Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne dla dziecka?

Chyba nie ma malucha, który nie marzyłby o łóżku piętrowym. Takie rozwiązanie budzi jednak pewne obawy wśród rodziców. Główne pytanie, jakie pada z ich ust, to czy jest ono bezpieczne dla pociechy? Postanowiliśmy więc to sprawdzić!

Dlaczego dzieci marzą o łóżku piętrowym?

Dzieci nieustannie marzą o tym, aby w ich pokoju znalazło się łóżko piętrowe. Jest to bowiem dość nietypowe rozwiązanie, które nie każdy może mieć. Jednocześnie daje też wiele frajdy. Tego typu atrakcja to doskonała inspiracja do nowych zabaw. Dzieci są kreatywne – na pewno znajdą więc sposób na to, jak wykorzystać taki mebel. Jednym z pomysłów może być np. zbudowanie bazy.

Kiedy warto rozważyć łóżko piętrowe?

Łóżko piętrowe to oszczędność powierzchni, dlatego jest to doskonały pomysł na zagospodarowanie małej przestrzeni. Sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy w pokoju mieszka więcej niż jedno dziecko. Nie zawsze wstawienie dwóch pojedynczych łóżek jest możliwe. Czasami wiąże się to z koniecznością zrezygnowania z innych elementów wyposażenia bądź ograniczeniem przestrzeni potrzebnej do zabawy.

Decydując się na kupno łóżka piętrowego, pamiętaj jednak, aby sprawdzić wysokość sufitu. Jeśli będzie zbyt nisko osadzony, to taki mebel przytłoczy pokój. Podczas upałów może być też problem z wysoką temperaturą, która może utrzymywać się w położonej wyżej strefie wypoczynku.

Bezpieczne czy nie? Jak to w końcu jest z łóżkiem piętrowym?

Pora odpowiedzieć na pytanie o to, czy łóżko piętrowe jest bezpieczne. W końcu to właśnie ta kwestia budzi największe obawy wśród rodziców. Otóż tak. Podczas produkcji tego typu mebli producenci biorą pod uwagę każde ryzyko. W związku z tym wprowadzane są rozwiązania, które mają chronić dziecko. Wymuszają to także rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa, jakie obowiązują w krajach UE.

Najczęściej rodzice boją się o to, że dziecko spadnie z łóżka. Nie ma jednak takiej możliwości. Dotyczy to nawet bardzo ruchliwych pociech. Na górze znajduje się dodatkowa barierka zabezpieczająca. Uniemożliwia ona zsunięcie się z łóżka podczas snu. Mimo to przed zakupem sprawdź, czy barierka ma odpowiednią wysokość. Nie przesadzaj też z grubością materaca.

Rozważając kwestię bezpieczeństwa, pod uwagę trzeba wziąć też materiał, z którego wykonane jest łóżko. Powinien być odporny na uszkodzenia. Oczywiście warto zastanowić się także nad tym, czy łóżko piętrowe pasuje do wieku i charakteru dziecka. Należy zaznaczyć, że nie jest to dobry pomysł w przypadku najmłodszych. Są też dzieci, które boją się wysokości. Jeśli Twoja pociecha do takich należy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwyczajnie nie będzie chciała spać na piętrowym łóżku.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dasag Indigo Prato – płyty betonowe na taras marzeń

Weekendowy wypoczynek, biuro na świeżym powietrzu, miejsce wieczornych spotkań ze znajomymi i rodziną – przydomowy taras to doskonała przestrzeń do spędzania czasu w ciepłe dni. Pamiętajmy jednak, że po wiośnie i lecie przychodzą bardziej wymagające miesiące, a nasz „zewnętrzny salon” będzie musiał „przetrwać” jesień i zimę, kiedy warunki atmosferyczne nie są tak łaskawe. Dlatego już […]

Tynk cementowo wapienny Knauf – właściwości i zastosowanie

Tynki cementowo-wapienne mają zdecydowanie dłuższą tradycję zastosowania niż tynki gipsowe. W tym artykule dowiesz się nieco więcej na temat ich zastosowania oraz właściwości. Jednym z najczęściej wykorzystywanych tynków, jest tynk cementowo wapienny. Jest on pewną mieszaniną składającą się z cementu, piasku, wapna budowlanego oraz wody, wzbogaconą o dodatki uszlachetniające. Jego przeznaczenie jest różnorodne, ponieważ możemy […]