DeboweTarasy.pl

Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne dla dziecka?

Chyba nie ma malucha, który nie marzyłby o łóżku piętrowym. Takie rozwiązanie budzi jednak pewne obawy wśród rodziców. Główne pytanie, jakie pada z ich ust, to czy jest ono bezpieczne dla pociechy? Postanowiliśmy więc to sprawdzić!

Dlaczego dzieci marzą o łóżku piętrowym?

Dzieci nieustannie marzą o tym, aby w ich pokoju znalazło się łóżko piętrowe. Jest to bowiem dość nietypowe rozwiązanie, które nie każdy może mieć. Jednocześnie daje też wiele frajdy. Tego typu atrakcja to doskonała inspiracja do nowych zabaw. Dzieci są kreatywne – na pewno znajdą więc sposób na to, jak wykorzystać taki mebel. Jednym z pomysłów może być np. zbudowanie bazy.

Kiedy warto rozważyć łóżko piętrowe?

Łóżko piętrowe to oszczędność powierzchni, dlatego jest to doskonały pomysł na zagospodarowanie małej przestrzeni. Sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy w pokoju mieszka więcej niż jedno dziecko. Nie zawsze wstawienie dwóch pojedynczych łóżek jest możliwe. Czasami wiąże się to z koniecznością zrezygnowania z innych elementów wyposażenia bądź ograniczeniem przestrzeni potrzebnej do zabawy.

Decydując się na kupno łóżka piętrowego, pamiętaj jednak, aby sprawdzić wysokość sufitu. Jeśli będzie zbyt nisko osadzony, to taki mebel przytłoczy pokój. Podczas upałów może być też problem z wysoką temperaturą, która może utrzymywać się w położonej wyżej strefie wypoczynku.

Bezpieczne czy nie? Jak to w końcu jest z łóżkiem piętrowym?

Pora odpowiedzieć na pytanie o to, czy łóżko piętrowe jest bezpieczne. W końcu to właśnie ta kwestia budzi największe obawy wśród rodziców. Otóż tak. Podczas produkcji tego typu mebli producenci biorą pod uwagę każde ryzyko. W związku z tym wprowadzane są rozwiązania, które mają chronić dziecko. Wymuszają to także rygorystyczne przepisy bezpieczeństwa, jakie obowiązują w krajach UE.

Najczęściej rodzice boją się o to, że dziecko spadnie z łóżka. Nie ma jednak takiej możliwości. Dotyczy to nawet bardzo ruchliwych pociech. Na górze znajduje się dodatkowa barierka zabezpieczająca. Uniemożliwia ona zsunięcie się z łóżka podczas snu. Mimo to przed zakupem sprawdź, czy barierka ma odpowiednią wysokość. Nie przesadzaj też z grubością materaca.

Rozważając kwestię bezpieczeństwa, pod uwagę trzeba wziąć też materiał, z którego wykonane jest łóżko. Powinien być odporny na uszkodzenia. Oczywiście warto zastanowić się także nad tym, czy łóżko piętrowe pasuje do wieku i charakteru dziecka. Należy zaznaczyć, że nie jest to dobry pomysł w przypadku najmłodszych. Są też dzieci, które boją się wysokości. Jeśli Twoja pociecha do takich należy, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwyczajnie nie będzie chciała spać na piętrowym łóżku.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Pompa ciepła w starym domu – czy jest możliwa i opłacalna?

Pompa ciepła w starym domu może przynieść tyle samo korzyści, co w przypadku nowych obiektów mieszkalnych. Aby tak było, należy jednak pamiętać o dostosowaniu budynku do nowszej technologii grzewczej. Wszystko po to, by działanie pompy było optymalne, a uzyskane ciepło nie zostało szybko utracone. Teoretycznie nie ma żadnych przeciwwskazań, by zamontować pompę ciepła w wiekowym […]

łazienka

Łazienka na poddaszu? Pomagamy w urządzaniu!

Łazienka jest jednym z najbardziej wymagających pomieszczeń do zaprojektowania. Jeśli dodatkowo chcemy mieć łazienkę na poddaszu stajemy przed jeszcze większym wyzwaniem. Jest to spowodowane niewielką powierzchnią użytkową ograniczoną przez skosy, jak również faktem, że zwyczajowo w łazience wszystkie sprzęty montuje się przy ścianach. O czym warto pamiętać urządzając taką łazienkę? Rozplanowanie przestrzeni Nie wystarczy samo […]