Do czego wykorzystać sekator elektryczny w ogrodzie?

Aby utrzymać przydomowy ogród w dobrej kondycji, należy regularnie dbać o trawnik, żywopłot, krzewy, ozdobne drzewa oraz inne rośliny. W tym celu bardzo dobrze sprawdzają się sekatory elektryczne, które idealnie nadają się do przycinania i porządkowania roślinności. Narzędzie to doskonale sprawdza się zwłaszcza w ogrodach o średniej wielkości, nie wymagających przeprowadzania szczególnie skomplikowanych prac porządkowych.

Zalety sekatorów elektrycznych

W porównaniu z narzędziami spalinowymi, sekatory elektryczne pracują ciszej i nie wytwarzają żadnych trujących spalin. Ich zastosowanie ma więc znaczenie nie tylko ze względu na komfort, ale również możliwość wyeliminowania smogu ze środowiska. Cicha praca gwarantuje swobodę użytkowania nawet w towarzystwie odpoczywających osób starszych, bawiących się dzieci czy przebywających w ogrodzie zwierząt domowych. Nie bez znaczenia pozostaje wysokie bezpieczeństwo, ponieważ sekatory elektryczne nie powodują niepożądanych wibracji i minimalizują ryzyko przypadkowego skaleczenia użytkownika. Warto jednak pamiętać, że nożyce elektryczne wymagają bezpośredniego dostępu do prądu w ogrodzie.

Zastosowanie sekatora elektrycznego w ogrodzie

Sekatory elektryczne służą przede wszystkim do przycinania krzewów. Doskonale radzą sobie nie tylko z delikatnymi i wiotkimi badylkami, ale również bardzo grubymi gałęziami. Użytkownik pracujący z takim sekatorem nie musi się obawiać, że żywopłot zostanie przycięty krzywo. Nowocześnie zaprojektowane modele dysponują bowiem specjalnymi listwami, które rozciągnąć można na całą długość ogrodzenia i z ich pomocą usunąć gałęzie na wybranej wysokości. Jeżeli drzewko ma być przycięte na konkretny kształt, najlepiej wykonać ogólne przycięcie sekatorem elektrycznym i dokończyć prace ręcznymi nożycami.

Wybór elektrycznego sekatora ogrodowego

Wybierając elektryczny sekator do ogrodu, warto szczególną uwagę zwrócić na jego uchwyt. Najlepsze są modele o ergonomicznej konstrukcji, które można indywidualnie dopasować do potrzeb użytkownika. W ten sposób prace wykonywać da się łatwiej, a przede wszystkim bezpieczniej. Nie bez znaczenia pozostaje ciężar urządzenia, który powinien być niewielki. Im niższa waga, tym wygodniejsze manewrowanie w sytuacjach wymagających operowania narzędziem nad głową użytkownika. Komfort obsługi może podnieść hamulec o odpowiednio szybkiej reakcji, który zatrzyma pracę noży automatycznie po wyłączeniu narzędzia. Przydatnym rozwiązaniem będzie ponadto funkcja, która zapobiega wyślizgiwaniu się gałęzi oraz zapewnia precyzyjne przycinanie większych gałęzi.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Rolety wewnętrzne – jakie warto kupić?

Tradycyjne zasłony nie zawsze zapewnią skuteczną ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów a odpowiednio dobrane rolety już tak. Z racji, iż na rynku jest szeroki wybór takiego asortymentu, zdecydowanie się na konkretny model rolet wcale nie będzie łatwe. Należy pamiętać, że nie cena ani kolor powinny być wyznacznikiem zakupu. Jakie rolety wybrać? Na początku warto zrobić […]

panele czy parkiet

Panele podłogowe czy parkiet?

Jako jedna z głównych ozdób wnętrza, podłoga powinna wyróżniać się elegancją, kolorem i połyskiem. Drewno jest wpisane w tradycyjny dom. Kochamy je za jego właściwości: piękno, trwałość, ciepło. Z kolei łatwość w montażu i cena przyciągają równie mocno. Jak zatem dokonać wyboru pomiędzy parkietem, panelami drewnianymi i laminowanymi? Wszystko o deskach Deski kojarzą się ze […]