Elementy drewniane we wnętrzach mieszkalnych – postaw na jakość i ponadczasową elegancję!

Elementy drewniane we wnętrzach mieszkalnych

Drewno to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Drewno to materiał nadający wnętrzom mieszkalnym stylu, ciepła i przytulności. Wygląda pięknie w aranżacjach utrzymanych w tak różnych konwencjach estetycznych, jak rustykalna, klasyczna, minimalistyczna i skandynawska. Zdecydowaną przewagą tego surowca jest jego trwałość, wytrzymałość i plastyczność. To czyni z drewna materiał niezwykle wszechstronny.

Niezależnie od tego, czy wnętrza twojego domu będą miały jedynie drewniane akcenty, czy też zdecydujesz się na większe drewniane elementy – inwestycja w drewno nie tylko ci się zwróci, ale będziesz cieszył się cieplejszym i elegantszym wystrojem swojej przestrzeni mieszkalnej.

Drewno jest nie tylko ponadczasowe w stylu, jest też świetnym materiałem budowlanym i wykończeniowym ze względu na swoje parametry. Jest bardzo plastyczne i podatne na obróbkę, co oznacza, że można go używać w różnorodnych elementach konstrukcyjnych. Drewno występuje oczywiście w różnych odmianach, pochodzących z drzew różnych gatunków, z różnych stron świata. W zależności od rodzaju drewna ma ono różne właściwości – na przykład związane z twardością, czy odpornością na wilgoć. Inaczej zachowują się drewna iglaste, jak drewno sosnowe, świerkowe i jodłowe, liściaste, na przykład dębowe, czy pochodzące z jesionu, czy egzotyczne, jak merbau lub teak.

We wnętrzach mieszkalnych drewniane mogą być meble, blaty kuchenne, okładzina ścian, podłogi, sufity, drzwi i okna. Oczywiście z drewna mogą być także dodatki. Drewno świetnie sprawdza się w połączeniu z elementami szklanymi i nowoczesnymi tworzywami. Jest idealne do ocieplenia modernistycznego, minimalistycznego projektu. Znakomicie wygląda we wnętrzach skandynawskich, gdzie używa się dużo bieli i jasnych barw oraz czystych linii.

Styl klasyczny ozdobiony drewnem to strzał w dziesiątkę, podobnie jak styl rustykalny.

Aby drewno współgrało z twoim wnętrzem, należy dokładnie przemyśleć jaki jego gatunek, rodzaj wykończenia i barwę wybrać.

Wykańczając dom postaw na elementy drewniane najwyższej jakości!

Elementy konstrukcyjne z drewna muszą być wykonane z najwyższej jakości surowca i idealnie trzymać parametry oraz wymiary przewidziane w projekcie architektonicznym. Gwarancją zakupu najlepszego produktu jest złożenie zamówienia u producenta z pierwszej ligi, takiego jak Stolarstwo Wróbel. Ta firma z Podkarpacia specjalizuje się w produkcji elementów konstrukcyjnych z drewna, takich jak klejonka sosnowa, płyta meblowa, kantówka sosnowa, kantówka drzwiowa i kantówka okienna. Idealne parametry tych półproduktów gwarantują doskonałe wykonanie każdego projektu wymagającego drewnianych elementów. Przedsiębiorstwo gwarantuje terminowość i dokładność przygotowania każdego zamówienia. Zapewnia unikalne technologie produkcji i własny park maszynowy. Autorski sposób produkcji kantówek i innych klejonek prowadzi do efektów o niespotykanej na rynku niezawodności i powtarzalności najwyższej jakości. Długoletnie doświadczenie w branży stolarskiej właściciela firmy i jej pracowników jest podstawą sukcesu i renomy przedsiębiorstwa. Drewno sosnowe, które używane jest do wyrobu klejonki w Stolarstwie Wróbel pochodzi z legalnych i najlepszych zasobów Lasów Państwowych.

Elementy konstrukcyjne z drewna, służące do produkcji drzwi, okien, schodów i mebli, po prostu muszą być mocne, wytrzymałe, mieć precyzyjne wymiary i spełniać absolutnie wszystkie wymagania założone w projektach wytwarzania tych elementów wnętrz mieszkalnych. Stawiając na najlepszego producenta elementów drewnianych – stawiasz na najwyższą jakość finalnego produktu.

Drewno w przestrzeni mieszkalnej kojarzy nam się z elegancją, a nawet luksusem. Jednocześnie daje niepowtarzalne poczucie ciepła i przytulności oraz tworzy prawdziwą domową atmosferę. Mimo, że drewno wymaga pielęgnacji i regularnej konserwacji, a jego koszt zazwyczaj z góry jest wyższy w stosunku do innych surowców, i tak inwestycja w nie jest opłacalna. Drewniane meble, schody, okna i drzwi posłużą na lata i cały czas będą wyglądać porządnie i pięknie. Warto wprowadzić drewno do swojej przestrzeni. Nikt jeszcze nie pożałował takiej decyzji.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Chodniki do przedpokoju i na balkon. Gdzie można położyć chodnik?

Remont mieszkania zaczynamy od zaplanowania wyglądu poszczególnych pokojów. Pieczołowicie wybieramy kolor ścian, meble, obrazy i najmniejsze dodatki do salonu, sypialni, kuchni, czy łazienki. W ferworze projektowania, naszej uwadze często umyka balkon i przedpokój! Oprócz podstawowego wyposażenia tych pomieszczeń, warto umieścić tam chodniki dywanowe. W korytarzu i na tarasie są one czymś więcej niż tylko ozdobą […]

Jakie listwy przypodłogowe do nowoczesnego wnętrza?

„Prostota jest kluczem do prawdziwej elegancji” Zasada jest bardzo prosta-mniej znaczy więcej… Tak, do przeszłości odchodzi już styl przepychu i „ustawiaczy”. Kiedyś  uwielbialiśmy wystawiać  na światło dzienne kryształowe bibeloty, finezyjne  (inaczej kiczowate) dekoracje, czy wszelkiej maści pamiątki. Dzisiaj przy aranżacji wnętrz. stawiamy na surowość i praktycyzm. Nowoczesne wnętrza mają dawać poczucie przestrzeni, elegancji i minimalizmu. […]