeczy, które przyjmujemy jako oczywiste i nieszczególnie się nad nimi zastanawiamy – jedną z nich z całą pewnością jest dostęp do ciepłej wody oraz źródło jej powstawania. Obecnie mamy od dyspozycji pokaźną liczbę sposobów uzyskiwania ciepłej wody – w tym artykule omówimy te najpopularniejsze. Ogrzewanie elektrycznie Do tego rodzaju podgrzewania wody będziemy używali […]

Czym trzeba się kierować, jeżeli wybieramy mieszkania?

Zakup mieszkania jest związany z wydaniem dużych środków pieniężnych. Nie zdumiewa więc fakt, że dobór tenże winien być dobrze pomyślany i ustalony. Osoby szukające nieruchomości przeważnie zwracają uwagę na cenę. Musi ona ponieważ zawierać się w założonym poprzez inwestora budżecie. Inną sprawą jest sama budowa budynku. Wielkość zabudowy Czy może to być ogromny obiekt, lub […]