DeboweTarasy.pl

Jak pozbyć się komarów z ogrodu?

Jak pozbyć się komarów z ogrodu?

Ogród to miejsce, w którym chcemy się zrelaksować i odpocząć. Jednak w wielu przypadkach komary skutecznie przeszkadzają nam w trakcie wypoczynku, ale również w czasie prac ogrodowych. Przekonaj się, co odstrasza komary oraz jak pozbyć się komarów z ogrodu? Zapomnij w tym sezonie o niemiłym bzyczeniu komara nad uchem!

Przekonaj się, co odstrasza komary?

Jak uniknąć ukąszenia komarów? Poznaj sprawdzone sposoby, jak pozbyć się komarów z ogrodu? Jednym z kliku sposobów jest stosowanie naturalnych preparatów, takich jak pożegnanie z komarem. To naturalny środek, w składzie którego znajduje się: sok z cytryny, geraniol i sok czosnkowy. Substancje te wykazują silne działanie odstraszające. Warto zauważyć również, że rozpylenie tego produktu zajmuje tylko chwilę. Dodatkowo preparat jest bardzo wydajny, a oprysk wystarcza nawet na cztery tygodnie.

Kolejną propozycją są olejki eteryczne oraz naturalne ekstrakty, które skutecznie odstraszają te owady. Wśród tych produktów należy wymienić między innymi: olejki, maści, kule zapachowe, świece i preparaty w aerozolu. Tak bogaty wybór sprawia, że każdy dopasuje produkt do indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Moc naturalnych olejków warto wspierać wybierając akcesoria ogrodowe, takie jak moskitiery oraz wspomniane świece zapachowe. Zabezpieczają one i odstraszają owady, ale i w efektowny sposób zdobią przestrzeń na zewnątrz.

Sprawdzone rośliny odstraszające komary

Jak pozbyć się komarów z ogrodu? Wybrane gatunki roślin skutecznie odstraszają owady. Komary nie przepadają za zapachem naturalnych olejków eterycznych wydzielanych przez: miętę, lawendę, bazylię, komarzycę, geranium, szałwię lekarską, pelargonią pachnącą lub kocimiętką. Pomidorki koktajlowe także skutecznie odstraszają te owady zarówno samice komara, jak i samce komarów. Do posadzenia tych roślin przyda się ziemia uniwersalna 80L, ponieważ zawiera ona w swoim składzie wiele łatwo przyswajalnych mikroelementów i makroelementów. Produkt ten doskonale sprawdzi się w czasie sadzenia roślin rabatowych i doniczkowych, ponieważ gleba ta zapewnia optymalne warunki do wzrostu licznych gatunków roślin.

Ciekawą propozycją jest nawóz jesienny, który należy stosować regularnie. Wśród tych produktów należy wymienić preparaty przeznaczone do nawożenia roślin iglastych, trawy, uniwersalny oraz pozostałe. Każdy z tych produktów posiada bogaty skład, który uwzględnia potrzeby danego gatunku. Dzięki temu w prosty i szybki sposób można dostarczyć odpowiednią ilość składników odżywczych do gleby, a także zadbać o właściwe pH ziemi.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Ogródki działkowe ROD – jak kupić i ubezpieczyć działkę?

Ogródek działkowy to teren, na którym można miło spędzić czas w trakcie lata. Pozwala on na ucieczkę od miejskiego życia w bloku. Taki obszar warto jednak ubezpieczyć na wypadek wystąpienia konkretnych zdarzeń losowych. Jak kupić działkę ROD i objąć ją odpowiednią polisą? Jak kupić działkę ROD? ROD to specyficzny rodzaj działki, którego nie można kupić. […]

Jak dbać o palmy domowe?

Palmy domowe staną się ozdobą, która nada w Twoim mieszkaniu powiewu egzotyczności. Dowiedz się, jakie musimy zapewnić warunki żeby móc cieszyć się ich pięknem przez długi czas. Oceń artykuł[Suma: 1 Średnia: 5]