Na co zwrócić uwagę kupując dom?

Jeśli planujemy zakup domu to, to z czym musimy się liczyć to skomplikowane formalności. Zostając właścicielem domu, o tym fakcie trzeba poinformować urząd gmin, lub miasta – wizyta w urzędzie i wypełnienie odpowiednich dokumentów to podstawa, jeśli chcemy kupić dom, czy mieszkanie na własność. Formalności i wypełnianie dokumentów, może sprawić nam nie lada wyzwanie, jeśli będziemy chcieli zająć się tym wszystkim na własną rękę. Każdy element akt czy wypis to formalności uzależnione od tego, czy decydujemy się na zakup domu od osoby prywatnej, czy zdecydujemy się jednak na skorzystanie z usług deweloperskich.

Zarówno dom z rynku wtórnego, jak i pierwotnego niesie za sobą wiele problemów, dlatego warto dobrze zorientować się w danym temacie i dowiedzieć jak najwięcej na temat wiarygodności usług danego dewelopera, a w przypadku kupna domu od “prywaciarza” – dokładne oględziny i obejrzenie powierzchni budynku, jak i terenów do niego należących. Nie zapomnij również zweryfikować wiarygodności zdjęć, jakie udostępniono nam na forum internetowym, gdzie znaleźliśmy konkretną ofertę. Warto dlatego wchodzić na sprawdzone portale nieruchomości gdzie oferty sprzedaży domów są pewne i bezpieczne.

Nie ma co jednak na ślepo ufać nawet najbardziej poleconym stronom ofertowym i dodatkowo samemu zweryfikować każdy element. Przy zakupie domu zawsze warto brać pod uwagę fakt, że sprzedający wcale może nie być jego jedynym i prawowitym właścicielem, dlatego koniecznie zajrzyjmy do księgi wieczystej.

Rynek pierwotny a wtórny – co wybrać?

Kiedy ceny decydują za nas, często rezygnujemy z zakupu nowego domu na rzecz tańszego, używanego lokum od osoby prywatnej. Od zawsze trwa spór rynek wtórny a pierwotny, oba mają swoje wady i zalety, a decyzja kupującego dom zależy od naprawdę wielu czynników, jak i potrzeb i preferencji, dlatego spór ten wciąż pozostaje bez rozstrzygnięcia.

Początkowe koszta związane z zakupem domu z pierwotnego rynku z reguły są wyższe, ponieważ jeszcze przed wprowadzeniem się do swojego nowego lokum, musimy zainwestować w jego odpowiednie wykończenie, jak i wyposażenie – bez odpowiednich elementów umożliwiających nam komfortowe mieszkanie, musimy liczyć się ze znacznie dłuższym czasem oczekiwania na wprowadzenie się do zakupionej nieruchomości. W przypadku kupna domu z rynku wtórnego z reguły na początku wydajemy znacznie mniej pieniędzy – ponieważ tylko i wyłącznie na samą nieruchomość – by później, posiadając już większą sumę pieniędzy, dokonać remontu czy zmiany wyposażenia.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

plafony sufitowe

Plafony sufitowe

Nowoczesne plafony to świetny sposób na oświetlenie wnętrz zgodnie z aktualnymi trendami. Elegancki i stylowy plafon będzie cieszył oko w każdym wnętrzu i nada mu charakteru i niepowtarzalnego stylu. Plafon sufitowy cieszy się coraz większą popularnością podczas urządzania wnętrz każdego typu. Minimalistyczny styl, który tworzą proste plafony, pozwolą na eksperymenty na dalszych elementach wystroju. Wisząca […]

Piękny trend luster drewnianych – jaki nastrój można wyczarować przy ich udziale?

Lustra w drewnianej ramie stanowią jeden z wdzięczniejszych elementów dekoracyjnych domu. Z racji tego, że odbijają światło, pomagają optycznie powiększyć oraz rozjaśnić nawet małe i ponure pomieszczenia. Zobacz, jaki nastrój możesz wyczarować za sprawą mądrego rozmieszczenia drewnianych luster. Jakie efekty stylizacyjne można wyczarować dzięki wykorzystaniu luster w drewnianych ramach? Lustro ścienne służy nie tylko nadaniu […]