DeboweTarasy.pl

Oświetlenie ogrodu – jakie lampy najlepiej wybrać

Odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi zmienić każdą przestrzeń i nadać jej niepowtarzalny charakter. Bez względu na to, jak duży masz ogródek warto zadbać o jego aranżację. Szukając ciekawego rozwiązania zwróć szczególną uwagę na źródło światła, które uprzyjemni wieczorne przesiadywanie na świeżym powietrzu. Dostępne różnego rodzaju lampy ogrodowe z pewnością nadadzą urządzanej przestrzeni niebanalnego wyglądu.

  • Lampy ogrodowe stojące – solarne lampy ogrodowe stojące
  • Oświetlenie ogrodowe – latarnie ogrodowe wiszące
  • Lampa ogrodowa – niepowtarzalny klimat na twojej działce

Lampy ogrodowe stojące – solarne lampy ogrodowe stojące

Oświetlenie pełni od zawsze bardzo ważną funkcję. Przede wszystkim pomaga doświetlić konkretny obszar i zapewnić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, po drugie pełni funkcję dekoracyjną. Podobnie jest w przypadku przestrzeni ogrodowej. Zapoznaj się z dostępnymi rodzajami oświetlenia, zanim zdecydujesz się na montaż któregokolwiek z nich.

Lampy zewnętrzne to dość popularne dekoracje wykorzystywane przez wielu konsumentów w przydomowych ogródkach. Ze względu na szeroki wybór asortymentu skupmy się w pierwszej kolejności na lampach stojących zasilanych energią słoneczną. Lampy ogrodowe solarne przede wszystkim nie wymagają podłączenia do prądu co pozwala na ulokowanie ich w dowolnie wybranym miejscu. Dodatkowo wyposażone zostały w czujnik ruchu, który włącza lampę tylko w chwili, gdy jest taka potrzeba np. oświetlenia kawałka ścieżki ogrodowej lub tarasu. To nowoczesne rozwiązanie pozwoli ci zaoszczędzić ponoszone koszty związane z użytkowaniem źródła światła oraz wyeliminuje konieczność szukania źródła energii elektrycznej do podłączenia pełnego oświetlenia.

Istotne jest, aby lampy solarne ustawić miejscu, które w przeciągu dnia jest dość nasłonecznione, co pozwoli na zebranie wystarczającej ilości energii.

Oświetlenie ogrodowe – latarnie ogrodowe wiszące

Wiszące lampy ogrodowe to niezwykle modny element ozdobny wykorzystywany na tarasach oraz fasadach budynku. Sposób montażu oraz rodzaju oświetlenia uzależniony jest od twojego wyboru. Decydując się na pozycje zasilane baterią słoneczną możesz wyeliminować konieczność ulokowania źródła światła w miejscu, w którym musisz mieć możliwość podpięcia się do sieci elektrycznej. W przypadku lamp i kinkietów zasilanych prądem oprócz znalezienia odpowiedniego miejsca musisz pamiętać o konieczności dokonania montażu wybranego produktu bezpośrednio na ścianie budynku lub tarasowym zadaszeniu. To właśnie dlatego na tego typu rozwiązanie najlepiej zdecydować się już na etapie projektu, co ułatwi dalsze prace i pozwoli na rozlokowanie oświetlenia w dowolnie wybranym i najdogodniejszym miejscu.

Lampa ogrodowa – niepowtarzalny klimat na twojej działce

Dużym atutem lamp, które nie są zasilane energią słoneczną jest wykorzystanie źródła światła LED, które pobiera znacznie mniej prądu niż klasyczne żarówki. Co więcej, wszystkie dostępne produkty oświetleniowe są wykonane z wytrzymałych materiałów, odpornych na szkodliwe warunki atmosferyczne w postaci silnych wiatrów, deszczu, śniegu oraz zróżnicowanych temperatur. Takie rozwiązanie pozwala na użytkowanie produktu przez wiele lat bez konieczności wymiany poszczególnych elementów.

Spośród wielu modeli dostępnych w sklepie możesz wybrać oświetlenie stojące, wysokie latarnie ogrodowe, lampy w stylu vintage lub inne wzory dopasowane designem do aranżacji przydomowej przestrzeni. Dodatkowo oprócz samego wzoru i oprawy poszczególnych lamp, dobierz również kolor samego światła dopasowując go do swoich upodobań.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

sztuczne rośliny na tarasie

Sztuczne kwiaty, które ożywią wystrój tarasu

Kiedyś sztuczne kwiaty nie były tak dobrym rozwiązaniem, dzisiaj natomiast są niemal nie do odróżnienia od prawdziwych. Taras jest miejscem w sam raz na wykorzystanie sztucznych kwiatów jako pięknego elementu dekoracyjnego, który nie wymaga tyle czasu na pielęgnację oraz nie potrzebuje słońca ani wody, jak to ma miejsce w przypadku żywych kwiatów. A jakie kwiaty […]

Czy znasz już ofertę zestawów mebli ogrodowych firmy Vidaxl?

Dla firmy Vidaxl, nie ważne jest, czy masz mały balkon, czy duży taras. Z nami nie ma rzeczy niemożliwych. Firma Vidaxl oferuje wspaniałe zestawy mebli ogrodowych, z przeznaczeniem zarówno na balkon, jak i taras. Dzięki nam zapewnisz sobie niebanalny salon pod gołym niebem, bądź niewielki zestaw bistro doskonały na chwile relaksu nawet na niewielkim balkonie. W […]