Planujesz zakup okien do domu? Zobacz, czym należy się kierować, wybierając rodzaj

Okna są jednymi z najważniejszych elementów każdego domu i mieszkania. Odpowiadają nie tylko za to, aby wpadało do wnętrza naturalne światło słoneczne, ale również aby straty ciepła były jak najmniejsze. Jeżeli w twoim domu lub mieszkaniu założone są stare, nieefektywne okna drewniane, które przepuszczają na zewnątrz ciepło i pozwalają przenikać do środka zimnemu powietrzu oraz wiatrowi, być może przyszedł ten moment, aby pomyśleć o ich wymianie. Na co należy zwrócić uwagę, kiedy decydujesz się na zakup nowych okien?

Okna 2- lub 3-szybowe

Na rynku można znaleźć okna z 2, 3 lub większą ilością szyb, przy czym do najpopularniejszych zaliczają się 2 lub 3 szybowe. Jaka jest różnica pomiędzy nimi? Bardzo duża. Przede wszystkim okna z 2 szybami nie mają tak dużej izolacyjności termicznej i akustycznej jak 3 szybowe. Chcąc mieć zapewniony w domu największy komfort oraz skutecznie odizolować się do hałasów z zewnątrz, powinniśmy wybierać okna z 3 szybami. Są one z oczywistych powodów droższe, ale zwrot z tej inwestycji nastąpi szybko i będzie widoczny pod postacią niższych rachunków za ogrzewanie.

Mikrowentylacja w oknach

Niemal wszystkie współcześnie produkowane okna wyposażone są w mikrokanaliki, służące do wentylacji pomieszczenia nawet przy zamkniętym oknie. Dlaczego to takie ważne? Wszystkie pomieszczenia powinny być regularnie wentylowane, aby usuwać zużyte powietrze, dostarczać nowego, czystego oraz by pozbywać się nadmiaru wilgoci. Zbyt szczelne pomieszczenia narażone są na powstawanie grzybów i pleśni, nie służą również zdrowiu przebywających w nim ludzi. Kupując nowe okna, upewnij się że mają one mikro wentylację i jest ona stosunkowo prosta w użytkowaniu.

Okna drewniane lub PVC

Zasadniczo na rynku mamy dostępne dwa rodzaje okien, wykonane z dwóch różnych materiałów. Pierwsze z nich to okna drewniane, a drugie to okna z PVC. Które są lepsze? I jeden i drugi materiał ma wiele zalet. Okna drewniane są droższe od PVC, przez to uznawane są za bardziej luksusowe. W większości domów i mieszkań spotyka się jednak okna PVC, które mogą służyć niezawodnie długimi latami, dając wiele satysfakcji z ich użytkowania. Jeśli chcemy uzyskać efekt okien drewnianych, ale płacąc za nie jak za okna z PVC, pamiętajmy że istnieje możliwość zamówienia ich w wybranym kolorze oraz fakturze.

Kolor okien z PVC

Dawniej okna z PVC produkowane były tylko w jednym kolorze – białym. Dziś się to zmieniło. Firmy w standardzie produkują okna w kolorze antracytowym, brązowym, szarym, a także okna w kolorach imitujących drewno. Wybranie takiej wersji wiąże się z pewnymi dopłatami, jednak pożyczka online bez trudu pozwala ten wydatek udźwignąć i cieszyć się oknami dopasowanymi do stylu twojego domu lub mieszkania.

Technologia montażu

Nowoczesne okna przewidziane są do tzw. ciepłego montażu. Jest to szczególny rodzaj osadzania ich w otworach, mający na celu jeszcze większe ograniczenie strat ciepła. Stosuje się w tym celu specjalne taśmy i pianki uszczelniające, przyklejane od zewnątrz i wewnątrz w miejscu łączenia okien z murem. Taki montaż czyni dom jeszcze tańszym w ogrzewaniu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Wynajem mieszkań 4 pokojowych w Krakowie

Mieszkanie czteropokojowe o powierzchni ponad 60 m2 to standard, który daje dużą swobodę i wygodę lokatorom. Bez problemu urządzi się tam 4-osobowa rodzina z dziećmi. Co w tej kategorii ma do zaoferowania DOM-BUD 4 rent?

Remontujesz lub urządzasz swoją kuchnię? Sprawdź, jakie płyty meblowe warto rozważyć

Podczas remontu kuchni bardzo duże znaczenie ma wybór idealnej płyty meblowej. Jest to podstawowy element konstrukcji wszystkich kredensów, szaf, półek i komód. Od wybór odpowiedniej płyty, w dużej mierze zależy jak będzie się prezentował ostatecznie mebel. Warto więc wiedzieć jaki płyty są godne polecenia. Płyty meblowe – jakie wybrać? W sklepach dostępna jest bardzo szeroka […]