DeboweTarasy.pl

Na co zwrócić uwagę kupując dom?

Jeśli planujemy zakup domu to, to z czym musimy się liczyć to skomplikowane formalności. Zostając właścicielem domu, o tym fakcie trzeba poinformować urząd gmin, lub miasta – wizyta w urzędzie i wypełnienie odpowiednich dokumentów to podstawa, jeśli chcemy kupić dom, czy mieszkanie na własność. Formalności i wypełnianie dokumentów, może sprawić nam nie lada wyzwanie, jeśli będziemy chcieli zająć się tym wszystkim na własną rękę. Każdy element akt czy wypis to formalności uzależnione od tego, czy decydujemy się na zakup domu od osoby prywatnej, czy zdecydujemy się jednak na skorzystanie z usług deweloperskich.

Zarówno dom z rynku wtórnego, jak i pierwotnego niesie za sobą wiele problemów, dlatego warto dobrze zorientować się w danym temacie i dowiedzieć jak najwięcej na temat wiarygodności usług danego dewelopera, a w przypadku kupna domu od “prywaciarza” – dokładne oględziny i obejrzenie powierzchni budynku, jak i terenów do niego należących. Nie zapomnij również zweryfikować wiarygodności zdjęć, jakie udostępniono nam na forum internetowym, gdzie znaleźliśmy konkretną ofertę. Warto dlatego wchodzić na sprawdzone portale nieruchomości gdzie oferty sprzedaży domów są pewne i bezpieczne.

Nie ma co jednak na ślepo ufać nawet najbardziej poleconym stronom ofertowym i dodatkowo samemu zweryfikować każdy element. Przy zakupie domu zawsze warto brać pod uwagę fakt, że sprzedający wcale może nie być jego jedynym i prawowitym właścicielem, dlatego koniecznie zajrzyjmy do księgi wieczystej.

Rynek pierwotny a wtórny – co wybrać?

Kiedy ceny decydują za nas, często rezygnujemy z zakupu nowego domu na rzecz tańszego, używanego lokum od osoby prywatnej. Od zawsze trwa spór rynek wtórny a pierwotny, oba mają swoje wady i zalety, a decyzja kupującego dom zależy od naprawdę wielu czynników, jak i potrzeb i preferencji, dlatego spór ten wciąż pozostaje bez rozstrzygnięcia.

Początkowe koszta związane z zakupem domu z pierwotnego rynku z reguły są wyższe, ponieważ jeszcze przed wprowadzeniem się do swojego nowego lokum, musimy zainwestować w jego odpowiednie wykończenie, jak i wyposażenie – bez odpowiednich elementów umożliwiających nam komfortowe mieszkanie, musimy liczyć się ze znacznie dłuższym czasem oczekiwania na wprowadzenie się do zakupionej nieruchomości. W przypadku kupna domu z rynku wtórnego z reguły na początku wydajemy znacznie mniej pieniędzy – ponieważ tylko i wyłącznie na samą nieruchomość – by później, posiadając już większą sumę pieniędzy, dokonać remontu czy zmiany wyposażenia.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Graffiti i murale jako reklama. Jak sztuka ulicy angażuje?

Street art i graffiti wciąż mogą budzić kontrowersje, zwłaszcza że są głosem ulicy, a on często bywa źle zrozumiany. Jednak skoro ulica jest doskonałą przestrzenią do reklamowania się, dlaczego tego nie połączyć? Okazuje się, że już wiele firm korzysta z murali i street artu w swoich kampaniach. Dlaczego warto? Graffiti wciąż oceniane jest niejednoznacznie, wszystko […]

Poszewki dekoracyjne na poduszki

Stworzenie wybranej aranżacji nie musi być trudne, zwłaszcza jeśli wnętrze oparte jest o proste bryły meblowe, które mogą stanowić podstawę do stworzenia zarówno eklektycznej, jak i bardzo konkretnej stylistyki. Zatem wybierając drewniane meble na nóżkach można stworzyć wnętrze w stylu skandynawskim, industrialnym, glamour czy hi-tech, w zależności od wybarwienia i struktury mebli. Jednak meble to […]