DeboweTarasy.pl

Jak dbać o łóżka tapicerowane?

Łóżka tapicerowane od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Trudno się dziwić! To nowoczesne i stylowe rozwiązanie, które zapewnia najwyższy standard komfortu. Jak dbać o łóżka tapicerowane?

Dbanie o łóżka tapicerowane w kilku krokach

Tapicerka wróciła do łask już wiele sezonów temu. I nic nie wskazuje na to, że odejdzie w zapomnienie. Obecnie producenci oferują wiele materiałów tapicerskich, do których wykorzystuje się mikro włókna najnowszej generacji. Dzięki temu obicia cechują się trwałością, a jednocześnie są łatwe w utrzymaniu czystości. Niektóre tkaniny są wzmocnione specjalną wodoodporną technologią, ułatwiająca konserwację mebli i utrzymanie ich w idealnym stanie. To wszystko sprawia, że utrzymanie łóżka tapicerowanego w czystości jest prostym procesem, który nie jest wcale czasochłonny.  Jak dbać o łóżko tapicerowane? Należy regularnie wykonywać kilka kroków:

Odkurzanie

Raz w miesiącu warto odkurzyć łóżko, używając do tego miękkiej końcówki, aby nie uszkodzić materiału na obicie. Dodatkowo wytrzeb dokładnie materac.

Czyszczenie na mokro

Podstawą dbania o tapicerkę jest systematyczne przecieranie jej wilgotną ścierką albo specjalnymi środkami. Dzięki temu możesz się cieszyć nienagannym wyglądem mebla.

W sytuacji, gdy pojawią się na niej trudne do usunięcia plamy, warto zastosować specjalne środki albo wynająć profesjonalną firmę czyszczącą, która posiada wiedzę i doświadczenie w czyszczeniu różnych materiałów.

Ustawienie łóżka

Poza czynnościami pielęgnacyjnymi ważne jest prawidłowe ustawienie łóżka. Łóżka tapicerowane nie powinny się stać blisko kaloryfera, ponieważ nie lubią one ciepła. Zaleca się, aby odległość łóżka od kaloryfera lub innego źródła ciepła wynosiła około jednego metra. Dobrze, aby obok nie było mebli np. szafy z drzwiami, które po otwarciu będą dotykać łózka, a tym samym mogą je uszkodzić.

Jak czyścić łóżko tapicerowane?

Łóżko tapicerowane ze skóry jest bardzo proste w utrzymaniu czystości, ale wymaga użycia delikatnych środków. Wszelkie zabrudzenia należy przecierać wilgotną ściereczką, najlepiej z miękkiego materiału. Pamiętaj o nawilżaniu za pomocą specjalnych preparatów, dzięki którym łózko zachowa swój wygląd.

Z kolei modele z aksamitu i weluru wymagają nieco bardziej skomplikowanej pielęgnacji. Zawsze czyść je pod z włosem. W przeciwnym razie możesz odkształcić materiał, przez co pojawią się nieestetyczne plamy. Mebel wyczyścisz za pomocą roztworu amoniaku. Wystarczy, że rozpuścisz łyżkę amoniaku w pół litra wody. Na samym końcu wysusz obicie za pomocą suszarki do włosów. Koniecznie z zimnym strumieniem powietrza! Po wysuszeniu wyczesz materiał.

Natomiast tapicerkę z bawełny czyści się przy pomocy specjalnej pianki. Oczywiście najpierw należy dokładnie odkurzyć łóżko, a następnie zaaplikować preparat zgodnie z zaleceniami producenta. Po upływie określonego czasu pozostałości piankę należy usunąć białą ściereczką.

Aby dodatkowo chronić łózko tapicerowane przed kurzem i zabrudzeniami, koniecznie zainwestuj w narzuty na łóżko, które jednocześnie pełną funkcję dekoracyjną.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Gdzie warto zakupić ceramikę ogniotrwałą?

W wielu branżach ważną rolę odgrywają produkty, które są odporne na działalnie wysokich temperatur. Przydają się one zwłaszcza w przypadku takich instalacji, w których temperatura jest zdecydowanie większa od temperatury otoczenia oraz we wszystkich tych instalacjach, które przeznaczone są do pracy w wysokiej temperaturze. Ważnym elementem instalacji tego typu jest ceramika ogniotrwała. Co zatem dobrze […]

Styl kolonialny w salonie i nie tylko. Jak urządzić mieszkanie w stylu kolonialnym?

Styl kolonialny to połączenie klasycznej, europejskiej elegancji z domieszką egzotyki i orientu. Jego nazwa słusznie kojarzy się z epoką wielkich podbojów i zetknięcia różnych kultur. Jak wprowadzić ten wyjątkowy, urzekający styl do własnego mieszkania? Oryginalna estetyka stylu kolonialnego to propozycja dla tych, którzy kochają podróże do odległych krain, zgłębianie odmiennych tradycji i obyczajów. Odnajdą się […]