Jaki wybrać piec gazowy jednofunkcyjny Vaillant?

piec gazowy

Ogrzewanie gazowe cieszy się coraz większą popularnością. Uznawane jest za efektywne i ekologiczne. Oczywiście, aby takie było, trzeba znaleźć właściwy piec. Dziś podpowiemy, jak wybrać piec gazowy jednofunkcyjny Vaillant.

Kondensacyjny kocioł gazowy Vaillant – jaką moc pieca wybrać?

Piece gazowe Vaillant są niewątpliwie synonimem jakości i niezawodności. Dostępnych jest jednak wiele rodzajów, dlatego dziś przedstawimy Wam, jaką wybrać moc takiego pieca, jeżeli ma służyć do ogrzewania domu, ale też wody. Należy pamiętać, że w starych budynkach proporcje zużycia energii cieplnej służącej do ogrzewania domu względem zapotrzebowania na ciepłą wodę kształtują się na poziomie 90% do 10%. Im bardziej dom jest energooszczędny, tym zużycie energii cieplnej spada. W takim przypadku zużycie ciepła potrzebnego do ogrzania domu i wody jest na równym poziomie. Ilość zużytej ciepłej wody wynosi średnio od 110 do 130 dm3 dziennie. Dlatego też tak dużą rolę pełni piec gazowy jednofunkcyjny. W modelach typu Vaillant możecie modulować moc w zależności od potrzeb bez strat energii. Sprawność tradycyjnych kotłów jest zdecydowanie mniejsza niż właśnie kotłów kondensacyjnych Vaillant, które rzeczywiście pozwalają obniżyć koszty eksploatacyjne, a przy tym zmniejszają emisję zanieczyszczeń.

Jaki kocioł gazowy jednofunkcyjny Vaillant wybrać?

Wybierając piec gazowy jednofunkcyjny Vaillant należy kierować się lokalizacją, a więc strefą klimatyczną kraju, w którym mieszkacie. Duże znaczenie ma także fakt, jaki rodzaj wentylacji zastosowano w Waszym domu. Warto jeszcze zwrócić uwagę na usytuowanie względem stron świata oraz to, jak użytkowany jest budynek. Na tej podstawie można obliczyć, jaka sprawność kotła jest niezbędna do zapotrzebowania na zużycie paliwa. W każdym przypadku trzeba wziąć pod uwagę wskaźnik sezonowego zapotrzebowania ciepła, ale i szczytowego zapotrzebowania ciepła. Znając takie wartości, łatwo znaleźć odpowiednie kocioł gazowy jednofunkcyjny. Np. dla rodziny 3-4 osobowej dodatek mocy wynosi ok. 3,1 kW i rzeczywiście w takim przypadku montaż kotła jednofunkcyjnego jest jak najbardziej uzasadniony, gdyż w ten prosty sposób możecie obniżyć rachunki za ogrzewanie, a przy tym cieszyć się ciepłem w domu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Ile trwa budowa domu z drewna?

Bez względu na to, czy budujemy dom z drewna, czy murowany, zawsze chcemy, aby inwestycja ta została jak najszybciej zrealizowana. W końcu kto by chciał długo czekać na wymarzony dom. Ci, którzy budują dom z drewna zastanawiają się, ile czasu to potrwa. Mówi się, że niedługo, ale ile konkretnie? Jak szybko buduje się domy z drewna? […]

Jak dobierać dywany do konkretnych pomieszczeń?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego dywanu może przysporzyć sporo kłopotów. Powinien być dostosowany do przeznaczenia danego pomieszczenia. Podpowiadamy, jak dobierać dywany do konkretnych wnętrz. Funkcjonalne dywany kuchenne Popularne założenie mówiące, że dywany nie sprawdzą się w kuchni jest błędne. Charakterystyka tego pomieszczenia sprawia, że można w nim wykorzystać kilka ciekawych modeli. Ich zastosowanie zapewnia większą przytulność […]