Designerskie kwietniki metalowe – niezastąpiony element biofilicznych aranżacji

Styl botaniczny we wnętrzach nie przestaje zachwycać. Trudno się dziwić. Rośliny zbawiennie działają na mikroklimat pomieszczeń i doskonale wpływają na samopoczucie domowników. Kolor zielony uspokaja i odpręża. Zadbane rośliny sprawiają, że przestrzeń jest przytulna i komfortowa. Wbrew pozorom, w takiej aranżacji istotny jest każdy detal. Nie bez znaczenia jest sposób eksponowania zieleni. Odpowiednie osłonki na donice, czy też różnego typu kwietniki metalowe lub drewniane okażą się nieodzowne.

Jak stworzyć domową dżunglę? Nowoczesne, metalowe kwietniki to podstawa! 

Marzy nam się mieszkanie tonące w zieleni? Pomysł jest doskonały. Stylizacje bogate w rośliny to dziś absolutny trend, który wciąż zdobywa coraz więcej serc estetów kochających piękne wnętrza. Trzeba jednak już na wstępie zaznaczyć, że zadanie to jest sporym wyzwaniem. Wymaga dużej wiedzy na temat pielęgnacji roślin i ich potrzeb. Znaczenie ma zarówno poziom oświetlenia pomieszczenia, ale także i wilgotność powietrza. Nie zawsze roślina, która przypadnie nam do gustu poradzi sobie w określonych warunkach. Przed zakupem najpierw więc koniecznie sprawdźmy, czy konkretny okaz może zacząć zadomawiać się w wyznaczonym przez nas miejscu. 

Rozpocznijmy od parapetów. Przy oknie wyeksponujmy rośliny, które potrzebują dużo światła. Wiele zależy oczywiście od tego, na jaką stronę świata wychodzi okno. Kolor i wzornictwo osłonek na doniczki dobierajmy do stylu wnętrza. Następnie przychodzi czas na zagospodarowanie pustych ścian. Tutaj doskonale sprawdzą się rozmaite, wiszące kwietniki metalowe lub drewniane. Posłużyć się również można półką ścienną. Ciekawą opcją jest zamontowanie siatki zgrzewanej pod pnącza. Jeśli zależy nam na spotęgowaniu wrażenia biofilicznego designu to warto pomyśleć o zamontowaniu paneli ze sztucznymi liśćmi. Na przykład na części ściany. Stylowo będą prezentować się również rośliny w plecionych kwietnikach boho podwieszanych do sufitu.  

Duże rośliny w przestronnych wnętrzach często ustawiane są na podłodze w naturalnych koszach z wikliny lub trawy morskiej. Alternatywnie pomyśleć można o efekcie stopniowania. W tym celu warto zaopatrzyć się w różnej wysokości kwietniki metalowe stojące, które zmieszczą jedną lub kilka roślin. Sporą ich zaletą jest to, że można je dowolnie przestawiać z miejsca na miejsce. W przypadku dużych pomieszczeń śmiało pokusić się można o ustawianie obok siebie kilku różnych kwietników o odmiennym charakterze.  Koniecznie pamiętajmy o tym, że urządzając przestrzeń w cenie dziś jest różnorodność! 

Stylowe kwietniki metalowe loft – nie tylko do wystroju typowo industrialnego 

Nowoczesne, metalowe kwietniki o dość oszczędnej formie często przywodzą na myśl minimalistyczne wnętrza w stylu industrialnym. Owszem, wielbiciele surowych klimatów znajdą w takim wyposażeniu sprzymierzeńców. Bezwzględnie jednak zdawać musimy sobie sprawę z tego, że w obliczu panujących współcześnie trendów wnętrzarskich, modne kwietniki metalowe loft doskonale odnajdą się także i w innej stylistyce.  

Obecnie rządzą wpływy eklektyczne oraz maksymalistyczne. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, że minimalistyczne kwietniki metalowe mogą bez przeszkód zaprzyjaźnić się nawet z tymi drewnianymi, rustykalnymi. Co więcej, są w stanie stworzyć zgrany duet również z bardzo ozdobnymi kwietnikami, nawiązującymi do klimatów pałacowych. Owszem, tworzenie eklektycznych aranżacji z przymrużeniem oka nie jest łatwym zadaniem. Warto na pewno jednak poświęcić nieco czasu na to, by mieszkać niestandardowo! 

Decydując się na nowoczesne kwietniki metalowe poszukujmy na rynku stabilnych produktów wysokiej jakości, stworzonych z pasją i z dbałością o każdy detal. Takie oprawy roślin są odporne na uszkodzenia, promieniowanie UV, czy wilgoć i będą zawsze prezentować się estetycznie. Jest to inwestycja na lata. Zainteresujmy się producentem kwietników ściennych i stojących, który może pochwalić się wyjątkowo bogatą ofertą. Tym sposobem w jednym miejscu znajdziemy zarówno minimalistyczne kwietniki metalowe loft, jak i wyposażenie bardziej klasyczne. Całość tworzyć będzie różnorodną, aczkolwiek zgraną kompozycję!  

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Do czego służą sondy PH?

Nowoczesne sondy pomiarowe odgrywają istotną rolę we wszystkich urządzeniach basenowych. To właśnie od ich prawidłowej pracy zależy, czy woda w zbiorniku będzie miała odpowiednie parametry. Jest to możliwe dzięki temu, że sondy przez cały czas dokonują pomiarów, po czym przesyłają sygnał do stacji dozujących. Te ostatnie, w zależności od aktualnej jakości wody, mogą na przykład […]

ogdród zimowy

Jak zaaranżować „ogród zimowy”? Przydatne rady, ciekawe sugestię i genialny efekt na wyciągnięcie ręki

Wyjątkowość ogrodu zimowego polega na tym, że jest jednocześnie przedłużeniem domu i wstępem do ogrodu. Dzięki niemu możemy podziwiać to co dzieje się za naszym oknem zimą – ptaki i dzikie zwierzęta leśne poszukujące pożywienia, w przypadku osób mieszkających blisko lasów albo przynajmniej piękno domowego ogrodu, który może niejako kontrastować z tym zamkniętym w szklanych […]