Chodniki do przedpokoju i na balkon. Gdzie można położyć chodnik?

Remont mieszkania zaczynamy od zaplanowania wyglądu poszczególnych pokojów. Pieczołowicie wybieramy kolor ścian, meble, obrazy i najmniejsze dodatki do salonu, sypialni, kuchni, czy łazienki. W ferworze projektowania, naszej uwadze często umyka balkon i przedpokój! Oprócz podstawowego wyposażenia tych pomieszczeń, warto umieścić tam chodniki dywanowe. W korytarzu i na tarasie są one czymś więcej niż tylko ozdobą – mają ogrom praktycznych funkcji.

Chodnik do przedpokoju

Podłoga w tym miejscu to najintensywniej eksploatowana powierzchnia w domu, a jeśli jest wykonana z paneli lub drewna, szybko mogą się na niej pojawić nieestetyczne wytarcia i zabrudzenia. Chodniki do przedpokoju pozwolą uchronić podłogę przed uszkodzeniami.

Nie zapominajmy również o funkcji dekoracyjnej – odpowiednio dobrany dywan pięknie dopełni wnętrze. W naszym sklepie można znaleźć nowoczesne chodniki do przedpokoju, które sprawdzą się w stylu minimalistycznym lub skandynawskim.

Są to wysokiej jakości dywaniki produkowane w Turcji. Miłośnicy orientalnego klimatu mogą wybrać chodnik z klasycznym wzornictwem, charakterystycznym dla tego kraju. Nadający przytulnego klimatu chodniczek powita domowników i gości już przy samych drzwiach. Dzięki niemu unikniemy też bezpośredniego kontaktu z wychłodzoną podłogą po zdjęciu obuwia. Prawda, że przyjemnie?

Chodnik na balkon

Ciepłe dni lubimy spędzać na tarasach i balkonach – nic dziwnego, w końcu kawa pita na świeżym powietrzu ładuje nas większą dawką pozytywnej energii! Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić ten czas, warto uzupełnić przestrzeń o chodnik tarasowy. Niewielki dywan na balkon, umieszczony pod stolikiem i krzesłami, wizualnie wydzieli część wypoczynkową.

Na bardziej przestronnych balkonach można umieścić kilka dywaników, które stworzą różne strefy funkcjonalne. Tarasy i balkony to miejsca, w których nierzadko hodujemy rośliny. Chodnik tarasowy pomoże nam wygodnie przedostać się do zielonego zakątka, a dzięki swoim właściwościom będzie wyglądał i sprawował się doskonale przez bardzo długi czas!

Jak wybrać odpowiedni chodnik?

Przed chodnikami w różnych pomieszczeniach stoją różne wyzwania. Wybierając chodniczki do sypialni, stawiamy na miękkie, puchate dywany. Chodniki tarasowe i te do przedpokoju powinny jednak mieć dość krótkie włosie i być pokryte odpowiednim, funkcjonalnym wzorem. Dlaczego?

Jednym z zadań chodnika w przedpokoju jest zbieranie drobin piasku i innych zabrudzeń, których nie udało się zostawić na wycieraczce. Zbyt długie włosie szybko by się posklejało lub sfilcowało, a jednolita, jasna barwa uwidoczniłaby natychmiast każdą najmniejszą plamkę.

Dywanik w przedpokoju powinien także być odpowiedniej wielkości, aby spełniał swoją funkcję. Zbyt duży dywan może jednak zaburzać proporcje pomieszczenia i optycznie je zmniejszyć. Aby tego uniknąć, warto zdecydować się na chodniki cięte na wymiar. Sklep Dywany-Chodniki.com oferuje przy tym bezpłatne obszycie, więc nie trzeba martwić się o niewykończone brzegi.

Dywan na tarasie czy balkonie jest narażony na działanie czynników atmosferycznych, dlatego powinien być na nie odporny. Niejednolity wzór pozwoli uniknąć częstego, pracochłonnego czyszczenia, co także ma niemały wpływ na radość z posiadania chodnika w tym miejscu.

Informacja prawna

Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Zalety kolczastych płytek łącznikowych w konstrukcjach dachów

Dach i poddasze to element, który powinien być mocno dopracowany, szczególnie w energooszczędnych gotowych domach drewnianych. Do jego produkcji oraz montażu wykorzystuje się materiały innowacyjne, pozwalające uzyskać doskonałe właściwości termoizolacyjne. Prefabrykowane konstrukcje drewniane łączone są za pomocą płytek kolczastych. Podpowiadamy, czym są kolczaste płytki łącznikowe i jakie mają zalety! Czym jest kolczasta płytka łącznikowa? Płytka […]

Kiedy należy wykonać badanie betonu?

Tworzenie trwałych i stabilnych budynków jest możliwe tylko dzięki wykorzystaniu dobrych materiałów. Muszą mieć one odpowiedni skład, jak i konsystencję, by fundamenty, ściany oraz stropy były wytrzymałe m.in. na niekorzystne warunki atmosferyczne. W tym celu ważne jest, aby materiały budowlane wybierać jedynie od sprawdzonych dostawców oraz wykonywać badania kontrolne betonu. Wystarczy zaledwie niewielka próbka, by […]