Części do Case i New Holland – oryginalne czy zamienne?

Koparki, ładowarki i koparko-ładowarki to niezbędne maszyny podczas wielu prac. Wśród najbardziej szanowanych, a zarazem najczęściej wybieranych marek znajduje się Case i New Holland. Warto jednak pamiętać, że nawet sprzęt od najlepszego producenta wymaga regularnej konserwacji, a niekiedy również naprawy. Podpowiadamy, po jakie części wtedy sięgnąć – oryginalne czy zamienne?

Case i New Holland – sprzęt, któremu można zaufać

Case to sprawdzona, amerykańska firma zajmująca się produkcją maszyn rolniczych i budowlanych. Ze względu na swoją fuzję z New Holland w 1999 r. i dalszych kroków biznesowych firmy, dzisiaj to jedne z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Już w 2012 roku firma produkowała swoje maszyny aż w 37 zakładach na całym świecie i rozprowadzała do blisko 170 krajów z pomocą prawie 12 tysięcy dilerów i dystrybutorów.

Koparko-ładowarki Case 580 i 695, gąsienicowe koparki CX oraz koparko kołowe WX charakteryzuje długa żywotność i ponadprzeciętna jakość, której warto zaufać. Firma New Holland natomiast słynie na całym świecie z niezawodnych maszyn rolniczych. Warunkiem zadowalającego działania sprzętu jest jednak jego regularna konserwacja. Dostępne w sprzedaży części do Case obejmują zarówno oryginalne elementy, jak i części zamienne, które ze względu na swoją atrakcyjną cenę są chętnie wybierane przez użytkowników tego sprzętu.

Oryginalne części do Case i New Holland – poznaj plusy i minusy

Zakup oryginalnych części do maszyn ma wiele zalet. Przede wszystkim są one doskonale dopasowane do poszczególnych maszyn. Dodatkowo wykonane są z trwałych i solidnych materiałów. Naturalnie, aby dłużej cieszyć się funkcjonalnością części oryginalnych, warto zadbać o regularne przeglądy maszyny. Dzięki temu w porę można wychwycić ewentualne problemy i zapobiec większej awarii.

Inwestycja w oryginalne części do maszyn Case i New Holland ma szczególnie istotne znaczenie w przypadku nowych sprzętów, które pozostają na gwarancji producenta. Stosując zamienniki, niestety można stracić prawo do udzielenia wsparcia poprzez serwis firmy. Części oryginalne mają jednak również kilka wad – zdarza się, że są trudno dostępne, a na ich dostawę trzeba zaczekać nawet kilka lub kilkanaście dni. To poważny problem podczas sezonu, kiedy wykonywane prace muszą być zrealizowane na czas. Dodatkowo części oryginalne nie należą do najtańszych, co znacznie zwiększa koszty eksploatacji maszyny. Właśnie dlatego na rynku pojawiły się części zamienne, które swoją jakością często w niczym nie ustępują oryginalnym elementom.

Części zamienne do Case i New Holland – zalety i wady

Istnieje wiele firm, które produkują części zamienne do profesjonalnych maszyn Case oraz New Holland. Aby jednak cieszyć się długo ich żywotnością, warto postawić na zakup u sprawdzonego sprzedawcy. Dobre części zamienne wykonane są z trwałych materiałów oraz pasują w 100% do maszyn, w których mają być wykorzystane. Ich niewątpliwą zaletą jest cena, która zazwyczaj jest znacznie niższa od oryginałów. Warto więc znaleźć zaufany sklep z zamiennikami i nie przepłacać, zwłaszcza jeśli Twoja maszyna jest już po okresie gwarancyjnym.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Narzuty na łóżko i sofę – jak wybrać najlepsze?

Tkaniny należą do jednych z najistotniejszych elementów w aranżacji wnętrz. Narzuty sprawiają, że łóżko czy sofa zyskują drugie życie, a także chronią meble przed zniszczeniem. Jak zatem wybrać idealny materiał na narzutę, który dodatkowo przyozdobi łóżko oraz inne meble? Podpowiadamy.

Jak drewno staje się konstrukcyjne?

Drewno konstrukcyjne dzieli się na kilka klas wytrzymałościowych, dzięki którym można określić jego przeznaczenie. Na rynku dostępne jest drewno przeznaczone do budowy elementów konstrukcyjnych oraz tańsze, którego wytrzymałość pozwala zastosować je na konstrukcje pomocnicze, których usterka nie będzie zagrażać konstrukcji nośnej. Drewno konstrukcyjne w budownictwie Drewno to jeden z podstawowych materiałów budowlanych. Liczne zalety tego […]