DeboweTarasy.pl

Jaki wybrać piec gazowy jednofunkcyjny Vaillant?

piec gazowy

Ogrzewanie gazowe cieszy się coraz większą popularnością. Uznawane jest za efektywne i ekologiczne. Oczywiście, aby takie było, trzeba znaleźć właściwy piec. Dziś podpowiemy, jak wybrać piec gazowy jednofunkcyjny Vaillant.

Kondensacyjny kocioł gazowy Vaillant – jaką moc pieca wybrać?

Piece gazowe Vaillant są niewątpliwie synonimem jakości i niezawodności. Dostępnych jest jednak wiele rodzajów, dlatego dziś przedstawimy Wam, jaką wybrać moc takiego pieca, jeżeli ma służyć do ogrzewania domu, ale też wody. Należy pamiętać, że w starych budynkach proporcje zużycia energii cieplnej służącej do ogrzewania domu względem zapotrzebowania na ciepłą wodę kształtują się na poziomie 90% do 10%. Im bardziej dom jest energooszczędny, tym zużycie energii cieplnej spada. W takim przypadku zużycie ciepła potrzebnego do ogrzania domu i wody jest na równym poziomie. Ilość zużytej ciepłej wody wynosi średnio od 110 do 130 dm3 dziennie. Dlatego też tak dużą rolę pełni piec gazowy jednofunkcyjny. W modelach typu Vaillant możecie modulować moc w zależności od potrzeb bez strat energii. Sprawność tradycyjnych kotłów jest zdecydowanie mniejsza niż właśnie kotłów kondensacyjnych Vaillant, które rzeczywiście pozwalają obniżyć koszty eksploatacyjne, a przy tym zmniejszają emisję zanieczyszczeń.

Jaki kocioł gazowy jednofunkcyjny Vaillant wybrać?

Wybierając piec gazowy jednofunkcyjny Vaillant należy kierować się lokalizacją, a więc strefą klimatyczną kraju, w którym mieszkacie. Duże znaczenie ma także fakt, jaki rodzaj wentylacji zastosowano w Waszym domu. Warto jeszcze zwrócić uwagę na usytuowanie względem stron świata oraz to, jak użytkowany jest budynek. Na tej podstawie można obliczyć, jaka sprawność kotła jest niezbędna do zapotrzebowania na zużycie paliwa. W każdym przypadku trzeba wziąć pod uwagę wskaźnik sezonowego zapotrzebowania ciepła, ale i szczytowego zapotrzebowania ciepła. Znając takie wartości, łatwo znaleźć odpowiednie kocioł gazowy jednofunkcyjny. Np. dla rodziny 3-4 osobowej dodatek mocy wynosi ok. 3,1 kW i rzeczywiście w takim przypadku montaż kotła jednofunkcyjnego jest jak najbardziej uzasadniony, gdyż w ten prosty sposób możecie obniżyć rachunki za ogrzewanie, a przy tym cieszyć się ciepłem w domu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Wiosna tuż, tuż… przygotuj swój taras na nowy sezon zgodnie z najświeższymi trendami!

Przygotowania do wiosenno – letniego sezonu 2020 czas zacząć! Jak to zrobić najefektowniej? Najlepiej w oparciu na najświeższe trendy – w ogrodnictwie oraz w aranżacji tarasów i balkonów. Zaintrygowani m.in. Targami Ogrodniczymi SPOGA GAFA, jakie odbyły się jesienią ubiegłego roku w Kolonii (z propozycjami na sezon 2020), podpowiadamy najbardziej inspirujące rozwiązania. Postaw na drewno i […]

Wanna wolnostojąca – wady i zalety

W dużej łazience czy stylowym salonie kąpielowym pięknie prezentuje się wanna wolnostojąca. Modele te cieszą się coraz większą popularnością i pasują zarówno do łazienek urządzonych tradycyjnie, jak i nowocześnie. Aby ułatwić Wam wybór, poniżej omawiamy wady i zalety wanny wolnostojącej. Wanna wolnostojąca była popularna w latach 70. i 80, ale moda – jak to moda […]