DeboweTarasy.pl

Prywatny generator prądu a niezależność energetyczna

Tej zimy w wielu miejscach może zabraknąć energii elektrycznej. Już dziś niektóre miasta zapowiedziały przerwy w dostawie prądu. Kryzys energetyczny to zatem poważna sprawa. W związku z tym każdy z nas powinien się zastanowić, jak się zabezpieczyć przed niedogodnościami. Czy prywatne generatory prądu to dobre rozwiązanie? Porozmawiajmy o tym przez chwilę.

Jak działają agregaty prądotwórcze?

To bardzo proste. Właściwie każdy generator elektryczny jest sprzedawany wraz z silnikiem benzynowym (diesle i LPG też można kupić), który napędza prądnicę. W efekcie wytwarza się energię elektryczną, którą można wykorzystać do zasilania lodówki lub światła w całym domu albo tylko jego części. Użytkownik ma pełną kontrolę nad tym, co dokładnie podpina do agregatu. W związku z tym, dzięki mądremu zarządzaniu, można zużyć niewiele paliwa i spełnić podstawowe potrzeby podczas przerwy w dostawach energii.

W gruncie rzeczy generator prądu dostępny chociażby na stronie norwit.pl może posłużyć wyłącznie jako zasilanie awaryjne do instalacji alarmowych. Przerwy w dostawach prądu mogą stanowić pokusę dla złodziei. Większość z nich nie spodziewa się, że ktoś będzie zaopatrzony we własną mini elektrownię. W związku z tym złodziej może wpaść w nie lada kłopoty, jeśli w czasie tzw. blackoutu uruchomi system antywłamaniowy. Już choćby z tego względu warto się zastanowić nad kupnem agregatu.

Co to jest agregat prądotwórczy 3 fazowy?

To dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby korzystać z przynajmniej kilku podłączonych urządzeń na raz. Telewizor, komputer, sprzęt AGD… Prawdą jest, że nadmiar jednoczesnego zużycia energii może doprowadzić do niesymetrycznego przeciążenia agregatu, co z kolei może poskutkować jego trwałym uszkodzeniem. Generatory trójfazowe rozdzielają moc równomiernie, tak więc ryzyko nagłej utraty alternatywnego źródła energii jest przy nich bardzo niskie.

Ile kosztuje generator prądu?

To nie jest najtańsze urządzenie, fakt. Ale faktem jest również to, że zadbane generatory prądotwórcze będą służyć przez wiele lat. Ceny energii elektrycznej prędko nie wrócą do poziomu sprzed obecnego kryzysu, więc na dłuższą metę kupno agregatu na prywatny użytek będzie czymś opłacalnym. Poza tym trzeba wziąć pod uwagę wiele innych ewentualności, podczas których takie urządzenie może się przydać. Weźmy na przykład rodzinny urlop w domkach letniskowych albo remont ogrodzenia w dalszej części działki. Konkretne modele agregatów do takich celów oraz ich ceny można obejrzeć pod adresem norwit.pl.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Bramy garażowe segmentowe – estetyczne i funkcjonalne bramy do garażu

Bramy garażowe to obecnie wiele różnych modeli. Wśród nich największym powodzeniem cieszą się bramy segmentowe. Dlaczego warto je wybrać? Dobór bramy do garażu może niekiedy nastręczać dużo trudności. Aktualnie do dyspozycji jest szeroka gama propozycji, które mogą doskonale sprawdzić się także do przydomowego garażu. Wśród chętnie wybieranych modeli znajdują się bramy segmentowe. Czym dokładnie charakteryzują […]

Izolacje natryskowe pianą PUR – skuteczna termoizolacja budynków

Izolacje natryskowe pianą poliuretanową to świetny sposób na ocieplenie obiektu – budynku mieszkalnego lub przemysłowego, garażu, hali fabrycznej lub magazynowej czy nawet infrastruktury wodociągowej albo ciepłowniczej. Dzieje się tak ze względu na unikalne właściwości piany PUR – materiału efektywnego, lekkiego i przede wszystkim bardzo wytrzymałego. Izolacje natryskowe pianą PUR – ocieplenie najwyższej jakości Izolacje natryskowe […]