Elementy drewniane we wnętrzach mieszkalnych – postaw na jakość i ponadczasową elegancję!

Elementy drewniane we wnętrzach mieszkalnych

Drewno to jeden z najbardziej wszechstronnych materiałów budowlanych i wykończeniowych.

Drewno to materiał nadający wnętrzom mieszkalnym stylu, ciepła i przytulności. Wygląda pięknie w aranżacjach utrzymanych w tak różnych konwencjach estetycznych, jak rustykalna, klasyczna, minimalistyczna i skandynawska. Zdecydowaną przewagą tego surowca jest jego trwałość, wytrzymałość i plastyczność. To czyni z drewna materiał niezwykle wszechstronny.

Niezależnie od tego, czy wnętrza twojego domu będą miały jedynie drewniane akcenty, czy też zdecydujesz się na większe drewniane elementy – inwestycja w drewno nie tylko ci się zwróci, ale będziesz cieszył się cieplejszym i elegantszym wystrojem swojej przestrzeni mieszkalnej.

Drewno jest nie tylko ponadczasowe w stylu, jest też świetnym materiałem budowlanym i wykończeniowym ze względu na swoje parametry. Jest bardzo plastyczne i podatne na obróbkę, co oznacza, że można go używać w różnorodnych elementach konstrukcyjnych. Drewno występuje oczywiście w różnych odmianach, pochodzących z drzew różnych gatunków, z różnych stron świata. W zależności od rodzaju drewna ma ono różne właściwości – na przykład związane z twardością, czy odpornością na wilgoć. Inaczej zachowują się drewna iglaste, jak drewno sosnowe, świerkowe i jodłowe, liściaste, na przykład dębowe, czy pochodzące z jesionu, czy egzotyczne, jak merbau lub teak.

We wnętrzach mieszkalnych drewniane mogą być meble, blaty kuchenne, okładzina ścian, podłogi, sufity, drzwi i okna. Oczywiście z drewna mogą być także dodatki. Drewno świetnie sprawdza się w połączeniu z elementami szklanymi i nowoczesnymi tworzywami. Jest idealne do ocieplenia modernistycznego, minimalistycznego projektu. Znakomicie wygląda we wnętrzach skandynawskich, gdzie używa się dużo bieli i jasnych barw oraz czystych linii.

Styl klasyczny ozdobiony drewnem to strzał w dziesiątkę, podobnie jak styl rustykalny.

Aby drewno współgrało z twoim wnętrzem, należy dokładnie przemyśleć jaki jego gatunek, rodzaj wykończenia i barwę wybrać.

Wykańczając dom postaw na elementy drewniane najwyższej jakości!

Elementy konstrukcyjne z drewna muszą być wykonane z najwyższej jakości surowca i idealnie trzymać parametry oraz wymiary przewidziane w projekcie architektonicznym. Gwarancją zakupu najlepszego produktu jest złożenie zamówienia u producenta z pierwszej ligi, takiego jak Stolarstwo Wróbel. Ta firma z Podkarpacia specjalizuje się w produkcji elementów konstrukcyjnych z drewna, takich jak klejonka sosnowa, płyta meblowa, kantówka sosnowa, kantówka drzwiowa i kantówka okienna. Idealne parametry tych półproduktów gwarantują doskonałe wykonanie każdego projektu wymagającego drewnianych elementów. Przedsiębiorstwo gwarantuje terminowość i dokładność przygotowania każdego zamówienia. Zapewnia unikalne technologie produkcji i własny park maszynowy. Autorski sposób produkcji kantówek i innych klejonek prowadzi do efektów o niespotykanej na rynku niezawodności i powtarzalności najwyższej jakości. Długoletnie doświadczenie w branży stolarskiej właściciela firmy i jej pracowników jest podstawą sukcesu i renomy przedsiębiorstwa. Drewno sosnowe, które używane jest do wyrobu klejonki w Stolarstwie Wróbel pochodzi z legalnych i najlepszych zasobów Lasów Państwowych.

Elementy konstrukcyjne z drewna, służące do produkcji drzwi, okien, schodów i mebli, po prostu muszą być mocne, wytrzymałe, mieć precyzyjne wymiary i spełniać absolutnie wszystkie wymagania założone w projektach wytwarzania tych elementów wnętrz mieszkalnych. Stawiając na najlepszego producenta elementów drewnianych – stawiasz na najwyższą jakość finalnego produktu.

Drewno w przestrzeni mieszkalnej kojarzy nam się z elegancją, a nawet luksusem. Jednocześnie daje niepowtarzalne poczucie ciepła i przytulności oraz tworzy prawdziwą domową atmosferę. Mimo, że drewno wymaga pielęgnacji i regularnej konserwacji, a jego koszt zazwyczaj z góry jest wyższy w stosunku do innych surowców, i tak inwestycja w nie jest opłacalna. Drewniane meble, schody, okna i drzwi posłużą na lata i cały czas będą wyglądać porządnie i pięknie. Warto wprowadzić drewno do swojej przestrzeni. Nikt jeszcze nie pożałował takiej decyzji.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Farba do odnowienia starego kaloryfera – jaką farbę wybrać?

Tradycyjne grzejniki z biegiem lat tracą swój estetyczny wygląd. Pomalowane zazwyczaj na biało najpóźniej po kilku latach żółkną. Czasami pokrywająca je farba zaczyna się też łuszczyć. Na szczęście można dość łatwo odnowić stary kaloryfer – nie potrzeba do tego specjalnych umiejętności ani narzędzi. Trzeba tylko wiedzieć, jaka farba do kaloryfera będzie odpowiednia. Sprawdź, jaką farbę […]

Jak wybrać dobrego dewelopera?

Kupno mieszkania to poważna decyzja, dlatego nie warto marnować czasu na nieodpowiedniego dewelopera. Sprawdź, jak wybrać godnego zaufania dewelopera i spełnić marzenie o własnych czterech ścianach. Nie da się ukryć, decyzja o kupieniu mieszkania zakłada spory wydatek finansowy, dlatego powinna być bardzo dobrze przemyślana. W tej sytuacji nie opłaca się wybierać niepewnych deweloperów. Tylko, jak […]